Оргія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Юність Бахуса. Адольф Вільям Бугро,1884

Оргія (грец. όργιον) — релігійні обряди багатьох стародавніх народів, пов'язані з культами богів, зокрема в Стародавній Греції, Римі, Єгипті. Оргія в ширшому сенсі — будь-яка нестримна розвага групи людей, що виходить за традиційні норми суспільної моралі.

Давні релігії[ред.ред. код]

Наприклад, у грецькій релігійній традиції оргія — свято на честь бога вина і веселощів Діоніса. Оргіон, культ церемонії Діоніса (або Загрея), який відзначався широко в Аркадії. Спочатку слово вживалося в значенні «причастя». Мета причастя полягала в тому, щоб очистити душу віруючого і допомогти їй уникнути кругообігу народження. До них подібні також оргіастичні культи древніх народів (оргіями супроводжувалися римські новорічні свята — Сатурналії, аналог грецьких Великих Діонісій, свято Бона Деї 1 травня та ін.). Оргія як культ могла мати сексуальний характер, який виражається в неврегульованих статевих контактах учасників оргії. В давніх народних культах (язичництво) він часто містив сакральний і магічний зміст, організовувався жерцями і служив в якості жертвопринесення божествам. В обмін на таку пожертву учасники прохали божество послати деякі матеріальні блага - владу, багатство, врожай, дощ тощо. Зокрема в Греції такі обряди називались вакханалія, в Індії - чакра-пуджа, дослідники словянських релігійних культів висувають думку, що аналогічні обряди могли проводитись під час Свята Івана Купала. В період середньовіччя подібні збори називали шабаш, який міг бути приурочений до рівнодення, сонцестояння, Самайн, Вальпургієвої ночі, місячної повні.

Сексологія[ред.ред. код]

У сучасній сексуальній практиці оргія позначає статевий акт, в якому беруть участь три або більше осіб одночасно. Сексологи, які вивчають тягу до групового сексу, визначили, що найчастіше люди, що вступають у оргії, крім розбещеності, мають ряд комплексів, які намагаються зруйнувати за допомогою групового сексу. Нерідко після подібного досвіду і чоловіки, і жінки стають пацієнтами психотерапевтів.

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]