Орден Карлоса III

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Королівський Вельмишановний Орден Карлоса III
ESP Charles III Order CROSS.svg Venera de la Orden de Carlos III.svg
Оригінальна назва Real y Distinguida Orden Española de Carlos III
Девіз Virtuti et merito
Країна Іспанія Іспанія
Тип Орден
Статус Вручається
Статистика
Дата заснування 19 вересня 1771 року

Королівський Вельмишановний Орден Карлоса III (ісп. Real y Distinguida Orden Española de Carlos III) — вищий іспанський цивільний орден.

Історія[ред.ред. код]

Орден було започатковано королем Іспанії Карлосом III 19 вересня 1771 року на відзнаку народження онука Карлоса Клименте, сина майбутнього короля Іспанії Карла VI та його дружини Марії Луїзи. Новий орден був присвячений непорочному зачаттю Діви Марії.

Первинно орден мав два ступені, число його членів було обмежено 60 кавалерами. У 1783 році було введено ще три ступені. Ті, хто вступав до ордена, складали клятву вірності королю та його родині. У 1808 році після усунення від влади Карла VI Наполеоном орден було скасовано. Після розгрому наполеонівських військ орден знову було відновлено, потім, після проголошення в Іспанії Республіки, орден знову ліквідували. У 1875 році, з приходом до влади Альфонса XII, орден було відновлено у попередньому статуті.

Гросмейстером Ордену є король Іспанії.

Ступені[ред.ред. код]

  • Ланцюг
  • Великий хрест
  • Командор із зіркою
  • Командор
  • Кавалер

Опис[ред.ред. код]

Зірка ордену

Знак ордену є мальтійським хрестом, у центрі якого в овальному медальйоні зображено Діву Марію. Промені хреста, між якими знаходяться золоті королівські лілії, вкриті емаллю блакитного кольору з білою каймою й на кінцях мають золоті кульки. На зворотному боці хреста у центрі медальйона стоїть римська цифра «III», що вказує на автора ордена. Хрест за допомогою перехідної ланки у вигляді золотого лаврового вінця підвішується або до орденської стрічки, або до орденського ланцюга.

Зірка ордена своїм зовнішнім виглядом повторює знак, тільки більшого розміру. Центральний медальйон оточений білою стрічкою на якій написано девіз «Virtuti et merito», розділений овальним медальйончиком із вензелем Карла III.

Орденський ланцюг складається з ланок, що є зображеннями золотих веж, левів та лаврово-пальмових вінців, що оточують римську цифру «III».

Стрічка ордену блакитна, з широкою білою смугою посередині.

Посилання[ред.ред. код]