Павлиш Володимир Андрійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Павлиш Володимир Андрійович
Народився 24 червня 1951(1951-06-24) (72 роки)
смт Магерів Жовківського району Львівської області, Україна
Національність українець
Діяльність вихователь
Alma mater Львівський політехнічний інститут
Заклад Львівський політехнічний інститут
Вчене звання професор
Науковий ступінь к.т.н.
Нагороди
Державна премія України в галузі освіти
Державна премія України в галузі освіти
[1] Відмінник освіти України
Грамота Верховної Ради України
Грамота Верховної Ради України
Медаль «15 років Збройним Силам України» (Міністерство оборони України)
Медаль «15 років Збройним Силам України» (Міністерство оборони України)
Нагрудний знак «За наукові досягнення»
Нагрудний знак «За наукові досягнення»
Нагрудний знак «Знак пошани» (Міністерство оборони України)
Нагрудний знак «Знак пошани» (Міністерство оборони України)
Заслужений діяч науки і техніки України
Особ. сторінка lp.edu.ua/first-vice-rector

[2][3]Павлиш Володимир Андрійович (нар. 24 червня 1951; смт. Магерів) — перший проректор Національного університету «Львівська політехніка», кандидат технічних наук, професор, завідувач кафедри електронних засобів інформаційно-комп'ютерних технологій.

Біографія[ред. | ред. код]

Павлиш Володимир Андрійович народився 24 червня 1951 року у селищі міського типу Магерів Жовківського району, Львівської області.

Після закінчення радіотехнічного факультету Львівського політехнічного інституту в 1973 р. був залишений на роботу в науково-дослідній лабораторії, де працював спочатку на посаді інженера, а потім молодшого наукового співробітника (19731978 рр.).

У 1978 р. був направлений у цільову аспірантуру Ленінградського електротехнічного інституту ім. В.Ульянова (Леніна), де під керівництвом відомого вченого Деньдобренька Б. М. у 1982 р. успішно захистив кандидатську дисертацію «Моделювання та управління технологічним процесом іонно-плазмового напилення».

Після завершення навчання в аспірантурі, протягом 19821989 р.р. працював молодшим науковим співробітником, старшим викладачем, доцентом кафедри конструювання та технології виробництва радіоапаратури.

Упродовж 19892007 р.р. обіймав посаду проректора з навчальної, науково-педагогічної роботи, а з 2007 р. — першого проректора.


фото зроблене відносно не давно
ж.з

Наукова робота[ред. | ред. код]

Активний учасник науково-методичних конференцій із багатоступеневої системи освіти, багатьох робочих груп із розробки нормативних документів щодо діяльності вищих навчальних закладів. За участю Павлиша В. А. розроблені: «Положення про державний вищий заклад освіти», «Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах», Постанова Кабінету Міністрів України «Про ліцензування, атестацію та акредитацію закладів освіти». Член робочої групи Міністерства освіти і науки України з підготовки матеріалів із впровадження положень Болонського процесу у вищу освіту України.

Член експертної ради з енергетики та електроніки Державної акредитаційної комісії Міністерства освіти і науки України, член Науково-методичної комісії Міністерства освіти і науки України з радіоелектронних апаратів.

Володимир Андрійович є автором ряду нормативних положень, які регламентують діяльність Львівської політехніки. Під його безпосереднім керівництвом розроблені і впроваджені у навчальний процес: «Положення про систему оцінювання знань та визначення рейтингу студентів», "Положення про прийом на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст», «магістр», «Положення про надання платних освітніх послуг з вивчення студентами модулів (навчальних дисциплін) понад обсяги, встановлені навчальними планами і програмами», «Положення про організацію проведення практики студентів» та інші.

Автор 125 наукових та навчально-методичних праць, в тому числі 14 навчально-методичних розробок та чотирьох навчальних посібників з грифом Міністерства освіти і науки України, 6 патентів на винаходи, авторських свідоцтв.

Бере активну участь у всеукраїнських та міжнародних наукових конференціях. Головною науковою проблемою, якою займається професор Павлиш В. А., є розробка математичних моделей та дослідження прикладних задач створення нових засобів для інфокомунікаційних технологій на базі модульованих нанорозмірних структур. Під керівництвом професора Павлиша В. А. захищено 4 кандидатські дисертації.

Нагороди та відзнаки[ред. | ред. код]

Контакти[ред. | ред. код]

Редагував: Микола Зелінський

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Указ президента України 418—2020
  2. Ратов, Б.T.; Федоров, Б.В.; Исонкин, А.М.; Сыздыков, А.Х.; Ильницкая, Г.Д. (15 жовтня 2021). ОСНОВНЫЕ НАПРАВЛЕНИЯ СОВЕРШЕНСТВОВАНИЯ АЛМАЗНЫХ БУРОВЫХ КОРОНОК. Neft i gaz. № 5. с. 46—59. doi:10.37878/2708-0080/2021-5.03. ISSN 1562-2932. Процитовано 16 травня 2022.
  3. політехніка.", Національний університет "Львівська (2009). Perspective technologies and methods in MEMS design : proceeding of the Vth International Conference of Young Scientists, MEMSTECH 2009, 22-24 April 2009, Lviv-Polyana, Ukraine. Pub. House Vezha & Co. ISBN 966-2191-06-2. OCLC 503459698.

Джерела[ред. | ред. код]