Апенніни (Місяць)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Місячні Апенніни (Montes Apenninus)
Найвища точка
 - висота 5400 м
Apennines.jpg
Апенніни (Місяць) (Місяць, видимий бік)
Апенніни (Місяць)
Розташування місячних Апеннін

Місячні Апенніни (лат. Montes Apenninus) — гори в північній частині видимого боку Місяця. Тягнуться вздовж південно-східної межі Моря Дощів. Назва дана Яном Гевелієм на честь земних Апеннін згідно з його практикою використовувати для місячних гір назви земних і затверджена Міжнародним астрономічним союзом в 1961 р.

Опис[ред.ред. код]

Карта з назвами деталей поверхні
Борозна Хедлі. Знімок «Аполлона-15»

Місячні Апенніни мають протяжність близько 600 км і максимальну висоту 5400 м, що дає їм право називатися найвищими горами на видимій стороні Місяця. На захід від гір розташований кратер Ератосфен і Затока Спеки. На сході гори доходять до Моря Ясності, переходячи в мис Френеля на північному сході, і межують з Гемськими горами. На північ від гір розташовується Болото Гниття і гори Архімеда, на південь — Море Парів[1]. Гори порізані великою кількістю звивистих долин, мають загальний напрямок на південний схід. Апенніни розташовані в районі, обмеженому координатами 14,63°-28.47° пн.ш., 10,21° з.д.-7.34° с.д.[2]

Апенніни — продукт складної взаємодії між Імбрійським імпактом, що утворив Море Дощів, і геологічними структурами, що існували до імпакту, особливо в районі басейнів моря Островів і моря Ясності. Гори є південно-східною частиною головного валу імбрійського басейну. Формування гір відбулося 3,72-3,92 млрд років тому, в ранньоімбрійську епоху.

В Апеннінах знаходяться наступні піки, які мають власні імена та перераховані із заходу на північний схід:

Загальна кількість піків в Апеннінах перевищує 3000[3].

Посадки космічних апаратів[ред.ред. код]

Біля північно-східного краю Апеннін в районі борозни Хедлі й піку Хедлі Дельта здійснив посадку місячний модуль Аполлона-15.


На передньому плані — Море Ясності, на задньому — Море Дощів, ліворуч — Апенніни, праворуч — Кавказ. Знімок «Аполлона-11»

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Ресурси Інтернета[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]