Богомолець Ольга Вадимівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Ольга Богомолець)
Перейти до: навігація, пошук
Ольга Вадимівна Богомолець
Ольга Вадимівна Богомолець

Нині на посаді
На посаді з

Головний лікар Інституту дерматології та косметології

Народилася 22 березня 1966(1966-03-22) (49 років)
Київ, Українська РСР, СРСР
Громадянство Україна Україна
Національність українка
Політична партія Не є членом жодної з партій
Діти Андрій, Катерина, Анна, Софія
Релігія Православ'я
Нагороди
Заслужений лікар України

О́льга Вади́мівна Богомо́лець (нар. 22 березня 1966, Київ, Українська РСР, СРСР) — українська лікарка та громадська діячка, Заслужений лікар України, доктор медичних наук. Професор кафедри дерматовенерології та ВІЛ/СНІДу Харківської медичної академії післядипломної освіти. Автор-виконавиця сучасних та давніх українських романсів. Кандидат у Президенти України на виборах 2014 року; з 1 вересня 2014-го — позаштатний радник Президента України[1][2]. Авторка понад 70 наукових праць і 14 патентів на винаходи у сфері лікування шкірних захворювань. Меценат та поет.

Головний лікар Інституту дерматології та косметології, координатор Європейської асоціації лазерної дерматології у Східній Європі, член Американської академії дерматології[en], Європейської академії дерматовенерології, Нью-Йоркської академії наук.

Правнучка академіка Олександра Олександровича Богомольця.

Засновник і власниця архітектурно-музейного та комерційно-готельного комплексу «Замок Радомисль»[3][4].

Життєпис[ред.ред. код]

Народилася у родині лікарів. Мати — Катерина Олегівна Богомолець, батько — Вадим Якимович Березовський, доктор медичних наук, професор, завідувач відділу клінічної патофізіології Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України.

Герб «Помян», яким печаталася чернігівська гілка роду Богомольців

Ольга Богомолець належить до чернігівської гілки давнього литовсько-руського роду Оліферовичів-Богомольців, який походить з Вітебського воєводства. За письмовими джерелами, що збереглися, історія роду простежується до середини XV століття. Його представники печаталися гербами «Богорія», «Помян» і «Косцєша».

У 1989 році закінчила Київський медичний інститут ім. О. О. Богомольця за спеціальністю «Лікувальна справа». З 1989 по 1991 рік проходила клінічну ординатуру в Українському державному інституті удосконалення лікарів. 19931994 роках навчалася в США в Пенсильванському медичному університеті[Джерело?] та Інституті дерматопатології Бернарда Акермана[en].

Після повернення заснувала Клініку лазерної медицини доктора Богомолець, сьогодні відому як Інститут дерматології та косметології доктора Ольги Богомолець.

У 2001 році закінчила Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова. У 2003 році у Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця здобула ступінь доктора медичних наук за спеціальністю «Шкірні та венеричні хвороби». Пройшла курс екологічної дерматології Пенсильванського медичного університету, Філадельфія, США (1993 рік), закінчила Інститут дерматопатології Бернарда Акермана при університеті Томаса Джефферсона, Філадельфія, США (1994 рік).

Від 2003 року до даного часу — головний лікар Інституту дерматології та косметології доктора Ольги Богомолець. З грудня 2004 року до жовтня 2005 року була особистим лікарем Президента України[5].

У зв'язку з військовою агресією Росії проти України закінчила в грудні 2014 р. курси Української військово-медичної академії Міністерства оборони України «Актуальні питання організації медичного забезпечення військ».[Джерело?]

Євромайдан[ред.ред. код]

Брала активну участь в медичному забезпеченні київського Євромайдану під час Єврореволюції в Україні. Організатор і керівник «Центру координації реабілітації поранених на Майданах України»[6][7][8].

Політична кар'єра[ред.ред. код]

Підтримка Богомолець на виборах Президента України 2014.
 • 2005–2008 роки — депутат Київської міської ради. На вибори 2005 року пройшла до Київради за списком «Нашої України» у першій п'ятірці під № 3, в 2006 році перейшла у фракцію «Столичні реформи»[9], яка, в свою чергу, була частиною більшості Леоніда Черновецького[10][11][12]
 • 27 березня 2014 року підготувала документи в ЦВК щодо балотування на посаду Президента України[13].
 • 28 березня 2014 року старт кампанії для збору коштів на грошову заставу кандидата в Президенти України Ольги Богомолець[14]. За перший день кампанії завдяки громадській активності та небайдужості, менш ніж за 24 години від початку збору, на рахунку було вже 2 500 000 гривень[15]. Більш того, Богомолець оприлюднила повний список людей, що внесли кошти на рахунок, в знак подяки до своїх прихильників[16].
 • 29 березня 2014 року подала документи до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатом на пост Президента України шляхом самовисування. За два дні з моменту оголошення про бажання балотуватися на найвищу посаду в країні на рахунки волонтери та меценати з усіх регіонів України допомогли зібрати суму, якої не вистачало для застави у ЦВК.

Особисте життя[ред.ред. код]

Чоловік Кирилюк І. В.[17] Має чотирьох дітей: Андрія (перше заміжжя, батько — лікар), Катерину і Анну (друге заміжжя, батько — американець українського походження), Софію (третє заміжжя, батько — юрист і колекціонер Олексій Шереметьєв)[18][19][20][21].

Професійна діяльність[ред.ред. код]

 • 1989–1991 — лікар-дерматолог Київського міського шкірно-венерологічного диспансеру.
 • 1991–1995 — старший науковий співробітник лабораторії радіаційної патології МОЗ України.
 • 1992–1994 — консультант-дерматолог «Регістру» МВС України в зоні Чорнобильської АЕС.
 • 1995–2000 — завідуюча відділенням гістопатології шкіри Київського обласного шкірно-венерологічного диспансеру.
 • 2000–2002 — лікар-дерматовенеролог Київського міського шкірно-венерологічного диспансеру.
 • 2004–2005 — особистий лікар Президента України Віктора Ющенка.
 • З 2003 р. по теперішній час — головний лікар Інституту дерматології і косметології доктора Богомолець.
 • З 2006 по 2008 — депутат Київської міської ради V скликання, голова постійної Комісії з питань охорони здоров'я та соціального захисту Київської міської ради.
 • З 20.02.2007 по теперішній час — професор кафедри дерматології та венерології Київського національного медичного університету ім. О. О. Богомольця.
 • 2008 р. — Інститут дерматокосметології доктора Богомолець став членом Ліги меценатства і сприяння українознавству Міжнародної асоціації «Україна та світове українство»
 • 22.11.2008 — у м. Брюсселі приєднала Україну до всесвітньої програми «Євромеланома», основною метою якої є проведення заходів, спрямованих на подолання високого рівня смертності від меланоми. Серед них — організація щорічного «Дня меланоми» з проведенням безкоштовного огляду серед населення з метою виявлення хвороби.
 • 2009 — організатор Всеукраїнського благодійного Марафону здоров'я з обстеженням дітей-сиріт на предмет виявлення меланоми у 26 найбільших містах України. За час марафону оглянуто 61553 дитини, з яких 1200 було поставлено на диспансерний огляд.
 • З 2009 по теперішній час — професор Одеського державного медичного університету.
 • 21.05.2009 — організатор першого День меланоми в Україні, під час якого фахівці Інституту дерматології та косметології доктора Богомолець безкоштовно оглянули 232 пацієнтів з метою виявлення онкологічних захворювань шкіри.
 • 14.05.2010 — організатор другого Дня меланоми в Україні за новітньою методикою скрінігу, що дозволило прискорити процес попередньої діагностики та оглянути вдвічі більше пацієнтів ніж зазвичай.
 • 20.05.2011 — організатор третього Дня меланоми в Україні День меланоми вперше для нашої країни відбувся не лише в м. Києві. Захід проходив одночасно у 22 містах України. Було оглянуто 4039 осіб та виявлено 89 меланом, 117 випадків раку шкіри та 84 злоякісних патологій шкіри. На консультації у спеціалізовані онкологічні центри було направлено 355 особи.
 • 30.09.2011 — у місті Радомишль Житомирської області відкрито унікальний історико-культурний комплекс «Замок Радомисль» з єдиним у світі Музеєм української домашньої ікони, фундатором якого є Ольга Богомолець.
 • 18.05.2012 — організатор четвертого Дня меланоми в Україні. День меланоми відбувся у 28 містах України, 77 лікарів оглянуло 4567 малозабезпечених людей на предмет раку шкіри та меланоми. Виявлено 61 меланом, 187 раки шкіри, понад 749 осіб спрямовано в спеціальні онкологічні заклади. В Інституті дерматології та косметології доктора Ольги Богомолець, було оглянуто 820 осіб, з них виявлено 3 меланоми, 31 раки шкіри та 28 осіб направлено на консультацію в онкологічні центри.

Наукова робота[ред.ред. код]

 • 1993 — захистила кандидатську дисертацію;
 • 2003 — здобула в Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця ступінь доктора медичних наук за спеціальністю «Шкірні та венеричні хвороби». Тема докторської дисертації: «Судинні невуси: патогенез, діагностика, лікування».

Автор понад 70 наукових праць і 14 патентів на винаходи у сфері лікування шкірних захворювань.[Джерело?]

Громадська діяльність[ред.ред. код]

 • З 1991 року — організатор та учасник понад 60 благодійних концертів з метою підтримки незахищених верств населення та захисту культурної та історичної спадщини України.
 • З 2004 року — Організатор виставок українських домашніх ікон, яких у її колекції налічується понад 5 000 екземплярів, з метою популяризації української культури як всередині держави, так і за її межами.
 • Засновниця Музею української домашньої ікони в м. Радомишль Житомирської області.
 • Засновниця арт-холу «Кайрос» — мистецької галереї в центрі Києва
 • Активний борець з незаконною забудовою історичних та культурних пам'яток України.
 • Ініціатор створення Школи патріотів «Нові лідери єдиної країни»[22].

Відзнаки та нагороди Ольги Богомолець та її Інституту дерматології та косметології[ред.ред. код]

 • 2004 р. — «Вибір року»
 • 2004 р. — Подяка Незалежної ради з питань якості медичної допомоги
 • 1994 р. — Почесна нагорода «За Гуманізм» Союзу Чорнобиль
 • 1998 р. — Почесний диплом видання «Життя славетних людей» Американського бібліографічного інституту
 • 2005 р. — Орден св. великомучениці Варвари Української Православної Церкви (КП)
 • 2008 р. — Орден Святого Рівноапостольного Князя Володимира 3 ст.
 • 2009 р. — Орден Пресвятої Богородиці
 • 2012 р. — Орден ікони Богородиці Почаївської (УПЦ МП)
 • 2013 р. — Орден Святої Рівноапостольної Ольги (УПЦ МП)

Творчість[ред.ред. код]

Автор-виконавиця сучасних та старовинних українських романсів, пісень на вірші Л. Кисельова, Л. Костенко, О. Теліги, М. Вінграновського, Я. Лесіва, В. Стуса, Є. Сверстюка, на власні вірші.

Лауреат III Всеукраїнського фестивалю авторської пісні та співаної поезії «Оберіг» (1991, м. Луцьк), Міжнародного фестивалю «Сопот» (1991, Польща), володарка спеціального призу радіостанції «Свобода» (Вашингтон-Мюнхен) (1991), премії ім. Василя Стуса (1992), лауреат Слов'янського фестивалю авторської пісні «Білі вітрила» (1992, м. Київ).

Нині Ольга Богомолець володіє титулами «Володарки оксамитового голосу» та «Княгині української пісні».[Джерело?] Із сольними концертами виступала не лише в Україні — у Києві, Харкові, Львові, Полтаві, Тернополі, Івано-Франківську та інших містах, а й також у США, Франції, Швеції, Німеччині, Польщі, країнах Балтії.

«Володарка оксамитового голосу» не боїться експериментувати. Окрім традиційного виконання романсів у супроводі гітари, вона пробує нові форми звучання: у супроводі флейти, саксофону, камерного струнного оркестру. Її романси звучали навіть у джазовій обробці.[23]

З 1992 року проводить благодійні концерти, гроші від яких передавалися на спорудження пам'ятника Т. Г. Шевченку в м. Скольому, до дитячого будинку «Малятко», на харчування бідних, на лікування постраждалих від Чорнобильської аварії. Протягом останніх років цілеспрямовано використовувалися для лікування дітей з судинними пухлинами. В липні-вересні 2007 року Ольга Богомолець здійснила благодійний концертний тур виправними закладами України.

Творчі відзнаки[ред.ред. код]

 • Лауреат III Всеукраїнського фестивалю авторської пісні та співаної поезії «Оберіг» (1991, м. Луцьк);
 • Лауреат Міжнародного фестивалю «Сопот» (1991, Польща);
 • Володарка спеціального призу радіостанції «Свобода» (Вашингтон-Мюнхен) (1991);
 • Володарка премії ім. Василя Стуса (1992);
 • Лауреат Слов'янського фестивалю авторської пісні «Білі вітрила» (1992, м. Київ).

Статки й активи за 2013 рік[ред.ред. код]

Згідно з декларацією про доходи на 2013 рік, яку Ольга Богомолець подала при реєстрації на кандидата в президенти в ЦВК, вона отримала в 2013 році 3 млн 311 тис. 440 грн. доходів. Також вона задекларувала[24][25][26][27]:

 • 2 житлові будинки площею 539,8 м² та 33,9 кв. м.
 • 7 квартир: 110,4 кв. м, 122 кв. м, 21,2 кв. м, 252,9 кв. м, 78,6 кв. м, 95,3 м² та 83,27 кв.м.
 • в графі «інше нерухоме майно» Богомолець записала ще 7 об'єктів: на 205,3 кв. м, 1210,4 кв. м, 168 кв. м, 36 кв. м, 1950 кв. м, 179,1 м² та 47,8 кв. м.
 • має 4 автомобілі: Daewoo Lanos‎ (2004 р.в.), ВАЗ 21310 (2004 р.в.), Mitsubishi Outlander (2008 р.в.) та Mercedes-Benz ML (2012 р.в.).
 • 5 земельних ділянок — дві по 1500 м² (15 соток), 1736 м² (17,36 сотки), 1300 м² (13 соток) та 500 м² (5 соток).
 • На рахунках в українських банках: 49 тис. 960 грн (Приватбанк) та 229 тис. 886 грн (Укрексімбанк).

Члени родини Богомолець у 2013 році заробили 1 млн 157 тис. 764 грн.

Скандали[ред.ред. код]

У липні 2013 року відомий у Радомишлі правозахисник та активіст політичної партії «Демократичний альянс», колишній кореспондент газети «Сільські вісті» Віктор Топольницький судився з власницею приватного музейного комплексу Замок Радомисль Ольгою Богомолець, яка відгородила частину річки Мика біля замку і змушувала до оплати місцевих мешканців за прохід до річки через огороджений парк[28]. Правозахисник вважав, що земля з річкою навколо замку захоплена незаконно. Ще раніше в травні 2013 депутат Радомишльського райради Роман Руденко заявляв, що Богомолець «привласнила» берег річки і позбавила можливості проходу до місця відпочинку місцевих жителів.[29]

11 липня 2013 року, коли мало відбутись засідання у Радомишльському районному суді, Топольницького жорстоко побили i покалічили біля власного подвір'я[30][31][32][33][34]. Втім, у той же час Топольницький вів справи не лише проти «Замку Радомишль», а й проти міського голови Олександра Ткачука, сама ж Ольга Богомолець стверджує, що не має жодного стосунку до побиття.[33][34]

За твердженням «Демальянсу» також ще в 2012 році директор київської юридичної фірми «Партнер» Ігор Кирилюк, який захищав інтереси Богомолець, погрожував дружині Топольницького[35]. Богомолець на прес-конференції запевнила, що до побиття не причетна і звинуватила Топольницького в здирництві, стверджуючи, що активіст вимагав в неї гроші за закриття судової справи[36][37].

Дискографія[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

 1. Порошенко призначив Богомолець своїм позаштатним радником. espreso.tv. 1.09.2014. Процитовано 2.09.2014. 
 2. Указ Президента України № 698/2014 „Про призначення О. Богомолець Радником Президента України“. Офіційне інтернет-представництво Президента України. 1.09.2014. Процитовано 2.09.2014. 
 3. «Замок Радомишль» в сотні кращих готелів України
 4. Експерти про збереження культурної спадщини в Україні. TVi. 26.07.2013. Процитовано 31.03.2014. 
 5. http://www.bogomolets.kiev.ua/main.info?i=41&n=22
 6. Вже дві групи поранених з Майдану відправились на лікування до Польщі та Литви, — Богомолець
 7. Ольга Богомолець: У них постраждалих — одиниці, у нас — сотні
 8. Медики на Майдані: рятують, опиняються в реанімації
 9. Депутат Київради Ольга Богомолець-Шереметьєва заявила про свій вихід із фракції блоку «Наша Україна»
 10. БЮТ вимагає від Ющенка розібратися з «посібниками» Черновецького
 11. Депутатів Київради легко залякати. Чи купити
 12. Після першого ж незаконного рішення щодо землі в Києві знову будуть перевибори
 13. Старт президентської кампанії пані Ольги Богомолець
 14. Оголошено офіційні реквізити для збору коштів на грошову заставу кандидата в Президенти України Ольги Богомолець
 15. Грошова застава для ЦВК зібрана!
 16. Список осіб котрі перерахували кошти для участі О.Богомолець у виборчій кампанії (постійно оновлюється)
 17. Декларація кандидата в народні депутати
 18. Ольга Богомолець: «Взяла під пахву трьох дітей і пішла в нікуди…»
 19. Люди та речі «Якщо життя може обірватися завтра, то навіщо брехати?»
 20. Ольга Богомолець: Найкраща моя кар'єра — четверо дітей
 21. ОЛЬГА БОГОМОЛЕЦЬ: «Я ЗНАЮ, ЩО ТАКЕ НАСИЛЬСТВО В СІМ'Ї…»
 22. Ольга Богомолец готовит новую политическую силу // …
 23. http://www.bogomolets.kiev.ua/main.info?i=10
 24. Богомолець задекларувала більше 3 млн доходу, 9 квартир й будинків та купу земельних ділянок
 25. Богомолець за рік заробила понад 3 мільйони гривень
 26. У Богомолець 7 квартир, 4 авто і 3 млн доходу — декларація
 27. Богомолець, яка збирала допомогу для президентського внеску, виявилася мільйонеркою
 28. Радомишляни вимагають відкрити доступ до річки
 29. Сергій Рижук проконтролює ситуацію з «Замком Радомишль»
 30. 11 липня 2013 У Радомишлі побили активіста ДемАльянсу Віктора Топольницького
 31. У активіста Віктора Топольницького вибиті зуби: зараз він ледь ходить
 32. У Радомишлі побили активіста ДемАльянсу Віктора Топольницького
 33. а б Відомого лікаря Ольгу Богомолець підозрюють у замовленні побиття правозахисника
 34. а б Лікаря Ольгу Богомолець підозрюють у замовленні побиття
 35. У Радомишлі скоєно напад на активіста ДемАльянсу
 36. Богомолець заявила, що під личиною побитого правозахисника ховається злісний рейдер
 37. Богомолець каже, що до побиття активіста Топольницького в Радомишлі не має жодного стосунку

Джерела[ред.ред. код]


Вінстон Черчіль Це незавершена стаття про політичного діяча.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.