НТН

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
НТН
Telekanal_ntn.png
Країна Україна Україна
Місто реєстрації Київ
Зона мовлення ефірне — понад 95% території України, кабельне, супутникове, цифрове DVB-T2
Формат зображення 576i 4:3 (SDTV)
Мультиплекс (DVB-T2) MX-1
Власник(и) U.A. Inter Media Group
Інтернет http://www.ntn.ua

НТН (Національні телевізійні новини) — український телеканал загальноформатного мовлення. Вперше вийшов в ефір 1 листопада 2004 року. Штаб-квартира розміщена в Києві. Мови серіалів і передач каналу — українська та російська. Аудиторія — чоловіки та жінки віком 18-54 років, основна аудиторія — чоловіки за 35 років.

Трансляція телеканалу поширюється на більшу частину України: його технічне покриття становить 88,3 %. Це 88 міст із населенням понад 50 тис. осіб. У 83 містах країни програми НТН входять до пакетів кабельних операторів. Мовлення телеканалу цілодобове.

Сайт каналу НТН містить онлайн-мовлення, програму та інформацію про канал. Сайт НТН також двомовний: інформація міститься російською та українською мовами. На сьогоднішній день НТН TV є наймолодшим загальноукраїнським телеканалом в Україні.

Правління[ред.ред. код]

Наприкінці 2007 року НТН увійшов до групи каналів «Інтер» — U.A. Inter Media Group.

 • Генеральний директор — Олександр Мельничук.
 • Виконавчий продюсер — Сергій Мамаєв.
 • Головний режисер — Володимир Половко.
 • Головний оператор — Костянтин Фролов.

Виробництво[ред.ред. код]

Власні телепрограми[ред.ред. код]

 • «Свідок» Щоденна програма «Свідок» о 19.00— передача про найгучніші кримінальні події, що сталися в Україні, її столиці та в усьому світі. Ведучі — Олексій Стеценко, Олександр Бондарчук
 • «Ранковий свідок»

Передача про найрезонансніші, цікаві події в Україні та світі, смішні злочини й гучні скандали.

 • «Головний свідок»

Передача про події останніх днів: катастрофи, стихійне лихо, дорожні пригоди й гострі соціальні проблеми. Ведуча — Наталія Маслова

 • «Агенти впливу»

Резонансні журналістські розслідування від першої особи. Керівник — Владислав Сидоренко. Ведучий — Олександр Бондарчук.

 • «Легенды уголовного розыска»/ «Легенди карного розшуку»

Це документальні екшн-фільми про гучні кримінальні справи Києва 40-х — 50-х років, відомих бандитів і слідчих карного розшуку, оперативних співробітників і експертів-криміналістів.

 • «Правда жизни»/ «Правда життя»

Головні герої програми «Правда життя» — люди в конфліктній або нестандартній ситуації. Журналісти проекту розслідують обставини та мотиви, які змусили героїв до тих чи інших несподіваних на перший погляд вчинків

 • «Легенды бандитского Киева» / «Легенди бандитського Києва»

«Легенди бандитського Києва» — це розповідь про Київ через погляд слідчого — репортера відділу кримінальної хроніки столичної газети «Киевлянин».

 • «Речовий доказ»

У кожному випуску є одна або кілька кримінальних історій, об'єднаних загальною темою. Керівник проекту — Сергій Оратовський.

 • «Легенди бандитской Одессы»/ «Легенди бандитської Одеси»

В основі проекту — життя кримінальної Одеси кінця 18 століття — початку 20-го.

 • «Круті 90- ті з Гаріком Кричевським»

Цикл документальних фільмів про те, як закінчився СРСР, але не закінчився "совок". Ведучий - Гарік Кричевський.

 • «Переломні 80-ті» з Сергієм Кузіним

Автори згадають, якими були 80-ті - час, коли за якісь 10 років країна пройшла від стабільності застою до реформ, які закінчилися крахом СРСР.

Телесеріали на НТН[ред.ред. код]

У телеканалу НТН є ексклюзивні права на детективні серіали:

Нагороди[ред.ред. код]

За 5 років своєї роботи телеканал НТН чотири рази отримував найвищу нагороду у сфері української журналістики — премію «Золоте перо»: 2005 р. — за створення інформаційної програми «Вчасно»; 2007 — за найліпший телевізійний проект на правоохоронну тематику «Свідок» та за авторську програму Л.Харів «Особистий погляд»; 2008 «Свідок» знов став лауреатом цього конкурсу.

У 2006 і 2008 рр. журналісти кримінальних новин перемогли на Міжнародному конкурсі телевізійних програм на правову тематику «Золотий Георгій». 2007 і 2008 рр. роботу творчого колективу «Свідка» вшановано відзнаками МВС України «Ярослав Мудрий» І та ІІ ступеня, а також у різні роки — з боку керівництва Державної податкової адміністрації, Управління з боротьби з організованою злочинністю, дипломами МНС та Служби безпеки України.

Пізніше журналіст «Агентів впливу» Ігор Колтунов став лауреатом нагороди Асоціації правників України PRAVISSIMO.

Критика[ред.ред. код]

З 2014 року телеканал НТН критикують через трансляцію на ньому російських серіалів. За результатами моніторингів активістів кампанії «Бойкот російського кіно», у вересні НТН посів друге місце серед ТОП-10 загальноукраїнських телеканалів, які демонстрували російські фільми та серіали. За період з 8 по 14 вересня кількість російського контенту складала в середньому 50%.[1][2] За даними моніторингу 27 вересня частка російського продукту на каналі становила вже 71%.[3] За результатами моніторингу, проведеного із 1 по 7 грудня, кількість контенту російського походження збільшилась до більше ніж 12 год на добу.[4]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]