Місячні Апенніни

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Місячні Пенніни (Montes Apenninus)
Найвища точка
 - висота 5400 м
Apennines.jpg

Місячні Апенніни(лат. Montes Apenninus) — місячні гори, розташовані в північній частині видимої сторони Місяця на південно-східному кордоні Моря Дощів. Назва дана за назвою земних Апенін згідно з правилом використовувати для місячних гір назви земних гір і затверджено Міжнародним астрономічним союзом в 1961 р.

Опис[ред.ред. код]

Знімок Місячного орбітального зонда
Знімок місячного паза «Гадгі»

Місячні Апеніни мають протяжність близько 600 км і максимальне узвишшя до 5400 м, що дає їм право називатися найвищими горами на видимій стороні Місяця. На захід від гір розташований кратер Ератосфен і Затока Спеки. На сході гори доходять до моря Ясності, переходячи в мис Френель на північному сході, і межують з Гемськими горами. На північ від гір розташовується Болото Гниття і гори Архімед, на південь — Море Пари[1]. Гори порізані великою кількістю звивистих долин, мають загальний напрямок на південний схід. Апенніни розташовані в районі, обмеженому селенографічними координатами 14,63°-28.47° пн.ш., 10,21° з.д.-7.34° с.д.[2]

Апенніни — продукт складної взаємодії між Імбрійським імпактом, що утворив Море Дощів, і геологічними структурами, що існували до імпакту, особливо в районі басейнів моря Островів і моря Ясності. Вважається що гори є південно-східною частиною головного валу імбрійського басейну. Формування гір відбулося 3,72-3,92 млрд років тому, в ранньоімбрійську епоху.

В Апеннінах знаходяться наступні піки, які мають власні імена та перераховані із заходу на північний схід:

Загальна кількість піків в Апеннінах перевищує 3000[3].

Місця посадок космічних апаратів[ред.ред. код]

У північно-східному краю Апеннін в районі борозни Хедлі і піку Хедлі Дельта здійснив посадку місячний модуль Аполлона-15.


Вид на місяць, показуючи «Місячні Апенніни» (ліворуч), Місячні Кавказ (справа), східна Море Дощів (зверху) і західної Море Ясності (внизу), з Аполлон-11. Великий кратер в центрі верхньої Архімед.

Див. також[ред.ред. код]


Примітки[ред.ред. код]

Ресурси Інтернета[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]