Московський міжнародний кінофестиваль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Московський міжнародний кінофестиваль
Логотип Московського міжнародного кінофестивалю
Місце проведення Москва, СРСР СРСР (тепер Росія Росія)
Роки проведення 1935 (1959) — наш час
Засновник(и) Й. В. Сталін
Дати проведення червень-липень
Мова російська, англійська
moscowfilmfestival.ru
CMNS: Московський міжнародний кінофестиваль у Вікісховищі

Московський міжнародний кінофестиваль (рос. Московский международный кинофестиваль) — міжнародний кінофестиваль, який раніше проводився в столиці Радянського Союзу, а зараз — Росії, в місті Москва.

Фестиваль позбавлено акредитації Міжнародною федерацією асоціацій кінопродюсерів[1]. Щороку проходить у кінці червня — на початку липня, і триває десять днів. Це один із найстаріших кінооглядів світу (другий після Венеційського кінофестивалю).

Історія[ред. | ред. код]

Уперше кінофестиваль відбувся в 1935 році за протекцією Сталіна, на противагу Венеційському кінофестивалю. Перший Московський кінофестиваль (тодішня назва — Радянський кінофестиваль у Москві) відкривав фільм «Чапаєв», який зрештою й отримав перший приз кіноогляду. Головою журі був видатний кінематографіст того часу Сергій Ейзенштейн. У наступні роки фестиваль не проводився.

Кіноогляд було відновлено у 1959 році, і став проводитися кожні два роки, а починаючи з 1997 року — щорічно (в 1998 році не проводився через фінансові проблеми). Головний приз фестивалю (заснований у 1989 році) — «Золотий Святий Георгій».

З 1972 року він є фестивалем класу «А» (звання присвоєно Міжнародною федерацією асоціацій кінопродюсерів).

Президент огляду — Микита Міхалков1999 року)[2].

Нагороди[ред. | ред. код]

«Золотий Святий Георгій»

У 1989 році Московський міжнародний кінофестиваль відсвяткував 30 років свого існування (офіційною датою заснування ММКФ вважається 1959 рік). На честь цього ювілею ювеліри знаменитого іспанського ювелірного дому «Carrera y Carrera» виготовили новий головний приз кінофестивалю — статуетку Святого Георгія. Нагорода традиційно вручається переможцям у всіх семи номінаціях, включаючи головний приз.

За своїм концептуальним змістом і виконанням приз Московського кінофестивалю унікальний і не має аналогів у світі. Це єдина на сьогоднішній день нагорода, яка не є звичайною монолітною скульптурою — призова статуетка складається з двох частин: списа та каменю. Їх можна з легкістю розділити та з'єднати знову. Спис встромляється в чорний мармур підставки статуетки, символізуючи перемогу Святого Георгія над змієм. Вершину списа вінчає найтоншої роботи мініатюрна скульптура, відтворюючи знамениту сцену битви — Георгій Змієборець на коні, що вбиває змія списом.

Святий Георгій Змієборець — покровитель Москви, чий образ було обрано символом кінофестивалю. Але крім того, у статуетці демонструється щире захоплення перед господинею Фестивалю — Москвою, і одним з її головних архітектурних символів — Храмом Василя Блаженного: лінії його знаменитих, дивовижних своєю красою куполів легко вгадуються у формі рукоятки, яка вінчає символічний спис.

Поверхня призу покрита чистим 24-каратним золотом, що відповідає найвищій 999,9 пробі[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Марія Кабацій. Більше не класу А. Міжнародна федерація асоціацій кінопродюсерів позбавила акредитації Московський кінофестиваль. НВ. Архів оригіналу за 21 березня 2022. Процитовано 21 березня 2022.
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 28 грудня 2011. Процитовано 18 грудня 2011.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 28 грудня 2011. Процитовано 18 грудня 2011.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)

Посилання[ред. | ред. код]