Мільйон років до нашої ери (1966)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

«Мільйон років до нашої ери» (англ. One Million Years B.C.) — фільм режисера Дона Чеффі. Дітям рекомендується перегляд разом з батьками. Фільм йшов в радянському прокаті.

Сюжет[ред.ред. код]

Дія фільму відбувається у вигаданий доісторичний час. Печерні люди співіснують у одному світі з динозаврами і фантастичними істотами (велетенськими павуками і ящірками).

Головний герой фільму Стусан вигнаний зі свого рідного племені Скель через те, що він побився з батьком. Потім він вирушає в мандри. Після нападу велетенської ящірки він виявляє печеру, що є житлом великих людиноподібних мавп, проте вибирається з неї. Він виявляє, що знаходиться недалеко від кратера вулкана. Стусан виявляє величезні п'ятипалі сліди і, йдучи за ними, натикається на бронтозавра і велетенського павука. В результаті він виявляється сильно зляканий.

Після багатьох днів поневірянь по пустелі, ледве живого, його рятують від смерті незнайомі йому воїни. Вони зуміли прогнати того, що виявився неподалік архелона. Нові одноплемінники набагато цивілізованіші і просунулися далі в еволюції: мають досконалішу мову, їдять з тарілок, проводять обряд похоронів. Люди знаходяться в страху перед дикими тваринами, але Стусан допоміг їм впоратися із страхом, убивши того, що напав на них аллозавра. Стусан зближується з дівчиною Лоаной.

Стусан намагається вкрасти спис одного з воїнів, але виявляється спійманий і вигнаний з племені разом з Лоаной.

Стусан і Лоана вимушені поневірятися, постійно рятуючись від повної небезпеки доісторичної фауни. Йдучи старим шляхом вони потрапляють в печеру і рятуються від мавп. Коли Тумал і Лоана рятуються від розлючених трицератопса, що б'ються, і цератозавра вони виявляються захопленими людьми з племені Скель. Після сутички з іншою жінкою з племені Скель - Нупонди - Лоана перемагає і завойовує право залишитися з улюбленим чоловіком. Лоана учить людей племені розважатися. Під час купання її потягнув птеранодон.

Птеранодон приносить Лоану в гніздо і намагається згодувати її дитинчатам, але на нього нападає велетенський рамфоринх і Лоана падає в морі. Стусан не зміг їй знайти і вважає її мертвою. Лоану знаходить її плем'я.

У фіналі відбувається зіткнення представників двох племен, яке перериває виверження вулкана, що переходить в руйнівний землетрус, в результаті якого гине частина людей і велетенська ящірка, що виявилася поблизу. Жменьці людей вдається врятуватися.

У ролях[ред.ред. код]

  • Ракель Уэлч - Лоана
  • Джон Ричардсон - Стусан
  • Персі Херберт - Сакана
  • Роберт Браун - Ахоба
  • Ліза Томас - Сура
  • Річард Джеймс
  • Уільям Лион Браун - Пейто
  • Мартін Бесуик - Нупонди
  • Жан Владон - Ахот


Культурне значення[ред.ред. код]

Постери із зображенням Ракель Уэлч, в образі головної героїні фільму, користувалися значною популярністю. Зокрема у фільмі "Втеча з Шоушенка" цей постер закриває вхід в тунель, який риє головний герой для здійснення втечі.