Олександр Корвін-Госевський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Олександр Корвін-Госевський
Aleksander Korwin Gosiewski.PNG
Олександр Корвін-Госевський.
Портрет невідомого автора, XVIII століття
Народився
Помер 1639
Проживання Річ Посполита
Батько Ян Корвін-Госевський
Дружина Єва Пац
Діти Зузана, Вінцент, Кшиштоф
Slepowron.svg

Олександр Корвін-Госевський (пол. Aleksander Korwin Gosiewski; ? — 1639) — польський воєначальник і дипломат, в 1610 році секретар великий литовський, комендант московського Кремля (16101612), писар великий литовський (1615), староста велизький, воєвода смоленський (1625), представник шляхетського роду гербу Слєповрон.

Біографія[ред.ред. код]

В молодості з відзнакою служив в литовських військах під час війн Сигізмунда Вази зі Швецією, був потім прикордонним старостою Велижа. Брав участь у Битві під Кірхольмом (1605). У 1610 році разом зі Станіславом Жолкевським прибув до Москви для підтримки партії, яка бажала звести Владислава 4 Вазу на московський престол. Потім, коли становище вояків Речі Посполитої стало безнадійним, залишив комендантом московського Кремля Миколая Струся, сам переїхав до Смоленська, де був комендантом 1625 року.

У 1639 році заснував вітебський єзуїтський колегіум, дарував йому 1000 кв. миль землі на Смоленщині і пристань на Двіні. Також ним було засновано жіночий монастир святої Бригіди в Бересті.

Був одружений на Єві Пац - доньці берестейського підкоморія Миколи Паца та його дружини Софії (Агати) Сапіги (друге заміжжя матері).[1] Діти: Зузанна, Вінцент, Кшиштоф.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Pacowie (01) (пол.)

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]