Міома матки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Міома матки (фіброма, лейоміома, фіброміома)[ред.ред. код]

Міома матки — доброякісне м'язове новоутворення в стінці матки. Міома може бути різних видів: в порожнині матки (субмукозна), в стінці матки (інтрамуральна, інтерстиціальна) і наззовні (субсерозна). Кількість вузлів може бути від 1 до декількох десятків (фіброматоз).

Міома — це найчастіша причина оперативного втручання у жінок. Це захворювання яке найчастіше зустрічається у віці від 30 до 45 років, за різними джерелами від 30 % до 50 % і в останні роки частота виявлення міоми матки збільшується, проте навряд чи це пов'язано із зростанням захворюваності, швидше, це наслідок поліпшення діагностичної техніки і широкого розповсюдження таких методів, як УЗД, МРТ, КТ. Сучасні досягнення діагностичної техніки дозволяють виявляти вузли діаметром кілька міліметрів. Так само останнім часом це захворювання зустрічається і в молодому віці у жінок що не народжували.

Симптоми міоми матки[ред.ред. код]

  • Тривалі, сильні, болючі менструації
  • Відчуття повноти і тиску внизу живота
  • Болі в попереку
  • Болі під час сексу
  • Часті позиви до сечовипускання
  • Зниження настрою і слабкість
  • Анемія

Діагностика міоми матки[ред.ред. код]

Діагноз міома матки ставиться після збору скарг, анамнезу, огляду і результатів обстеження. Більш точно визначити розміри, кількість і локалізацію вузлів дозволяє УЗД малого тазу і перевага віддається вагінальному датчику. При виникненні труднощів в діагностиці та дифдіагностиці точно оцінити розмір і локалізацію будь-якого вузла дозволяють магніторезонансна та комп'ютерна томографії.

Лікування міоми матки[ред.ред. код]

На сьогоднішній день в розвиненій державі діагноз міома матки не має на увазі обов'язкову операцію з втратою органу. В даний час органозберігаюче лікування міоми матки стає одним з пріоритетних напрямів. В цілому це цілком закономірний процес, зумовлений як розвитком сучасних лікувальних технологій, так і зростаючою потребою жінок у вирішенні репродуктивних проблем. На сучасному етапі розвитку медицини в 95 % випадків міоми матки можна вилікувати без втрати органу. І якщо є хоч один шанс зберегти орган, треба його використовувати. Останнім часом змінюється портрет сучасної жінки плануючої завагітніти після 30 років і відповідно що намагаються зберегти свою репродуктивну функцію.

Аксіома - який б не виявили розмір міоми спостерігати за нею не можна, треба вживати заходів і не чекати поки вона виросте до великих розмірів, коли з'являться показання до операції!

Види лікування:

Емболізація маткових артерій (ЕМА)[ред.ред. код]

Емболізація маткових артерій може виконуватися при будь-яких розмірах міоматозних вузлів. Виняток становлять міоми на ніжці і підозра на злоякісний процес в геніталіях. Це унікальна операція при своїй відносній простоті дозволяє повноцінно вирішити питання міоми матки практично всіх видів і розмірів, через 2 міліметровий розріз.

Емболізація маткових артерій - це гідна альтернатива гістеректомії, що дозволяє домогтися надійного результату в лікуванні міоми із збереженням матки не порушуючи цілісності організму і гормонального фону! ! !

Відео з операційної https://www.youtube.com/watch?v=y7OI8hJGyAQ

Ангіографічна картинка до та після ЕМА

Посилання[ред.ред. код]

1. Сайт про міому матки та емболізацію маткових артерій в Україні

2. Медичний центр "ЮЛИС"