Пам'ятник Миколи Коперника

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Kraków - Pomnik Mikołaja Kopernika 02.JPG
Пам'ятник Миколи Коперника в Кракові (пол.: Pomnik Mikołaja Kopernika)- розроблений Купріяном Годебським, він був заснований в 1899 році і 8 червня 1900, був офіційно представлений у дворі Колегіуму Майус Ягеллонського університету. У 1953 році з ініціативи Кароля Естрейчера пам'ятник був перенесений з території Ягеллонського університету на площу до Вітковської колегії, де вона стоїть сьогодні. Пам'ятник Коперника є помітним орієнтиром у Кракові. Він увічнює пам'ять астронома, який навчався у Краківській академії і чий батько приїхав з цього міста.
Copernicus Kraków.jpg
Мистецтвознавець Маріан Соколовський був ініціатором створення пам'ятника, на кошти якого його було встановлено. Гроші спочатку були призначені для зображень з історії Ягеллонського університету.
Пам'ятник вилито з бронзи, представляє Миколу Коперника, який стоїть на гранітному постаменті. У ньому встановлені чотири мармурові плити з написами на латині, присвяченими пам'яті великого астронома. У руках Коперника, астролябії. Спочатку пам'ятник був виконаний у вигляді фонтану. Чотири мармурові колони, що оточують базу були підібрані в неоготичному стилі архітектури.

Джерела[ред.ред. код]

1. https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomnik_Miko%C5%82aja_Kopernika_w_Krakowie
2. https://en.wikipedia.org/wiki/Nicolaus_Copernicus_Monument_in_Krak%C3%B3w
--Miss Marlen (обговорення) 21:38, 22 березня 2014 (UTC)