Мухаммед Абдельазіз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мухаммед Абдельазіз

Мухаммед Абдельазіз, (араб. محمد عبد العزيز‎; нар. 17 серпня 1947(19470817), Марракеш, Марокко) — Генеральний секретар Фронту Полісаріо і президент самопроголошеної Сахарський Арабської Демократичної Республіки з 30 серпня 1976 року.

Біографія[ред.ред. код]

Народився в сім'ї бедуїнів. Вищу освіту здобув у Рабаті. У 1973 був одним із засновників Фронту Полісаріо, який виступає за незалежність Західної Сахари, колишньої іспанської колонії, від Марокко. У 1976 після загибелі першого генерального секретаря партії Ель-Уалі Мустафи Сайеда обраний його наступником. Брав участь у розробці першої конституції САДР. Під його керівництвом Полисарио відмовився від соціалістичної орієнтації і став орієнтуватися на ліберально-демократичні цінності, в тому числі, багатопартійну демократію і ринкову економіку.

Керує партизанською війною проти військ Марокко, проживає у вигнанні в Алжирі. Вважається протеже алжирського керівництва. Прагне заручитися підтримкою західних держав, насамперед, США і ЄС. У своїх виступах засуджував ісламський тероризм.

Див. також[ред.ред. код]