Неотантра

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Тантричний секс або Неотантра — сексуальні практики , в т. ч. і безконтактні, запозичені із тантризму.

Ілюстрація до Камасутри

Традиційна тантра[ред.ред. код]

Докладніше: Майтгуна

Тантра - система, метою занять якої є досягнення духовного екстазу, який збільшує знання, розширює свідомість, сприяє розумінню світу природи. Тантра відточує почуття, розвиває здатності проникнення й почування. Засіб досягнення мети тантри - сексуальне задоволення, а на підготовчому етапі - спеціальні фізичні і психічні вправи. Тантра сприяє омолодженню тіла і розуму партнерів.

Тантра сприяє тривалості статевого контакту (від введення до оргазму) від півгодини до півтори годин, більшою мірою насолоди і надзвичайної сили оргазму. В традиційній індійській тантрі називається майтгуна.

Тантра і йога мають багато спільного і є завершеними психофізичними системами, спрямованими на фізичне і духовне вдосконалення людини (тому замість "тантра" можна застосовувати термін "тантра-йога"). У кожній з них є кілька шляхів досягнення мети (а цілі у них однакові - досягнення духовного екстазу, тобто в кінцевому рахунку усвідомлення єдності всього сущого): в йозі - через діяльність, знання, любов до Бога, психічні вправи; в тантри - через звуки, зорові образи, статеві зносини (статеві зносини є в тантри найефективнішим засобом досягнення мети).

Техніку тантричного сексу описано у текстах — «Тантрах». Передбачає вміння відчувати різну життєву енергію (кундаліні), що сконцентрована в 7 чакрах — енергетичних центрах тіла людини. З технічного боку процес описується як пробудження енергії, що спить як правило в нижніх чакрах для підйому її у верхні чакри в голові через енергетичний канал хребтасушумну.

Так як в неотантрі сексуальність є припустимою, більше того, сексуальні енергії пробуджуються і активно використовуються для саморозвитку, то слова тантра, тантричний, як мають духовну конотацію, можуть бути використані в якості «шляхетних синонімів», замінників «секс, сексуальний». І тантричним сексом можуть іменувати звичайний секс, але з індійською або тибетської атрибутикою. Наприклад, організовану в комерційних цілях «груповуху» можуть красиво назвати «Семінар з тантричного сексу».

Особливості[ред.ред. код]

 • Сприйняття сексу як практики самовдосконалення.
 • Сприйняття партнера як втілення божества.
 • Сприйняття будь-якої пози як йогічної асани.
 • Повільність, що забезпечує довготривалість та поступове освоєння нових, більш «високих» енергетичних станів.
 • Витончення та естетизація почуттів.
 • Усвідомлення кожної миті з метою засвоєння свідомістю енергії, що вивільнюється в процесі.
 • Не завжди передбачається звичайне закінчення, таке як оргазм, але передбачається «нескінченне» зростання стану, що обмежується лише поточними індивідуальними особливостями людини.

Неотантру іноді називають сексуальною йогою , яка дозволяє досягти практикуючим небувалих відчуттів під час сексу. Тантричний секс давно практикують в Індії. Для індусів така практика - це данина традиції. Популярністю тантра має бути вдячна сексуальної революції в Європі. Саме вона популяризувала тантру і додала до неї префікс «нео ».

У минулому тантру сповідували , як вчення , яке дозволяє отримати контроль над своїм тілом за допомогою вправ , медитацій і дихання. Саме за допомогою дихання можна отримати нові відчуття , які до цього не були відомі досі . Секс ж у тантричному вченні розглядається не як спосіб отримання задоволення , а як спосіб обміну енергіями. Саме ж злягання у тантристів вельми рідко і використовується , як спосіб дати відчуття і енергію , а не отримати якийсь унікальний по відчуттях оргазм.

Спираючись на вчення тантри , в 60- х була створена нова гілка , яка робила свій акцент саме на сексуальному моменті , який був присутній і в тантричному вченні . Неотантра базується на тому , що за допомогою дихання і концентрації на відчуттях свого партнера можна отримати оргазм нового рівня. Цей оргазм може відбуватися без сім'явиверження з боку чоловіка . У вченні неотантра можна знайти елементи вчення , які є в буддизмі . Фактично неотантра покликана оцінити фізіологічні можливості як чоловіків , так і жінок. Саме спільна практика обох партнерів надає можливість працювати не тільки на спільні відчуття в сексі , а й по- іншому подивитися на культуру тіла , так як неотантра передбачає сукупність розтяжок , медитації , дихальних вправ , еротичного масажу , а також концентрації на партнері.

Саме турбота про партнера вигідно відрізняє неотантру , як сімейну практику , яка дозволяє не просто відновити свої відносини , а й проявляти турботу про власне здоров'я й тіло . Одним з популярних напрямків у неотантрі є італійська сексуальна техніка « карецца ». Суть цієї техніки в тому , що процес парування проходить у повільному темпі , при світлі і з постійним зоровим контактом. Зоровий контакт необхідний для того , щоб відстежувати реакції партнера і вчасно коригувати свої рухи і темп . Крім цього зоровий контакт дозволяє насолодитися більш тривалим і глибоким оргазмом.

Партнери , які навіть нещодавно практикують неотантру , відзначають , що відносини стали більш глибокими , ніжними і навіть піднесеними . Крім позитивних відчуттів практика неотантри дозволяє провести профілактику несвоєчасного сім'явипорскування. Практики , які використовуються в неотантрі просто ідеально підходять літнім людям , але користуються попитом і у молоді , тому що дозволяє збільшити витривалість в сексі. Саме попит на це і привів до того , що з'явилися тренінги та семінари , які дають практичні рекомендації парам , які вирішили практикувати неотантру.

Походження[ред.ред. код]

Неотантра включає в себе як ньюейдж так і сучасну західну інтерпретацію традиційних індійської і буддійської тантри . Дехто надає перевагу стародавнім і традиційним текстам і принципам , та багато інших використовують слово "тантра" як всеосяжну фразу для " священної сексуальності " , і можуть включати неортодоксальні практики . Крім того , не всі елементи тантри використовують в неотантричних практиках, зокрема залежність від гуру .

Про тантричну практику стало відомо в західній культурі, спочатку в провінції Казвін в Персії в кінці 18 -го століття , і стала швидко поширюватись з 1960 року - її стали ототожнювати з сексуальними методами на Заході. Отже, сутність тантри як духовної практики часто упускається з виду . Ролі сексуальності в тантре і в неотантрі , що пов'язані між собою , насправді дуже різні , що відображають істотні відмінності в їх культурному контексті.

Часто з'являються аспекти , такі як тваринний магнетизм , схожі на 19- го століття сексуальних технік називається Karezza використовується в Онейда спільноті (en:Oneida Community); див. коїтус резерватус (ru:Сохранённый половой акт).

У Н. найбільш важливі особливості сексуальної практики обертаються навколо досвіду тонких енергій і забезпечують доступ до цих енергій для посилення задоволення і сприяють для позбавлення від егоїзму. Таким чином , тантрична сексуальності часто культивує екстатичну свідомість , а також збільшує духовне усвідомлення еротизму. Тантричний секс може бути здійснено соло , в парі або в священних ритуальних групах . Специфіка цих методів часто тримається в секреті , і передається в усній традиції. Слід пам'ятати , що справжня духовна практика тантри є лише одним з аспектів всеосяжного духовного шляху медитації та що сексуальні й еротичні аспекти Тантри не можуть бути по- справжньому виконані без достатньої підготовки і дисципліни.

У буддизмі Ваджраяни , тантричні сексуальні практики ( тибет. : Яб - Юм ) є одним з аспектів останньої стадії духовного шляху , де він / вона , вже зрозуміли , пустотності всіх речей , досягли просвітлення і вічного блаженства.

Практикуючі[ред.ред. код]

Викладачі цієї версії тантри часто мають переконання , що секс і сексуальні переживання є священним актом , який здатний підняти його учасників на більш високий духовний рівень. Вони часто говорять про підвищення енергії Кундаліні , поклоніння Божественній Жіночності , активізуючи чакри . У цьому контексті слово " тантра " , як правило , відноситься до безлічі методів для вирощування більш повноцінних любовних відносин . З іншого боку, є також деякі справді подвижники і викладачів у галузі сучасної тантри .

Гуру Бхагван Шрі Раджніш , пізніше відомий як Ошо , використовував свою версію тантри у поєднанні з дихальними техніками , біо- енергії , йогою , масажем і в деяких з груп у своєму ашрамі . Він є автором багатьох книг з медитації , даосизму , буддизму , і містика , і принаймні шість із тантри . Одним з них є "Тантра , розуміння Всевишнього" , в якому він пояснює вірші "Пісня Махамудри " Тілопи . Крім того з його бесід на Вігьян Бхайрав (або Віджная - Бхайрава ) , 112 практик до просвітління призвело до створення "Книги таємниць".

Один з учнів Ошо , Марго Ананд , який заснував школу під назвою " Skydancing " - "тантра танцюючих небес" . Вона є автором десятків книг , включаючи "Мистецтво щоденного екстазу" та "Мистецтво сексуальної магії". Інший сучасний тантрика є Даніель Од′є який вважає , що бажання може бути дійсним шляхом до трансцендентності . Сексологи Енні Спрінкл і Джозеф Крамер ( Секс педагог ) є двома прикладами практиків , які вчать священному еротичному масажу.

У 1997 році Дебора Тадж Анаполь організувала "Свято Ероса " , Конференцію із священної сексуальності , вперше зібравши разом вчителів з Тантричних , даоських , суфійських , буддистських , іудейських , язичницьких , вікканських , Окультних, афро - карибських традицій і шаманів корінних американців".

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

 • 1. Майтгуна з книги М. Еліаде Йога. Безсмертя і свобода
 • 2. Ферштайн Г. Тантра. серия "Грандиозный мир", М. 2002, с.343-345
 • 3. Йоні-тантра, 8.13.
 • 4. Юлиус Эвола. Йога могущества. с.7
 • 5. Браджамадхава Бхаттачарья «Мир тантры»
 • 6. Свами Нострадамус Вирато( Swami Nostradamus Virato).Тантрический секс. Духовный путь Экстаза[3]