Напівпричіп

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Напівпричіп — різновид причепа, який агрегатується із спеціалізованим сідловим тягачем через зчіпний пристрій («сідло») тягача за допомогою зчіпного шворня. Вага вантажу повністю передається несучій рамі причепа, а далі розподіляється між власними колесами напівпричепа і колесами тягача. Зв'язок причепа з тягачем використовується як для передачі цього навантаження, так і тягового зусилля. Напівпричіп не здатний пересуватися, не бувши пов'язаним з тягачем; для забезпечення його стійкості на цей час він забезпечується відкидними або висувними стійками.

Типи напівпричепів[ред.ред. код]

Різноманітні типи напівпричепів розробляються для різних потреб. За шириною поділяються на 8 футові (2,44 метра),[1] та 2,6 метра (8 футів 6,4 дюйма).[2]


Фура (Box)

Найбільш розповсюджений тип напівпричепів. Стандартною довжиною в Північній Америці є 28 футів (8,53 метра), 32 фути (9,75 метра), 34 фути (10,36 метра), 36 футів (10,97 метра), 40 футів (12,19 метра), 45 футів (13,72 метра), 48 футів (14,63 метра) та 53 фути (16,15 метра).


Автомобілеперевізний (Car-carrying trailer)

Призначений для перевезення автомобілів; зазвичай нових легкових авто від заводу до автоцентру.


Суховантаж (Dry Bulk)

Використовується для перевезення цукру, муки та інших сипучих матеріалів.


Трейлер (Lowboy)

Тип напівпричепа, у якому підлога розташована якомога нижче до землі. Використовується для перевезення важкого обладнання, кранів, бульдозерів тощо.


Рефрижератор (Reefer)

Використовується для перевезення холодних вантажів, морозива тощо.


Самозавантажувач (Sidelifter)

Напівпричеп з гідравлічними кранами, розташованими в обох кінцях платформи, призначеними для завантаження та розвантаження Контейнерів без допомоги інших засобів


Цистерна (Tanker)

Використовується для перевезення рідини, наприклад нафти, молока, алкоголю тощо.


Фрак (Frac)

Тип напівпричепа з однією віссю, призначений для перевезення труб, стовбурів дерев тощо.

Посилання[ред.ред. код]

  1. «Any transport transportations from the Tandem-Trans». Tandem-Trans. Архів оригіналу за 2013-07-09. Процитовано 2011-01-01. 
  2. «Federal Size Regulations for Commercial Motor Vehicles». U.S. Department of Transportation, Federal Highway Administration. Архів оригіналу за 2013-07-09. Процитовано 2011-01-01.