Нурбану-султан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Нурбану - Афефе Хасекі-Валіде султан( І'мя при народжені Сесилія Веньєр - Баффо) - законна дружина султана Селіма Другого, з династії Османів, мати султана Мурада Третього, мати 5 дітей султана Селіма, перша Валіде періода "жіночого Султанату".

Походження.

Походила з двох впливових родин Венеційської республіки. Батько , Ніколас Веньєр був губернатором грецького острова Пардос( володіння Венеції), і був рідним братом дожа Венеції Себастьяно Веньєра. Мати - Віоланта Баффо. Оскільки їхній шлюб був не законним, донька носила призвіще матері.

Згідно зi ще одною версією справжнє ім'я Нурбану було Рахель і вона була донькою Віолатти Баффо і невідомого єврея.

З третьої версії є припущення, що Нурбану звали Валерія. Але ці дві версії не сприймаються, і не вважаються істориками дійсними.

Наложниця - Рабиня.

В 1539 році , коли турецький пірат і адмірал Барбароса захопив Парос, 14 річну Сесилію захопила в рабство і подарували в султанський гарем. В гаремі вона стала Наложницею- Фавориткою шехзаде Селіма. Також вона прийняла іслам і отримала нове і'мя Нурбану (Це з турецької означає жінка, яка сяє, блискуча, яка випромінює світло) І коли Селім поїхавв 1543 році в Конью, вона як улюблена рабиня відправилася з ним . Невдовзі вона народила Селіму доньку Шах, а в 1546 році і сина Мурада, спадкоємця престолу.Далі вона народила ще двох доньок ( Есмахан та Гевранхан) І останьою дитиною була донька Фатма .

Хасекі Султана.

Після заняття престолу Селімом , положення Нурбану в палаці було складним, вона мусила управляти гаремом буз потрібних знань та зв'язків. З деяких джерел ми знаємо , що авторитет в гаремі. У Нурбану існував через велику любов султана Селіма до неї. Авторитет піднявся ще більше коли Селім , як і його батько вирішив законно одружитися на Нурбану. Як весілля Сулеймана та Роксолани весілля Нурбану та Селіма не було пишним і ніде не згадується офіційно.

Валіде Султана.

Після смерті Селіма в 1574 влада перейшла старшому сину Нурбану 28 річному Мураду. Вона стала при дворі Валіде султана( тобто мати султана).Мурад , як і його батько спочатку мав лише одну улюблену рабиню - Сафіє. Нурбану дуже не любила свою невістку.

Ставши Валіде, Нурбану дбала про свою батьківщину - Венецію.

Своїх чотирьох доньок вона видала за між за видатних візирів. Це дуже підвищило її авторитет в країні.

Есмахан султана вийшла за візира Мехмета Соколлу.

Гевренхан султанша за ще одного великого візира.

Шах султанша за Чарбанджина Хасана Ефенді.

Фатма султан за Салихтара Алі Пашу.

Політику Нурбану вела про венецінську , тобто дуже антигенуенську. Мурад завжди в правліні опирався на Матір - Валіде , аж до її смерті. Померла вона в 1583 році. Ходили чутки що вона була отруєна генуєським послом. Похована з чоловіком в мечеті Айя - Софья.

Образ Нурбану в кіно.

В турецькому серіалі" Величне Століття . Роксолана" роль Нурбану Султан виконує акторка Мерве Болугур.