Міжнародна організація з міграції

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Міжнародна організація з міграції (англ. International Organization for Migration; МОМ / IOM) — неурядова міжнародна організація, створена й діюча для розв'язання численних міграційних проблем у сучасному світі; є провідною міжурядовою організацією у міграційній галузі та тісно співпрацює із урядовими, міжурядовими та громадськими установами та організаціями.

Діяльність[ред.ред. код]

Працює у формі представництв у країнах світу-членах організації (146), штаб-квартира міститься у місті Женеві (Швейцарія).

Головні цілі й напрямки діяльності МОМ:

  1. управління міграцією в інтересах усіх втягнутих сторін;
  2. тісна співпраця з урядами країн, представлення та захист інтересів людей, що обрали для себе міграцію як єдиний можливий засіб вирішення своїх проблем;
  3. попередження і боротьба з негативними міграційними явищами — торгівля людьми, рабство (в тому числі сексуальне) трудових мігрантів.

З історії та сьогодення МОМ[ред.ред. код]

Міжнародна організація з міграції (МОМ) була заснована у 1951 році. Головною підставою для її створення послужила необхідність врегулювання великих потоків мігрантів у Європі внаслідок Другої світової війни.

МОМ сприяє гуманній та упорядкованій міграції на благо всіх через надання підтримки та послуг урядам та мігрантам. Нині, вона нараховує 125 держав-членів, інші 18 є країнами спостерігачами, а її представництва присутні у більш ніж 100 країнах.

МОМ підтримує забезпечення врегульованого та гуманного міграційного менеджменту, міжнародне партнерство у вирішенні міграційних питань, пошук практичних рішень міграційних проблем, а також надає гуманітарну підтримку мігрантам, які її потребують, включаючи біженців та осіб, які були змушені залишити свої будинки або місця звичайного проживання.

Конституція МОМ визнає зв’язок між міграційним та економічним, соціальним та культурним розвитком, а також право на свободу переміщення.

МОМ працює у чотирьох широких галузях міграційного менеджменту, серед яких:

  • Міграція та розвиток;
  • Сприяння врегульованій міграції;
  • Упорядкування міграції;
  • Примусова міграція.

Останнім часом (19902000-і роки) МОМ переважно має справу не з міграційними процесами, що є наслідком воєн (локальних), а з вирішенням проблеи міграційних потоків з різних країн, що виникли у зв'язку зі зростаючою різницею рівня соціально-економічного розвитку окремих регіонів планети. Відтак, МОМ діє задля забезпечення у світі упорядкованого переміщення біженців та інших осіб, які потребують допомоги у сфері міжнародної міграції.

Представництво МОМ в Україні[ред.ред. код]

Представництво МОМ в Україні почало працювати в Києві у 1996 році, коли Україна отримала статус країни-спостерігача МОМ. У 2001 Україна звернулась із запитом про надання їй статусу країни-члена МОМ, і у 2002 році Парламент України ратифікував угоду про членство України в організації.

Від січня 2010 року Представництво МОМ в Україні очолює німецький правник Манфред Профазі.

Джерела та посилання[ред.ред. код]