Нова гліптотека Карлсберга

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Нова гліптотека Карлсберга
Glyptoteket Copenhagen.jpg
Засновано 1897
Розташування Копенгаген
Відвідувачі 311,156 (2007)[1]
Директор Flemming Friborg
Сайт http://www.glyptoteket.dk/

Нова гліптотека Карлсберга (дан. Ny Carlsberg Glyptotek) — художній музей, розташований в Копенгагені. Заснований у XIX столітті сином засновника пивоварень Карлсберг — Карлом Якобсеном (1842–1914). Основу колекції музею склало приватне зібрання Якобсена.

Експозиції[ред.ред. код]

У Новій гліптотеці експонуються твори мистецтва Стародавнього Єгипту, Стародавньої Греції, Стародавнього Рима. Етруська колекція вважається однією з найбагатших за межами Італії.

На нижньому поверсі представлена велика колекція скульптур, серед яких близько 30 робіт Родена. Це найбільша колекція його скульптур за межами Франції. В музеї є також бронзові скульптури Дега, включаючи серію танцівниць, і величезна кількість робіт данських і норвезьких скульпторів. На верхніх поверхах виставлені картини імпресіоністів — Мане, Піссарро, Ренуара, Дега, Сезанна, постімпресіоністів — Ван Гога, Тулуз-Лотрека, Боннара і Гогена; зібрання включає близько 50 робіт Гогена. Гліпотека має також значне зібрання художників Золотого століття данського живопису.

Будівля гліпотеки з зимовим садом розташована в центрі Копенгагена. Перше крило музею було спроектоване архітектором Вільгельмом Далерупом і відкрите у 1897 році. Пізніше, у 1906 році воно було доповнене новим крилом за проектом Хека Кампманна. В цьому крилі зберігаються античні твори. У 1996 році музей був розширений данським архітектором Хеннінгом Ларсеном. У 2006 році гліптотека знову була відреставрована.

Нова гліптотека Карлсберга розташована напроти Тіволі за адресою Дантес Пладс 7.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]