Мускат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Муска́т (фр. muscat від лат. muscus«мускус») — виноградні сорти та десертні вина з цих сортів (13-16% спирту, 20-30% цукру). Мускатні вина відрізняються неповторним тонким ароматом (так званий мускатний аромат), іноді з легкими цитронними чи квітково-медовими тонами, мають повний гармонійний маслянистий смак.

Розрізняють легкі мускатні вина з цукристістю 16-18%, десертні — з цукристістю 20-25% та лікерні — 25% і вище. Мускати з цукристістю 23% і вище відрізняються сильним мускатним ароматом, що зберігається у вині від 5 до 8 років. Міцність цих вин становить 13-16%. Білі мускати є бурштиновими, червоні — рубінові.

Мускатний аромат переходить у вино і облагороджується під час витримування, набуваючи тонів троянд, цитрин. Технологія виробництва не відрізняється від схеми виробництва десертних виноматеріалів, але відсутня обробка їх теплом. Марочні мускати витримують в бочках від 1 до 3 років. Для підвищення якості мускатних вин здійснюють помірне теплове витримування в герметичних резервуарах без доступу кисню повітря при температурі 37-40ºС протягом 2-3 місяців.

Ці виноградні сорти вирощується у Європі, на півночі Африки, у Південній Африці, Каліфорнії та Австралії. Вважається, що ці сорти винограду було виведено в єгипетському місті Александрія.

Мускатні вина в Україні[ред.ред. код]

В Україні виготовляють «Мускат Коктебель», «Мускат закарпатський», «Мускат білий десертний», «Мускат білий Лівадія» тощо.

Мускатні вина в каталанських країнах[ред.ред. код]

Мускате́ль (кат. moscatell) — традиційне каталонське мускатне біле (та менш поширене червоне) вино.

Мускатні сорти зараз вирощуються у таких районах каталанських країн: кумарки Маріна-Алта, Маріна-Башя та Ойя-де-Буньол у Валенсії, кумарки баґарії Камп-да-Таррагона в Каталонії, а також у Північній Каталонії.

Вину мускатель присвоєно такі найменування, що підтверджують його оригінальність (кат. Denominació d'Origen Catalunya, відповідає фр. Appellation d'Origine Contrôlée або AOC): DO Alacant (для кат. moscatell — «мускателю») та DO València (для кат. la mistela de moscatell — «містела де мускатель»). У Північній Каталонії називається муска́т (кат. moscat), найвідомішим вином є «мускат з Рівсальта» — кат. Muscat de Rivesaltes.

Див. також[ред.ред. код]