Панспермія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Панспермія

Панспермія (від грец. πάς/πάν — «весь», «всякий» і грец. σπέρμα — «насіння») — космогонічна гіпотеза про появу життя на Землі в результаті перенесення з інших планет якихось «зародків життя».

Загальна характеристика гіпотези[ред.ред. код]

Була висунута німецьким ученим Германом Ріхтером в 1865 році і підтримана Германом Гельмгольцем і Сванте Арреніусом.

За гіпотезою панспермії, розсіяні в космосі зародки життя (наприклад, спори мікроорганізмів) переносяться з одного небесного тіла на інше з метеоритами або під дією тиску світла. За допомогою панспермії пояснювали і появу життя на Землі. Після відкриття космічних променів і з'ясування дії радіації на біологічні об'єкти позиція гіпотези вельми слабшала.

Проте після того, як місією Аполлон-12 були знайдені живі земні мікроорганізми на зонді Сервейер-3, що примісячився на Місяці, про неї стали говорити частіше. Останнім часом особливо часто ідеї панспермії згадуються в контексті обміну речовиною між Землею і Марсом, коли на його поверхні ще було багато води.

Одержані в 2006 році результати місії Deep Impact по дослідженню кометної речовини неспростовно доводять наявність в кометній речовині води і простих органічних сполук. Це указує на комети як на одного з можливих переносників життя у Всесвіті.

Гіпотетичні види панспермії[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]