Остророги

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Герб магнатів Остророгів

Остророги (Ostrorogowie) — польський магнатський та графський рід ґербу Наленч, що існував з початку XIII століття до початку XIX століття. Найперший відомий представник цього роду був Доброгаст, що походив з Великої Польщі. У 1226 році він стає воєводою Познанським. Всього рід Остророгів дав 1 єпископа, 6 воєвод, 11 каштелянів. В значній мірі Остророги були очолювали каштелянства Познані, Мендзижеча, Каліша, Гнєзно, часто займали посаду королівського чашника.

Магнатський статус за ним визнано, починаючи з Седживоя Остророга. Головні володіння були у Великій Польщі, на Галицині та Волині. У XVI сторіччі з початком Реформації, значна кількість представників роду перейшла у лютеранство. Втім вже до середини XVII століття повернулося до католицизму.

Герб графів Остророгів

У 1783 році отримують титул імперських графів. Їх титул було визнано у Російській імперії після приєднання польських земель та утворення Царства Польського лише у 1844 році. У 1903 році рід припинив своє існування. Прізвище було дозволено носити родичу останнього Остророга — Антону Вольському.

Найвідоміші представники роду[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]