Петанк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Петанк в Каннах
Петанк в Ніцці, Франція
Червоні виграють 1 бал
Червоні виграють 2 бали

Петанк (з фр. pétanque) є одним з різновидів боулзу, метою якого є, стоячи всередині кола (обома ногами торкаючись землі), кинути порожнисті металеві кулі якомога ближче до маленької дерев'яної кулі (cochonnet, piglet, bouchon, le petit - поросятко, паця, джек, бушон, корок, малесенький). У грі, як правило, грають на жорсткому ґрунті або гравії, але можна також грати на траві, піску та інш. Гра подібна до бочче і боулз.

Гра в сучасній формі виникла в 1907 році в Ла Сіота, в Провансі, на півдні Франції. Англійською та французькою мовами назва петанк походить від la petanca [peˈtaŋkɔ] в провансальському діалекті окситанської мови, що означає "ноги разом" або, точніше, "ноги на якорі".

У Франції в петанк грають близько 17 мільйонів осіб (в основному під час літніх канікул). Є близько 375 тис. гравців, ліцензованих Федерацією Французького Петанку і близько 3 тис. - в Англії. В Квебеку - близько 20 тис. Крім того, петанк-клуби є в США та в Південно-Східній Азії (у зв'язку з французькою присутністю в цьому регіоні протягом останніх століть): Лаос, Північний Таїланд, В'єтнам, Камбоджа[1]. Існують петанк-клуби і в Україні, зокрема в Ужгороді, Мукачеві, Львові, Києві, Харкові.

Галерея[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Лінки[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. стаття перекладена та адаптована з англійської Вікіпедії (Pétanque)