Натан Щаранський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Natan Sharansky.jpg

Натан Щаранський (народився 20 січня 1948 року у Донецьку) — державний та політичний діяч Ізраїлю. Віце-прем'єр-міністр (2001–2003), міністр в кількох урядах Ізраїлю, депутат Кнесету.

Навчався в Московському фізико-технічному інституті.

Депортований 1986 року з СРСР син вихідців з Одеси став відданим прихильником ідей держави Ізраїль, хоча прибув на землю історичних предків тоді, коли вона була вже створена. Н.Щаранський обрав метою своєї політичної боротьби свободу еміграції. В Ізраїлі він створив Сіоністський форум — громадську організацію, що займалася проблемами абсорбції (облаштування, вживання) репатріантів з СРСР. Потім була створена партія «Ізраїль за алію» («Ізраїль на підйомі»), яка на парламентських виборах 1996 року одержала 7 місць в Кнесеті (парламенті) й потрапила до урядової коаліції, а її лідер став міністром промисловості й торгівлі Ізраїлю.

Нині Н.Щаранський залишається активним політиком, реагуючи на зміни в нинішньому світі, особливо ті, які торкаються подій на його історичній батьківщині. Його надійна опора — репатріанти з СРСР, інтереси яких він насамперед відстоює.

Як урядовець та політик, Н.Щаранський досить часто відвідував СРСР, а тепер Росію та Україну, виступає за взаємовигідні міждержавні контакти.

Батько Н.Щаранського (журналіст, сценарист) співпрацював з Олександром Довженком.

Література[ред.ред. код]

  • Віталій Абліцов «Галактика „Україна“. Українська діаспора: видатні постаті» — К.: КИТ, 2007. — 436 с.