Олімпіадор Фіванський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Олімпіадор Фіванський (приб. 380 — 425) — давньогрецький історик та дипломат часів Римської імперії. Працював за часів імператорів Гонорія I та Феодосія II.

Життєпис[ред.ред. код]

Народився у м.Фіви Єгипетські. Невідомо до якого суспільного стану він належав. Втім ймовірно Олімпіадор був досить заможним, щоб отримати гарну освіту. Свою кар'єру він розпочав в Римі та Равенні при дворі імператора Гонорія I. Олімпіадор виконував здебільшого дипломатичні завдання. Так, їздив до володарів гунів у складі римського посольства, де велися перемовини про затвердження мирного договору.

Напевне після захоплення Риму королем Аларіхом Олімпіадор перебрався до Афін. тут він також брав участь у житті Афінської філософської школи. Водночас працював над історичним твором, проте не встиг його завершити. Праця Олімпіадора охоплювала період з 407 до 425 року, тобто ті події, свідком яких був сам автор. Вона складалася з 22 книг, з яким дотепер збереглося лише деякі уривки. Свою "Історію" Олімпіадор присвятив імператору Феодосію II. Помер Олімпіадо в Афінах.

Джерела[ред.ред. код]

  • Baldwin B., "Olympiodorus of Thebes," L'Antiquite Classique 49 (1980): 212–231.