Напіввійськова організація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бійці ОМОНу в Москві.

Напіввійськова організація або парамілітарна організація — утворення, що має військовий характер або наближений до нього, але при цьому формально не входить до складу збройних сил. Організована група цивільних осіб, в військовій формі або в цивільному одягу, яку використовують для надання допомоги регулярному війську, або навпаки - для боротьби проти існуючої влади (наприклад - партизани).

Термін часто не має однозначного визначення, оскільки його використання часто залежіть від політичних орієнтації мовця на виправданість існування конкретної організації.

До воєнізованих організацій можуть належати добровільна міліція, пожежна охорона, пошукові та гірничорятувальні підрозділи. З іншого боку, до таких нерідко зараховують терористичні, повстанські та кримінальні організації, які контролюють певну територію.

Наприклад, у Північній Ірландії цей термін застосовують до будь-яких нелегальних озброєних груп, тоді як у Колумбії воєнізованими організаціями називають тільки ультраправих бойовиків, а лівацькі угруповання називають повстанцями (партизанами).

Посилання[ред.ред. код]