Парфуми

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Парфуми

Парфуми — речовини рослинного чи тваринного походження із сильним ароматом. Рослинні парфуми — ароматичні олії, отримані з різних частин рослин: коренів, кори, листя, смоли, квітів тощо. Парфуми тваринного походження — це продукти виділень певних тварин (кашалотів та бобрів). Такі аромати використовують у парфумерії як закріплювальні елементи. Олії разом із закріплювачем розчиняють у спирті й розливають у скляні флакони для подальшого застосування.

Слово «парфуми» походить від латинського «par fumus», що означає "за допомогою диму ". Мистецтво створення парфумів виникло у стародавній Месопотамії та Єгипті і було доопрацьоване римлянами і персами.

Хоча парфуми і парфумерія існують також у Індії, велика частина її грунтується на основі аромату ладану. Найбільш ранні перегонки Аттар був згаданий в індуїстській аюрведичний текст Чарака Самхита. Harshacharita, написаної в сьомому столітті в Північній Індії, згадує використання ароматним маслом Agarwood.

Знамениті парфуми «Красная Москва»

Першим зареєстрованим хіміком у світі вважається жінка на ім'я Tapputi, виробник парфумів, яка згадується на клинописних табличках від 2-го тисячоліття до н. е. у Месопотамії.

У 2005 році археологи виявили, як вважають, найстаріші парфуми у світі у Піргосі, Кіпр. Духи мають вік більш ніж 4000 років. Щонайменше 60 нерухомих, мисок, воронок і флаконів для духів були виявлені на 43 000 квадратних футах (4000 м²) цієї «фабрики». У давнину люди використовували такі трави і спеції, як мигдаль, коріандр, мирт, смолу хвойних дерев, бергамот, а також квіти.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]