Мів Лікі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Meave G Leakey (15202074890).jpg

Мів Лікі (англ. Meave G Leakey), уроджена Мів Еппс (англ. Meave Epps), *28 липня 1942, Лондон) — британський та кенійський археолог та палеоантрополог, доктор зоології. Дружина Річарда Лікі.

Біографія[ред.ред. код]

По закінченні у 1965 році університету Північного Вельсу (м. Бангор), де вивчала зоологію, два роки працювала у Центрі приматів Тигоні, куди її запросив Луїс Лікі. Займалась вивченням морфології передніх кінцівок мавп Східної Африки.

1968 року здобула докторську ступінь із зології в університеті Уельсу.

Наступного року вона повернулась до Тигони, куди її запросив Річард Лікі. Вона працювала в його загоні в районі озера Туркана.

У 1989 Мів Лікі стала керівником експедиції з пошуків залишків давньої людини після того, як її Річард Лікі очолив Службу живої природи Кенії. Ця робота стала постійної у 1993 році, коли Річард втратив обидві ноги в авіакатастрофі.

У середині 1990-х вона стала керівником відділу палеонтології в Національному музеї Кенії.

У 1995 році вона виявила залишки Australopithecus anamensis, що датується у 4,1 млн років тому назад. Ця знахідка відсунула датування час появи австралопітеків та проямоходіння ще на пів мільйона років. Крім того, під її керівництвом були знайдені череп та фрагментована щелепа на озері Туркана (Кенія), що отримали від Лікі ім'я Kenyanthropus platyops, датуються 3,5 млн років тому назад та належать гілці ранніх гомінід.

Сім'я[ред.ред. код]

У 1970 році Мів Лікі вийшла заміж за Річарда Лікі. У шлюбі у них народилось дві дочки — Луїза (1972), яка стала палеоантропологом, та Саміра (1974).

Вибрана бібліографія[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Родина Лікі[ред.ред. код]

 
Фріда Аверн
 
Луїс Лікі
 
Мері Нікол
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Колін Лікі
 
Мів Еппс
 
Річард Лікі
 
Маргарет Кроппер
 
Джонатан Лікі
 
Філіп Лікі
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Луїз Лікі
 
Еммануель де Мерод
 
 
 
 


Література[ред.ред. код]

  • Лики // Онлайн-энциклопедия «Кругосвет».

Посилання[ред.ред. код]