Нідерландська Нова Гвінея

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Nederlands Nieuw-Guinea
Нідерландська Нова Гвінея
Голландська колонія
Голландська Ост-Індія Flag of the Netherlands.svg
1945 – 1962
Прапор Герб
Прапор Герб
Девіз
Setia, Djudjur, Mesra  (інденезійська)
"Loyal, Honest, Affectionate"
Гімн
Het Wilhelmus
"The William" (Official)

Hai Tanahku Papua
"Oh My Land Papua" (Proposed)

Розташування Нідерландської Нової Гвінеї
Нідерландська Нова Гвінея
Столиця Голландія
Мови голандська, також папуаські й австронезійські мови
Релігії Християнство, Анімізм
Державний лад Колонія
Історичний період Холодна війна
 - Засновано 29 грудня 1945
 - Ліквідовано 1 жовтня 1962
Площа 420 540 км2
Валюта Нідерландський Ново-Гвінейський гульден

Нідерландська Нова Гвінея (нід. Nederlands Nieuw-Guinea) — заморська територія Королівства Нідерланди у 1949 — 1962 роках, є частиною регіону Західне Папуа. Наразі у складі Індонезії, двох її східних провінцій — Папуа і Західне Папуа (адміністративно одне ціле до 2003 під назвою Іріан-Джая).

Колонія була виділена в 1945 з Голландської Ост-Індії. Після проголошення незалежності Індонезії в 1949, в руках голландців залишилася тільки західна частина Нової Гвінеї. У 1959 були проведені місцеві вибори. Новообраний парламент оголосив 5 квітня 1961 про намір повної незалежності до кінця десятиліття. 1 грудня 1961 введені офіційні державні символи. 18 грудня 1961 Індонезія ввела війська до Нідерландської Нової Гвінеї. Після року бойових дій, 1 жовтня 1962 був укладений мир, згідно з яким Нідерланди залишили Нову Гвінею і терен потрапив під адміністрацію ООН.

Відповідно до раніших угод, громадяни колишньої Нідерландської Нової Гвінеї, мали прийняти рішення про майбутнє терену. Після евакуації голландської адміністрації індонезійці поставили своїх людей до керма. 1 травня 1963 остаточно влада перейшла до індонезійців і парламентом було обрано губернатора Bonaya EJ. У той же час терен було перейменовано в Іріан-Джая.

У 1969 Індонезія остаточно анексувала колишню Нідерландську Нову Гвінею. Проведений референдум призвів до протистояння тубільців. Не зважаючи на результати референдуму терен було включено до складу Індонезії як провінція Західний Іріан.