Об'єднане командування ОСВ НАТО

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Об'єднане командування ОСВ
Роки існування з 2012
Збройні сили NATO НАТО
Розташування Ізмір (Туреччина)
Командири
Командувач Генерал-лейтенант Бен Ходжес
Заступник командувача Генерал-лейтенант Ед Девіс

Об'єднане командування ОСВ (LANDCOM) — центральне командування всіх сухопутних військ НАТО. Командувач LANDCOM є головним радником Альянсу з питань сухопутної війни. При отриманні наказу Верховного головкома ОЗС НАТО в Європі (SACEUR) командування забезпечує ядро штабу, відповідального за ведення сухопутних операцій. Командування розташоване в Ізмірі (Туреччина).

Історія[ред.ред. код]

Ключові штаб-квартири НАТО

НАТО мало штаб-квартиру в Ізмірі протягом багатьох десятиліть. Спочатку тут був розташований штаб Об'єднаних сухопутних військ у Південно-Східній Європі (LANDSOUTHEAST) під керівництвом генерал-лейтенанта армії США. Після закінчення Холодної війни штаб став Об'єднаним командуванням Південно-Схід. З 11 серпня 2004 по 1 червня 2013 року в Ізмірі був розташований штаб Об'єднаного командування повітряного компоненту НАТО на півдні, раніше відомого як AIRSOUTH[1].

У 2013 році штаб-квартира, в якій працювало 350 осіб, взяла на себе обов'язки Об'єднаного командування Гейдельберг (Німеччина) і Об'єднаного командування Мадрид (Іспанія), які підлягалали розформуванню в рамках трансформації НАТО[2].

Роль[ред.ред. код]

LANDCOM був створений Північноатлантичною радою для забезпечення взаємодії сухопутних військ НАТО. Командування підпорядковується безпосередньо Верховному головкому ОЗС НАТО в Європі та є провідним голосом з питань сухопутних операцій в рамках Альянсу. Воно відповідає за забезпечення швидкого розгортання сухопутного командування в спільних операціях. LANDCOM також здійснює планування, проведення і направлення таких сухопутних операцій[3].

Генерал-лейтенант Фредерік Ходжес у 2012 році заявив виданню Stars and Stripes, що «основну увагу його штаб-квартира приділить тому, щоб гарантувати, що тактичні уроки, отримані в ході десятиліття бойових дій в Афганістані, не будуть втрачені»[2].

Примітки[ред.ред. код]

  1. «Previous commands». JFC Naples. Процитовано 14 June 2014. 
  2. а б Vandiver, John (30 November 2012). «NATO Activates Allied Land Command». Stars and Stripes. Процитовано 2 February 2013. 
  3. «Structure». NATO. Процитовано 14 June 2014. 

Посилання[ред.ред. код]