Богомолець Ольга Вадимівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ольга Вадимівна Богомолець
Ольга Вадимівна Богомолець

Нині на посаді
На посаді з

Народний депутат України

Народилася 22 березня 1966(1966-03-22) (48 років)
Київ
Громадянство Україна Україна
Національність українка
Політична партія Не є членом жодної з партій
Діти Андрій, Катерина, Анна, Софія
Релігія Православ'я
Нагороди
Заслужений лікар України

О́льга Вади́мівна Богомо́лець (нар. 22 березня 1966, Київ) — Заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор кафедри дерматології та венерології Національного медичного університету ім. О. Богомольця.

Координатор Європейської асоціації лазерної дерматології у Східній Європі, член Американської академії дерматології (American Academy of Dermatology, AAD) Європейської академії дерматовенерології, Нью-Йоркської академії наук.

Науковець; авторка понад 70 наукових робіт та 14 патентів на винаходи у сфері лікування шкірних захворювань.

Колишній депутат Київської міської ради (2005–2008). Кандидат у Президенти України на президентських виборах 2014 року; з 1 вересня 2014-го — позаштатний радник Президента України з гуманітарних питань.[1][2]. Депутат Верховної Радии України VIII скликання (Блок Петра Порошенка). Голова парламентського комітету з питаннь охорони здоров'я.

Співачка, автор і виконавиця сучасних та давніх українських романсів на вірші українських поетів і на свої власні.

Засновниця і власниця архітектурно-музейного та комерційно-готельного комплексу «Замок Радомисль»[3][4].

Правнучка президента Академії Наук УРСР академіка Олександра Олександровича Богомольця.

Життєпис[ред.ред. код]

Народилася у родині лікарів. Мати — Катерина Олегівна Богомолець(1939-2013), професор кафедри патологічної анатомії Національного медичного університету ім. О. Богомольця (Київ), батько — Вадим Якимович Березовський, доктор медичних наук, професор, завідувач відділу клінічної патофізіології Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України.

Герб «Помян», яким печаталася чернігівська гілка роду Богомольців

Ольга Богомолець належить до чернігівської гілки давнього литовсько-руського роду Оліферовичів-Богомольців, який походить з Вітебського воєводства. За письмовими джерелами, що збереглися, історія роду простежується до середини XV століття. Його представники печаталися гербами «Богорія», «Помян» і «Косцєша».[5]

Лікарська династія Богомольців - одна з найстаріших в Україні (існує з другої половини ХІХ ст.). [6]

У 1989 році закінчила Київський медичний інститут ім. О. О. Богомольця за спеціальністю «Лікувальна справа». З 1989 по 1991 рік проходила клінічну ординатуру в Українському державному інституті удосконалення лікарів. В 19931994 роках навчалася в США в Пенсильванському медичному університеті (Філадельфія, [[США])(пройшла курс екологічної дерматології)та Інституті дерматопатології Бернарда Акермана (The Ackerman Academy of Dermatopathology).[7] [8]

Після повернення в Україну в 1997 році заснувала в Києві Клініку лазерної медицини, сьогодні відому як Інститут дерматології та косметології доктора Богомолець. З того часу і до обрання народним депутатом України в жовтні 2014 року була головним лікарем цього інституту.

У 2001 році закінчила Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова (спеціальність - психологія).

У 2003 році у Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця здобула ступінь доктора медичних наук за спеціальністю «Шкірні та венеричні хвороби».

З грудня 2004 року до жовтня 2005 року була особистим лікарем Президента України[9].

Євромайдан[ред.ред. код]

Ольга Богомолець брала активну участь в організації та медичному забезпеченні київського Євромайдану під час Єврореволюції в Україні. Організатор і керівник «Центру координації реабілітації поранених на Майданах України»[10][11][12].

Авторка «Медичного довіднику Майдану», який вона оголосила з головної сцени Майдану на початку грудня 2013 року і який став «настільною книгою» учасників протистояння з підпорядкованими режиму Януковича силовими структурами. В ньому були надані практичні поради – починаючи від правил поводження на холоді й закінчуючи інструкціями, як поводитися в разі газової атаки, як захистити життєво важливі органи у разі побиття.

23 листопада 2013 року з ініціативи Ольги Богомолець було організовано перший мобільний пункт надання медичної допомоги активістам, який працював на Майдані та коло Українського дому.

27 листопада 2013 року Ольга Богомолець звернулася з відкритим листом до студентів Національного медичного університету ім.О.О. Богомольця із закликом не боятися висловлювати свою громадянську позицію та долучатися до Всеукраїнського студентського страйку на Майдані.

1 грудня 2013 року Ольга Богомолець надавала медичну допомогу пораненим у сутичках під Адміністрацією Президента на вулиці Банковій. Вночі - разом із пораненими - знаходилася в Київській лікарні швидкої медичної допомоги.

2 грудня 2013 року за власною ініціативою створила гарячу телефонну лінію і штаб Медичної служби Майдану. Зібравши разом медиків і волонтерів організувала системне надання невідкладної медичної допомоги всім людям, які були на Майдані та потребували такої допомоги. 5 грудня 2013 року відійшла від роботи штабу у зв'язку з приходом туди окремих політичних діячів та закритою фінансовою звітністю. Розпочала працювати медиком від громади на Майдані.

2 грудня також підготувала і оприлюднила відкритий лист до керівників МВС, СБУ, Генеральної прокуратури, Збройних сил України з вимогою припинити насильства над людьми. Лист підписали десятки лікарів. Серед основних вимог: припинити невиправдану жорстокість по відношенню до людей, що вийшли на площі міст. Піддавалася тиску і погрозам з боку тодішньої влади.

5 грудня підготувала і оприлюднила відкритий лист українських лікарів до європейського співтовариства із закликом дати оцінку діям українських силовиків по відношенню до мирних протестувальників та медиків, що виконуючи свій професійний обов’язок надавали допомогу всім сторонам конфлікту.

Протягом грудня 2013 - лютого 2014 рр. консультувала як лікар потерпілих у лікарнях міста Києва та тих, які знаходились під вартою в Лікарні швидкої медичної допомоги.

У січні 2014 року підготувала листи на ім'я Міністра охорони здоров’я України Раїси Богатирьової та радника Президента України Марини Ставнійчук, силових міністрів з вимогою втрутитись та забезпечити дотримання міжнародних медичних норм та забезпечення прав людини в Україні.

Створила і забезпечила роботу польового шпиталю на Майдані, Містечка «афганців», шпиталю в Лютеранській кірсі, мобільних медичних бригад Євромайдану, Центру координаці та реабілітації поранених, завдяки роботі якого десятки поранених повстанців Майдану були врятовані, вивезені за кордон на лікування, протезування і реабілітацію.

18 лютого 2014 року працювала у Будинку офіцерів: надавала першу медичну допомогу пораненим, травмованим у боях на вулиці Грушевського та в Маріїнському парку, а також солдатам і офіцерам внутрішніх військ.

19 лютого 2014 року як лікар працювала на Майдані, організовувала переведення поранених з Будинку Профспілок у підпільні шпиталі при церквах і в домівках у людей. Вночі зорганізувала візит дипломатичного представника до шпиталів і моргу, що завершилось написанням першої дипломатичної ноти шведським урядом на адресу уряду України.

20 лютого 2014 року організувала надання оперативної медичної допомоги пораненим в Польовому шпиталі в готелі "Україна".

Під час кривавих подій постійно виходила на іноземні ЗМІ даючи інтерв'ю та звертаючись до європейської та світової спільноти втрутитись у ситуацію і припинити кровопролиття в Україні.

Ольга Богомолець - ініціатор створення історичного порталу "Народний щоденник Майдану" та порталу "Люди допомагають людям" прямої адресної допомоги родинам загиблих під час Революції Гідності і внаслідок російської агресії проти України. [13]

Політична кар'єра[ред.ред. код]

Підтримка Богомолець на виборах Президента України 2014.
 • 2005–2008 роки — депутат Київської міської ради V скликання. На вибори 2005 року пройшла до Київради за списком «Нашої України» у першій п'ятірці під № 3, в 2006 році перейшла у фракцію «Столичні реформи»[14], яка, в свою чергу, була частиною більшості Леоніда Черновецького. Очолювала постійну Комісію з питань охорони здоров'я та соціального захисту Київської міської ради. Переконавшись, за її словами, в неможливості здійснення реформування медицини Києва за тодішнього складу депутатського корпусу Київради, залишила його [15][16][17]
 • 27 березня 2014 року підготувала документи в ЦВК щодо балотування на посаду Президента України[18].
 • 28 березня 2014 року старт кампанії для збору коштів на грошову заставу кандидата в Президенти України Ольги Богомолець[19]. За перший день кампанії завдяки громадській активності та небайдужості, менш ніж за 24 години від початку збору, на рахунку було вже 2 500 000 гривень[20]. Більш того, Богомолець оприлюднила повний список людей, що внесли кошти на рахунок, в знак подяки до своїх прихильників[21].
 • 29 березня 2014 року подала документи до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатом на пост Президента України шляхом самовисування. За два дні з моменту оголошення про бажання балотуватися на найвищу посаду в країні на рахунки волонтери та меценати з усіх регіонів України допомогли зібрати суму, якої не вистачало для застави у ЦВК.

В передвиборчій програмі кандидата в Президенти Ольги Богомолець містилися положення про деполітизацію правоохоронних органів, про скликання нової Конституційної Асамблеї для підготовки нової редакції Конституції України, про реформи Збройних Сил України і забезпечення легального володіння зброєю громадянами, підтримку проектів з забезпечення енергетичної незалежності України, проведення антикорупційної, податкової й медичної реформ, широку взаємодію з громадянським суспільством.

 • З 1 вересня 2014 року й донині - радник Президента України з гуманітарних питань.
 • 26 жовтня 2014 року на позачергових парламентських виборах обрана депутатом Верховної України VIII скликання від Блоку Петра Порошенка (№3 в списку)

Авторка проектів військово-медичної доктрини України й реформи української системи охорони здоров'я.[22]

 • З 4 грудня 2014 року - голова комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я.[23]

Статки й активи (дані за 2013 рік)[ред.ред. код]

Згідно з декларацією про доходи на 2013 рік, яку Ольга Богомолець подала при реєстрації на кандидата в президенти в ЦВК, вона отримала в 2013 році 3 млн 311 тис. 440 грн. доходів. Також вона задекларувала[24][25][26][27]:

 • 2 житлові будинки площею 539,8 м² та 33,9 кв. м.
 • 7 квартир: 110,4 кв. м, 122 кв. м, 21,2 кв. м, 252,9 кв. м, 78,6 кв. м, 95,3 м² та 83,27 кв.м.
 • в графі «інше нерухоме майно» Богомолець записала ще 7 об'єктів: на 205,3 кв. м, 1210,4 кв. м, 168 кв. м, 36 кв. м, 1950 кв. м, 179,1 м² та 47,8 кв. м.
 • має 4 автомобілі: Daewoo Lanos‎ (2004 р.в.), ВАЗ 21310 (2004 р.в.), Mitsubishi Outlander (2008 р.в.) та Mercedes-Benz ML (2012 р.в.).
 • 5 земельних ділянок — дві по 1500 м² (15 соток), 1736 м² (17,36 сотки), 1300 м² (13 соток) та 500 м² (5 соток).
 • На рахунках в українських банках: 49 тис. 960 грн (Приватбанк) та 229 тис. 886 грн (Укрексімбанк).

Члени родини Богомолець у 2013 році заробили 1 млн 157 тис. 764 грн.

Особисте життя[ред.ред. код]

Заміжня четвертим шлюбом. Має чотирьох дітей: Андрія (перше заміжжя, батько — лікар), Катерину і Анну (друге заміжжя, батько — американець українського походження), Софію (третє заміжжя, батько — юрист і колекціонер Олексій Шереметьєв)[28][29][30][31].

Професійна діяльність[ред.ред. код]

 • 1989–1991 — клінічний ординатор, лікар-дерматолог Київського міського шкірно-венерологічного диспансеру. Відповідальна за клінічний прийом, огляд та лікування пацієнтів із широким спектром дерматологічних захворювань.
 • 1991–1995 — старший науковий співробітник лабораторії радіаційної патології МОЗ України. Відповідальна за всі аспекти досліджень морфологічних наслідків для шкіри від радіологічного ураження внаслідок Чорнобильської катастрофи.
 • 1992–1994 — консультант-дерматолог «Регістру» МВС України в зоні Чорнобильської АЕС.
 • 1995–2000 — завідуюча відділенням гістопатології шкіри Київського обласного шкірно-венерологічного диспансеру.
 • 1997-2014 (до обрання народним депутатом України) - засновниця і головний лікар Київського Інституту дерматології та косметології.
 • 2000–2002 — лікар-дерматовенеролог Київського міського шкірно-венерологічного диспансеру.
 • 2004–2005 — особистий лікар Президента України Віктора Ющенка.
 • З 20.02.2007 по теперішній час — професор кафедри дерматології та венерології Київського національного медичного університету ім. О. О. Богомольця.
 • 22.11.2008 — у м. Брюсселі приєднала Україну до всесвітньої програми «Євромеланома», основною метою якої є проведення заходів, спрямованих на подолання високого рівня смертності від меланоми. Серед них — організація щорічного «Дня меланоми» з проведенням безкоштовного огляду серед населення з метою виявлення хвороби.
 • 2009 — організатор Всеукраїнського благодійного Марафону здоров'я з обстеженням дітей-сиріт на предмет виявлення меланоми у 26 найбільших містах України. За час марафону оглянуто 61553 дитини, з яких 1200 було поставлено на диспансерний огляд.
 • З 2009 по теперішній час — професор Одеського державного медичного університету.
 • 21.05.2009 — організатор першого День меланоми в Україні, під час якого фахівці Інституту дерматології та косметології доктора Богомолець безкоштовно оглянули 232 пацієнти з метою виявлення онкологічних захворювань шкіри.
 • З 2010 до теперішнього часу - автор і куратор курсу лекцій для лікарів з базової дерматоонкології і дерматоскопії (Харківський державний медичний університет).
 • 14.05.2010 — організатор другого Дня меланоми в Україні за новітньою методикою скрінігу, що дозволило прискорити процес попередньої діагностики та оглянути вдвічі більше пацієнтів ніж зазвичай.
 • 20.05.2011 — організатор третього Дня меланоми в Україні. Акція проходила одночасно у 22 містах України. Було оглянуто 4039 осіб та виявлено 89 випадків меланоми, 117 - раку шкіри та 84 - злоякісних патологій шкіри. На консультації до спеціалізованих онкологічних центрів було направлено 355 осіб.
 • 18.05.2012 — організатор четвертого Дня меланоми в Україні. День меланоми відбувся у 28 містах України, 77 лікарів оглянуло 4567 малозабезпечених людей на предмет раку шкіри та меланоми. Виявлено 61 випадок меланоми, 187 випадків раку шкіри, 749 осіб направлено до спеціальних онкологічних закладів. В Інституті дерматології та косметології доктора Ольги Богомолець було оглянуто 820 осіб, виявлено 3 випадки меланоми, 31 - раку шкіри, 28 осіб направлено на консультацію до онкологічних центрів.
 • 2012–2014 - Засновниця телемедичних діагностичних проектів «Віртуальний Госпіталь» та «Інститут теледерматологіі» [32]

Наукова робота[ред.ред. код]

 • 1993 — захистила кандидатську дисертацію;
 • 2003 — здобула в Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця ступінь доктора медичних наук за спеціальністю «Шкірні та венеричні хвороби». Тема докторської дисертації: «Судинні невуси: патогенез, діагностика, лікування»
 • 2009 - співавтор державного підручника для студентів-медиків «Неонатологія» (розділ «Шкірні пухлини немовлят»);
 • 2012 - співавтор державного підручника для студентів-медиків «Дерматологія» (випущений українською, англійською та російськими мовами).

Авторка понад 70 наукових праць і 14 патентів України на винаходи у сфері:

- лікування шкірних захворювань

- телемедичноі діагностики пухлин шкіри

- дистанційного навчання лікарів

- лазерного лікування винних плям у дітей і дорослих

- лазерного попередження післяопераційних келоїдних рубців у дорослих

- лазерного лікування післявугрових гіпертрофічних та келоїдних рубців у підлітків тощо.[33]

Громадська діяльність[ред.ред. код]

 • З 1991 року — організатор та учасник понад 60 благодійних концертів з метою підтримки незахищених верств населення та захисту культурної та історичної спадщини України.
 • З 2004 року — Організатор виставок українських домашніх ікон, яких у її колекції налічується понад 5 000 екземплярів, з метою популяризації української культури як всередині держави, так і за її межами.
 • У 2008 році Інститут дерматокосметології доктора Богомолець став членом Ліги меценатства і сприяння українознавству Міжнародної асоціації «Україна та світове українство»
 • Засновниця Музею української домашньої ікони та історико-культурного комплексу "Замок Радомисль" у м. Радомишлі Житомирської області.
 • Засновниця арт-холу «Кайрос» — мистецької галереї в центрі Києва
 • Активний борець з незаконною забудовою історичних та культурних пам'яток України.
 • Ініціатор створення Школи патріотів «Нові лідери єдиної країни»[34].

Відзнаки та нагороди Ольги Богомолець та її Інституту дерматології та косметології[ред.ред. код]

 • 2004 р. — «Вибір року»
 • 2004 р. — Подяка Незалежної ради з питань якості медичної допомоги
 • 1994 р. — Почесна нагорода «За Гуманізм» Союзу Чорнобиль
 • 1998 р. — Почесний диплом видання «Життя славетних людей» Американського бібліографічного інституту
 • 2005 р. — Орден св. великомучениці Варвари Української Православної Церкви (КП)
 • 2008 р. — Орден Святого Рівноапостольного Князя Володимира 3 ст.
 • 2009 р. — Орден Пресвятої Богородиці
 • 2012 р. — Орден ікони Богородиці Почаївської (УПЦ МП)
 • 2013 р. — Орден Святої Рівноапостольної Ольги (УПЦ МП)

Творчість[ред.ред. код]

Автор-виконавиця сучасних та старовинних українських романсів, пісень на вірші Л. Кисельова, Л. Костенко, О. Теліги, М. Вінграновського, Я. Лесіва, В. Стуса, Є. Сверстюка (її хрещений батько), на власні вірші.

Лауреат III Всеукраїнського фестивалю авторської пісні та співаної поезії «Оберіг» (1991, м. Луцьк), Міжнародного фестивалю «Сопот» (1991, Польща), володарка спеціального призу радіостанції «Свобода» (Вашингтон-Мюнхен) (1991), премії ім. Василя Стуса (1992), лауреат Слов'янського фестивалю авторської пісні «Білі вітрила» (1992, м. Київ).

Музична преса нагороджувала Ольгу Богомолець неофіційними титулами «Володарки оксамитового голосу» та «Княгині української пісні».[Джерело?] Із сольними концертами виступала не лише в Україні — у Києві, Харкові, Львові, Полтаві, Тернополі, Івано-Франківську та інших містах, а й також у США, Франції, Швеції, Німеччині, Польщі, країнах Балтії.

Як співачка Ольга Богомолець не боїться експериментувати. Окрім традиційного виконання романсів у супроводі гітари, вона пробує нові форми звучання: у супроводі флейти, саксофону, камерного струнного оркестру. Її романси звучали навіть у джазовій обробці.[35]

З 1992 року проводить благодійні концерти, гроші від яких передавалися на спорудження пам'ятника Т. Г. Шевченку в м. Скольому, до дитячого будинку «Малятко», на харчування бідних, на лікування постраждалих від Чорнобильської аварії. Протягом останніх років цілеспрямовано використовувалися для лікування дітей з судинними пухлинами. В липні-вересні 2007 року Ольга Богомолець здійснила благодійний концертний тур виправними закладами України.

Творчі відзнаки[ред.ред. код]

 • Лауреат III Всеукраїнського фестивалю авторської пісні та співаної поезії «Оберіг» (1991, м. Луцьк);
 • Лауреат Міжнародного фестивалю «Сопот» (1991, Польща);
 • Володарка спеціального призу радіостанції «Свобода» (Вашингтон-Мюнхен) (1991);
 • Володарка премії ім. Василя Стуса (1992);
 • Лауреат Слов'янського фестивалю авторської пісні «Білі вітрила» (1992, м. Київ).

Дискографія[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

 1. «Порошенко призначив Богомолець своїм позаштатним радником». espreso.tv. 1.09.2014. Процитовано 2.09.2014. 
 2. «Указ Президента України № 698/2014 „Про призначення О. Богомолець Радником Президента України“». Офіційне інтернет-представництво Президента України. 1.09.2014. Процитовано 2.09.2014. 
 3. «Замок Радомишль» в сотні кращих готелів України
 4. «Експерти про збереження культурної спадщини в Україні». TVi. 26.07.2013. Процитовано 31.03.2014. 
 5. Офіційний сайт роду Богомольців
 6. Офіційний сайт роду Богомольців
 7. Офіційний сайт Ольги Богомолець
 8. The Ackerman Academy of Dermatopathology
 9. http://www.bogomolets.kiev.ua/main.info?i=41&n=22
 10. Вже дві групи поранених з Майдану відправились на лікування до Польщі та Литви, — Богомолець
 11. Ольга Богомолець: У них постраждалих — одиниці, у нас — сотні
 12. Медики на Майдані: рятують, опиняються в реанімації
 13. Персональний сайт Ольги Богомолець
 14. Депутат Київради Ольга Богомолець-Шереметьєва заявила про свій вихід із фракції блоку «Наша Україна»
 15. БЮТ вимагає від Ющенка розібратися з «посібниками» Черновецького
 16. Депутатів Київради легко залякати. Чи купити
 17. Після першого ж незаконного рішення щодо землі в Києві знову будуть перевибори
 18. Старт президентської кампанії пані Ольги Богомолець
 19. Оголошено офіційні реквізити для збору коштів на грошову заставу кандидата в Президенти України Ольги Богомолець
 20. Грошова застава для ЦВК зібрана!
 21. Список осіб котрі перерахували кошти для участі О.Богомолець у виборчій кампанії (постійно оновлюється)
 22. В перший день роботи Верховної Ради VIII скликання народний депутат України Ольга Богомолець розповіла журналістам телеканалу «Рада» чим в першу чергу буде займатися у парламенті
 23. Рада затвердила склад комітетів
 24. Богомолець задекларувала більше 3 млн доходу, 9 квартир й будинків та купу земельних ділянок
 25. Богомолець за рік заробила понад 3 мільйони гривень
 26. У Богомолець 7 квартир, 4 авто і 3 млн доходу — декларація
 27. Богомолець, яка збирала допомогу для президентського внеску, виявилася мільйонеркою
 28. Ольга Богомолець: «Взяла під пахву трьох дітей і пішла в нікуди…»
 29. Люди та речі «Якщо життя може обірватися завтра, то навіщо брехати?»
 30. Ольга Богомолець: Найкраща моя кар'єра — четверо дітей
 31. ОЛЬГА БОГОМОЛЕЦЬ: «Я ЗНАЮ, ЩО ТАКЕ НАСИЛЬСТВО В СІМ'Ї…»
 32. Офіційний сайт Ольги Богомолець
 33. Офіційний сайт Ольги Богомолець
 34. Ольга Богомолец готовит новую политическую силу // …
 35. http://www.bogomolets.kiev.ua/main.info?i=10

Джерела[ред.ред. код]


Вінстон Черчіль Це незавершена стаття про політичного діяча.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.