Мрія Агрохолдинг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мрія Агрохолдинг
Тип Публічна
Гасло Ми дбаємо про розвиток
Штаб-квартира с.Васильківці, Тернопільська область, Україна
Продукція пшениця, цукрові буряки, картопля, ріпак, кукурудза, ячмінь, гречка
Співробітники 5 000 осіб
Сайт mriya.ua

Мрія Агрохолдинг — одна з найбільших агропромислових компаній України. Заснована 1992 року. «Мрія» обробляє близько 300 тис. гектарів[1] земель в Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській областях. Агрохолдинг вирощує пшеницю, цукровий буряк, картоплю, ріпак, кукурудзу, ячмінь і гречку.

Компанія є вертикально інтегрованим агропромисловим холдингом. Структура холдингу дозволяє ефективно керувати всім виробничо-збутовим ланцюгом. «Агрохолдинг Мрія» має власне насіннєве виробництво, завод потужністю 300 тонн на добу, понад 2500 одиниць сільськогосподарської та логістичної техніки[1]. В управлінні компанії елеваторні комплекси та зерносховища ємкістю зберігання 979 тис. тонн[1]. та картоплесховища потужністю 146 тис. тонн[1], а також сучасні логістичні центри.

Продукція компанії постачається у більш як 20 країн світу.

З 2008 року акції компанії котируються на площадці Франкфуртської фондової біржі. Станом на жовтень 2011 року компанія залучила $310 млн інвестицій.

У серпні 2014 року компанія оголосила про технічний дефолт. Станом на листопад 2014 року кредитори, більшість з яких представляє Джованні Сальветті — співголова «Ротшильд в Росії і СНД»,[2] намагаються врятувати компанію. Сума боргу складає близько 1,6 млрд дол.[3]

Назва компанії[ред.ред. код]

Назва фірми «МРІЯ», англійською звучить англ. "Dream".

Корпоративне управління[ред.ред. код]

Історія[ред.ред. код]

1992–1995: Перші роки[ред.ред. код]

1992 patatoes.jpg

«Мрія» заснована 17 квітня 1992 році Іваном та Клавдією Гутами. Компанія розпочала діяльність як селянсько-фермерське науково-виробниче господарство, отримавши в користування землі з фонду держрезерву Тернопільської області. Площа ріллі становила лише 50 гектарів.

У 1994 році компанія збільшила площу земельних ресурсів до 150 га., розпочато співпрацю з американськими фахівцями для отримання першого міжнародного досвіду ведення сільського господарства.

З 1995 року компанія впроваджує передові технології для вирощування картоплі, в цьому ж році проводиться модернізація потужностей для зберігання картоплі, розташованих у с. Васильківці, поступово всі картоплесховища обладнують системами температури та вологості, а також сортувальними лініями.

1996–1999: Впровадження передових технологій[ред.ред. код]

1997 inv. technik.JPG

Починаючи з 1996 року компанія інвестує у сучасну сільськогосподарську техніку, у 1996 році придбана перша техніка виробництва компанії John Deere та Grimme.

1997–1998 роки: Земельні ресурси «Мрії» становлять понад 1000 га. Компанія приділяє увагу розвитку інфраструктури, у с. Васильківці будується перший елеватор потужністю 3500 тонн.

1998–1999 роки: Розпочато стратегічне партнерство з компанією «Українська Мова» (пізніше придбана компанією Kraft Foods) для постачання чіпсової картоплі та укладено угоду зі Славутським солодовим заводом (з 2003 року є частиною Soufflet) на постачання високоякісного ячменю для виробництва солоду.

2000–2006: Ефективне управління[ред.ред. код]

1998 first.JPG

2001 рік: Компанія створює власну школу агрономів для професійного розвитку співробітників та обміну досвідом з міжнародними фахівцями. Створюється власний транспортний парк з потужними великогабаритними машинами провідних світових автовиробників.

2002–2006 рік: Посилено управління за рахунок приходу в компанію синів засновників «Мрії» Андрія та Миколи Гути. Розпочинається будівництво другого елеватора в місті Гусятині, земельні ресурси компанії збільшуються до 10 000 га. Розпочато довгострокове партнерство з провідною сільськогосподарською консалтинговою компанією Європи — Velcourt.

2007–2009: Розвиток інфраструктури[ред.ред. код]

Techn.JPG

2007 рік: Земельний банк компанії становить 91 000 га.

У 2008 році «Мрія» збільшує земельні ресурси до 150 000 га. Подальше збільшення потужностей Гусятинського елеватора до 77 000 тонн. Компанія проводить приватне розміщення акцій на Франкфуртській фондовій біржі, продаж 20% акцій.

У 2009 році компанія завершує перший етап будівництва елеватора потужністю зберігання 60 000 тонн. Запущено потужності з виробництва та обробки насіння з продуктивністю — 300 тонн на день. Земельні ресурси збільшено до 201 000 га.

Derenovka.JPG

2010–2011: Міжнародне співробітництво та подальший розвиток інфраструктури[ред.ред. код]

У 2010 році «Мрія» отримує кредит від IFC. Вводиться система GPS-моніторингу техніки. Будується потужний комплекс для зберігання картоплі.

У 2011 році компанія збільшує земельний банк до 240 000 гектарів. Випускає Єврооблігації на $250 мільйонів. Відкриває «Українську Аграрну Школу» (http://www.uagris.com/) - освітній центр для навчання майбутніх агрономів кращим міжнародним агростандартам та набуття практичного досвіду на сучасних виробничих потужностях провідної агрокомпанії України «Мрія Агрохолдинг».

2012–2013: Залучає капітал на міжнародних ринках, інвестує у виробничі потужності, наукові дослідження та місцеві громади[ред.ред. код]

У 2012 році «Мрія Агрохолдинг» збільшила земельний банк до 298 000 гектарів, а також збільшила потужності по зберіганню зернових та олійних культур до 820 000 тон і до 116 000 тон для картоплі. Компанія у 2012 році почала переробку відходів картоплі у крохмаль.

У 2013 році компанія розмістила Єврооблігації на $400 мільйонів. А також були відкриті Механікшкола, Українська бухгалтерська школа та Агро МВА.

2014: Tехнічний дефолт[ред.ред. код]

У серпні 2014 року оголосила технічний дефолт. Сума боргу «Мрії» сягає $1,3 млрд.[4]

2015: Ліквідація, реструктуризація, нове керівництво[ред.ред. код]

У січні 2015 року кредитори «Мрії» ведуть переговори про обрання нового керівництва агрохолдингу.

Тимчасовим ліквідатором однієї із юридичних осіб, що входить в холдинг «Мрія» здійснює призначений судом тимчасовий ліквідатор з Британських Віргінських островів.

Кредитори «Мрії» представлені двома відповідними комітетами, один з яких представляє інтереси держателів близько 50% облігацій з погашенням у 2016 та 2018 роках, а інший — інтереси банків (частка яких в загальній заборгованості Групи перед банками становить 60%). Обидва комітети кредиторів, на яких припадає переважна частка простроченої заборгованості «Мрії», долучили до роботи юридичних радників (Cadwalader та Avellum представляють інтересів держателів облігацій, та Latham & Watkins і Arzinger — інтересів банків), а також консорціум фінансових радників в складі Rothschild, ICU та FinPoint. Вищезазначені комітети кредиторів були сформовані декілька місяців тому у відповідь на звернення Компанії від 1 серпня 2014 року, в якому вона закликала кредиторів об'єднатись. 

Інтерпол оголосив у розшук голову агрохолдингу «Мрія» Миколу Гуту, який шахрайським шляхом привласнив гроші 8 іноземних інвестиційних фондів на загальну суму понад 100 млн американських доларів, після того як в жовтні агрохолдинг отримав позитивні результати аудиторської перевірки на підставі фальшивих і підроблених бухгалтерських звітів, маючи на той час кредиторську заборгованість у розмірі 1,3 млрд[5].

Кредитори обрали генеральним директором Саймона Чернявскі — гендиректора агрохолдингу «HarvEast», що належить «СКМ» Ахмєтова, на 25% — Вадіму Новінському,[2] фінансовим директором став Том Хулс, операційним — Віктор Кухарчук.

Діяльність[ред.ред. код]

Основні активи і діяльність компанії пов'язані з агровиробництвом. Компанія має вертикально інтегровану структуру, яка дозволяє ефективно керувати всім ланцюгом виробництва і збуту продукції.

Управління земельними ресурсами[ред.ред. код]

Управління земельними ресурсами — Діяльність, спрямована на розкриття повного потенціалу українського аграрного бізнесу і використання всіх переваг чорноземів Західної України.

 • Кластерний підхід в управлінні земельними ресурсами — Кластерна модель і вдале географічне розташування дає «Мрії» можливість користуватися основними конкурентними перевагами, ефективно керувати й зберігати земельні ресурси. Земля «Мрії» простягається п'ятьма суміжними областями: Тернопільською, Хмельницькою, Чернівецькою, Івано-Франківською та Львівською. Головний офіс Компанії розташований у с. Васильківці. Весь земельний банк Компанії поділений на 14 окремих великих, дотичних кластерів[6] кожен розміром 11 000-27 000 га. На чолі кожного кластера стоїть окрема виробнича команда зі своїми агрономами.
 • Придбання та інтеграція земель — Дев'ятнадцять років досвіду роботи в регіоні, налагоджені стосунки з місцевими жителями та команда фахівців, що складається з юристів, нотаріусів та агрономів, дають можливість розширювати земельні ресурси компанії якісними земельними наділами в межах існуючих кластерів. Приймаючи рішення з опрацювання нових земель, компанія приділяє особливу увагу впливу на навколишнє середовище та інтересам місцевих громад.

Планування і вирощування врожаю[ред.ред. код]

 • Планування посівів і вирощування культур — Процес планування, який враховує такі показники: характеристика ґрунту, диверсифікація і чергування культур, використання різних видів добрив, необхідність захисту рослин, ринковий попит і витрати на сировину.
 • Виробничі процеси — Власний насіннєвий завод забезпечує потреби в якісному насіннєвому матеріалі, використання якісних добрив і засобів захисту та впровадження сучасних технологій обробітку землі. Компанія використовує технології обробітку землі Low-Till.
 • Сучасна техніка і технології — Наявність власного сучасного сільськогосподарського обладнання і транспортних засобів гарантує надійність і ефективність проведення всіх сільськогосподарських робіт, а також забезпечує виконання всіх виробничих процесів в оптимальні терміни. Використання GPS технологій та цілодобового Call-центру дозволяє ефективно використовувати техніку та забезпечує цілодобову підтримку техніки й провадить координацію роботи механіків і операторів.
 • Синтез власного та міжнародного досвіду — Власний багаторічний досвід компанії в поєднанні з досягненням закордонних колег дозволяє отримувати цінний досвід і вдосконалюватись у веденні сільськогосподарського бізнесу. Спільно з міжнародними експертами «Мрія» розробила і успішно впровадила програму всебічного навчання. Власна агрошкола спрямована на виховання професіоналів і навчання сільськогосподарських управлінців майбутнього.

Інфраструктура та логістика[ред.ред. код]

 • Елеватори й зерносховища — Для сушіння, очищення та зберігання врожаю компанія використовує сучасні елеватори, зерносховища, складські потужності для зберігання картоплі та насіннєвого матеріалу, які становлять понад 670 000 тонн[1].
 • Картоплесховища — Для тривалого зберігання картоплі агрохолдинг використовує сучасні картоплесховища загальним обсягом 96 000 тонн[1]. Вони обладнані сортувальними лініями і системою контролю вологості та температури.
 • Насіннєвий завод — Дає можливість самостійно отримувати насіння найвищої якості. Потужності по виробництву насіння знаходяться у Тернопільській області, м. Хоростків.
 • Логістичні центри — «Мрія» створила власні логістичні центри, розташовані біля її елеваторних та складських потужностей. Ці центри складаються зі сховищ, сервісного центру і пункту технічної підтримки. Крім того, в розпорядженні є платформи для розвантаження зерна, добрив і товарів промислового призначення.

Управління продажами[ред.ред. код]

 • Управління продажами — Сильна клієнтська база, централізована система продажів та контроль над усім виробничо-збутовим ланцюгом створюють передумови ефективному веденню збутової політики.

Продукція[ред.ред. код]

 • Картопля
 • Пшениця
 • Цукровий буряк
 • Ріпак
 • Ячмінь
 • Кукурудза
 • Гречка
 • Горох
 • Соя

Критика[ред.ред. код]

Куплене звання Героя України[ред.ред. код]

«Тернопільщина піджартовує над аграріями-героями, які покупляли собі до ювілею найвищу нагороду країни».[7]

Розбиті дороги[ред.ред. код]

Вантажні автомобілі, зокрема, фірми «Логіст», які перевозять продукцію холдингу, сприяють руйнації доріг Тернопільської області, їздили без номерних знаків перед носом «працівників» ДАЙ.[7]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]