Ньоккі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ньоккі «аль маѓро» — з рікоттою, маслом та сальвією

Ньоккі — це маленькі шматочки тіста зазвичай округлої форми, які варять у воді чи бульйоні, а потім подають з різними соусами. Ньоккі можуть бути різними за формою та інгредієнтами. Ця італійська страва має аналоги в багатьох країнах світу (кльоцки, Nocken, Kartöflupasta). Ньоккі можна готувати з пшеничного борошна, з рисового, з манної крупи, з сухого хліба, з картоплею та іншими овочами. Найпопулярнішими в Італії є:

  • ньоккі з картоплею;
  • ньоккі «алла романа» (ньоккі по-римськи, готуються з манної крупи);
  • ньоккі "аль маїс" (з кукурудзяного борошна).

Ньоккі можуть бути подані як перша страва (що традиційно для Італії), як гарнір, або як єдина і основна страва.

Щоб отримати твердіші ньоккі, слід використовувати певні сорти картоплі і не вимішувати тісто надто довго, інакше ньоккі вийдуть надто м'які. Розмір також впливає на кінцевий результат: чим більшого розміру ньоккі, тим м'якішими вони будуть. Готують також "кольорові" ньоккі:

  • zanzarelli verdi - для підфарбовування використовують такі інгрідієнти як мангольд та шпинат;
  • zanzarelli gialli - з шафраном чи гарбузом;
  • malfatti bianchi - з курячим фаршем;
  • arancioni - з морквою.
Ньоккі

З історії[ред.ред. код]

В Ломбардії в епоху Відродження під час балів подавали дзандзареллі (zanzarelli) - ньоккі з панірувальними сухарями, молоком та тертим мигдалем. В XVII ст. з'являються мальфатті (malfatti) - замість мигдалю та сухарів використовують борошно, воду та яйця. З 1880 популярність здобули картопляні ньоккі. Подаються переважно з м'ясною підливкою чи з соусом all'amatriciana (по-аматриканськи - з панчеттою, сиром пекоріно та суґо - італійським томатним соусом)

Цікавинки[ред.ред. код]

В Римі ньоккі - традиційна страва четверга. Прислів'я каже: "У четвер ньоккі, в п'ятницю риба (або нут та баккалà - солона тріска), а в суботу- тріппа (рубець)". Деякі остерії та тратторії і по сьогоднішній день підтримують цю традицію. Інше прислів'я " Смійся-смійся, мама вже зробила ньоккі" підкреслює особливість четверга як майже святкового дня в Італії (в гастрономічному розумінні), коли страви повинні бути вишуканими та смачними, на відміну від буденних страв. У різних містах традиція приготування ньоккі різна. Так на півдні Італії "день ньоккі" - неділя; їх готують з м'ясною підливкою та шматочком "розімлілої" моцарелли (крім Неаполя, де популярними є ньоккі по-соррентськи).

Посилання[ред.ред. код]