Плавання на літніх Олімпійських іграх 2008

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Плавання
Зліва направо:Раян Лохте, Майкл Фелпс і Ласло Чех зі своїми нагородами за підсумками запливу на 400 м комплексним плаванням (10 серпня 2008)
Плавання на
літніх Олімпійських іграх 2008
Sample picture of the event (unofficial)
Вільний стиль
50 м   чоловіки   жінки
100 м чоловіки жінки
200 м чоловіки жінки
400 м чоловіки жінки
800 м жінки
1500 м чоловіки
На спині
100 м чоловіки жінки
200 м чоловіки жінки
Брас
100 м чоловіки жінки
200 м чоловіки жінки
Батерфляй
100 м чоловіки жінки
200 м чоловіки жінки
Комплексне плавання
200 м чоловіки жінки
400 м чоловіки жінки
Естафета
вільним стилем
4×100 м чоловіки жінки
4×200 м чоловіки жінки
Естафета комплексом
4×100 м чоловіки жінки
Марафон
10 км чоловіки жінки

Змагання з плавання на XXIX літніх Олімпійських іграх проходили з 9 по 21 серпня у Пекіні. Спортсмени розігрували 34 комплекти медалей: по 17 у чоловіків і жінок.

Медалі[ред.ред. код]

Загальний залік[ред.ред. код]

(Жирним виділено найбільшу кількість медалей у своїй категорії)

Загальна кількість медалей Olympic flag.svg
Місце Країна Золото Срібло Бронза Всього
1 США США 12 9 10 31
2 Австралія Австралія 6 6 8 20
3 Велика Британія Велика Британія 2 2 2 6
4 Японія Японія 2 3 5
5 Німеччина Німеччина 2 1 3
6 Нідерланди Нідерланди 2 2
7 Китай Китай 1 3 2 6
8 Зімбабве Зімбабве 1 3 4
9 Франція Франція 1 2 3 6
10 Росія Росія 1 1 2 4
11 Італія Італія 1 1 2
Південна Корея Південна Корея 1 1 2
13 Бразилія Бразилія 1 1 2
14 Туніс Туніс 1 1
15 Угорщина Угорщина 3 3
16 Норвегія Норвегія 1 1 2
17 Сербія Сербія 1 1
Словенія Словенія 1 1
19 Австрія Австрія 1 1
Данія Данія 1 1
Канада Канада 1 1
Всього 34 34 36 104

Медалісти[ред.ред. код]

Чоловіки[ред.ред. код]

Дисципліна Золото Срібло Бронза
50 м вільним стилем

Прапор, що використовувався країною на Іграх Сезар Сьєло Фільйо — 21,30 OR
Бразилія

Прапор, що використовувався країною на Іграх Аморі Лево - 21,45
Франція

Прапор, що використовувався країною на Іграх Ален Бернар - 21,49
Франція

100 м вільним стилем

Прапор, що використовувався країною на Іграх Ален Бернар - 47,21
Франція

Прапор, що використовувався країною на Іграх Імон Саллівен - 47,32
Австралія

Прапор, що використовувався країною на Іграх Джейсон Лезак - 47,67
США

Прапор, що використовувався країною на Іграх Сезар Сьєло Фільйо - 47,67
Бразилія

200 м вільним стилем

Прапор, що використовувався країною на Іграх Майкл Фелпс - 1.42,96 WR
США

Прапор, що використовувався країною на Іграх Пак Тхе Хван - 1.44,85
Південна Корея

Прапор, що використовувався країною на Іграх Пітер Вандеркаай - 1.45,14
США

400 м вільним стилем

Прапор, що використовувався країною на Іграх Пак Тхе Хван - 3.41,86
Південна Корея

Прапор, що використовувався країною на Іграх Чжан Лінь - 3.42,44
Китай

Прапор, що використовувався країною на Іграх Ларсен Дженсен - 3.42,78 AM
США

1500 м вільним стилем

Прапор, що використовувався країною на Іграх Уссама Меллулі -14:40,84
Туніс

Прапор, що використовувався країною на Іграх Ґрант Гаккетт -14:41,53
Австралія

Прапор, що використовувався країною на Іграх Раян Кокрейн -14:42,69
Канада

100 м батерфляєм

Прапор, що використовувався країною на Іграх Майкл Фелпс - 50,58 OR
США

Прапор, що використовувався країною на Іграх Милорад Чавич - 50,59 ER
Сербія

Прапор, що використовувався країною на Іграх Ендрю Лотерстейн - 51,12 OC
Австралія

200 м батерфляєм

Прапор, що використовувався країною на Іграх Майкл Фелпс - 1:52,03 WR
США

Прапор, що використовувався країною на Іграх Ласло Чех - 1:52,70
Угорщина

Прапор, що використовувався країною на Іграх Мацуда Такесі - 1:52,97 AS
Японія

100 м на спині

Прапор, що використовувався країною на Іграх Аарон Пірсол — 52,54 WR
США

Прапор, що використовувався країною на Іграх Метт Греверс - 53,11
США

Прапор, що використовувався країною на Іграх Аркадій В'ятчанін - 53,18
Росія

Прапор, що використовувався країною на Іграх Гейден Ролстон - 53,18
Австралія

200 м на спині

Прапор, що використовувався країною на Іграх Раян Лохте - 1:53,94 WR
США

Прапор, що використовувався країною на Іграх Аарон Пірсол - 1:54,33
США

Прапор, що використовувався країною на Іграх Аркадій В'ятчанін - 1:54,93
Росія

100 м брасом

Прапор, що використовувався країною на Іграх Кітаджіма Косуке - 58,91 WR
Японія

Прапор, що використовувався країною на Іграх Александер Дале Оен - 59,20
Норвегія

Прапор, що використовувався країною на Іграх Юґ Дюбоск - 59,37
Франція

200 м брасом

Прапор, що використовувався країною на Іграх Кітаджіма Косуке - 2:07,64 OR
Японія

Прапор, що використовувався країною на Іграх Брентон Рікард - 2:08,88 OC
Австралія

Прапор, що використовувався країною на Іграх Юґ Дюбоск - 2:08,94
Франція

200 м
комплексом

Прапор, що використовувався країною на Іграх Майкл Фелпс - 1:54,23 WR
США

Прапор, що використовувався країною на Іграх Ласло Чех - 1:56,52 ER
Угорщина

Прапор, що використовувався країною на Іграх Раян Лохте - 1:56,53
США

400 м
комплексом

Прапор, що використовувався країною на Іграх Майкл Фелпс - 4:03,84WR
США

Прапор, що використовувався країною на Іграх Ласло Чех - 4:06,16
Угорщина

Прапор, що використовувався країною на Іграх Раян Лохте - 4:08,09
США

Естафета 4×100 м
вільним стилем
США США — 3:08,24 WR
Майкл Фелпс
Ґаррет Вебер-Ґейл
Каллен Джонс
Джейсон Лезак
Натан Едріан *
Бенджамін Вайлдмен-Тобрінер *
Метт Греверс *
Франція Франція — 3:08,32 ER
Аморі Лево
Фаб'ян Жіло
Фредерік Буске
Ален Бернар
Грегорі Малле *
Борис Стейметц *
Австралія Австралія — 3:09,91 OC
Імон Саллівен
Ешлі Келлус
Метт Тарґетт
Ендрю Лотерстейн
Лейт Броді *
Патрік Мерфі *
Естафета 4×200 м
вільним стилем
США США — 6:58,56
Майкл Фелпс
Раян Лохте
Ріккі Беренс
Пітер Вандеркаай
Кліт Келлер *
Ерік Вендт *
Дейв Волтерс *
Росія Росія — 7:03,70
Микита Лобінцев
Євген Лагунов
Данило Ізотов
Олександр Сухоруков
Михайло Поліщук *
Австралія Австралія — 7:04,98
Патрік Мерфі
Ґрант Гаккетт
Ґрант Брітс
Нік Ффрост
Лейт Броді *
Керк Палмер *
Естафета 4×100 м
комплексом
США США — 3:29,34 WR
Аарон Пірсол
Брендан Гансен
Майкл Фелпс
Джейсон Лезак
Метт Греверс *
Марк Генглофф *
Іан Крокер *
Ґаррет Вебер-Ґейл *
Австралія Австралія — 3:30,04 OC
Гейден Стоккел
Брентон Рікард
Ендрю Лотерстейн
Імон Саллівен
Ешлі Делейні *
Крістіан Спренгер *
Адам Пайн *
Метт Тарґетт *
Японія Японія — 3:31,18 AS
Міясіта Дзюніті
Кітаджіма Косуке
Фудзі Такуро
Сато Хісайосі
Марафон 10 км

Прапор, що використовувався країною на Іграх Мартен ван дер Вейден - 1:51:51,6
Нідерланди

Прапор, що використовувався країною на Іграх Девід Девіс - 1:51:53,1
Велика Британія

Прапор, що використовувався країною на Іграх Томас Лурц - 1:51:53,6
Німеччина

*  — учасники попередніх запливів

Жінки[ред.ред. код]

Дисципліна Золото Срібло Бронза
50 м вільним стилем

Прапор, що використовувався країною на Іграх Брітта Штеффен - 24,06 OR, ER
Німеччина

Прапор, що використовувався країною на Іграх Дара Торрес - 24,07 AM
США

Прапор, що використовувався країною на Іграх Кейт Кемпбелл - 24,17
Австралія

100 м вільним стилем

Прапор, що використовувався країною на Іграх Брітта Штеффен - 53,12 OR
Німеччина

Прапор, що використовувався країною на Іграх Ліббі Тріккетт - 53,16 OR
Австралія

Прапор, що використовувався країною на Іграх Наталі Кафлін - 53,39 AM
США

200 м вільним стилем

Прапор, що використовувався країною на Іграх Федеріка Пеллегріні - 1:54,82 WR
Італія

Словенія Сара Ісакович — 1:54.97
Словенія
КНР Пан Цзяїн — 1:55.05 (AS)
Китай
400 м вільним стилем Велика Британія Ребекка Едлінгтон — 4:03,22
Великобританія
США Кейті Гофф — 4:03,29
США
Велика Британія Джоенн Джексон — 4:03,52
Великобританія
800 м вільним стилем Велика Британія Ребекка Едлінгтон — 8:14.10 (WR)
Великобританія
Італія Алессія Філіппі — 8:20.23
Італія
Данія Лотте Фрійс — 8:23.03
Данія
100 м батерфляєм Австралія Ліббі Тріккетт — 56.73 (OC)
Австралія
США Крістін Меґнусон — 57.10
США
Австралія Джесс Скіппер — 57.25
Австралія
200 м батерфляєм КНР Лю Цзиге — 2:04.18 (WR)
Китай
КНР Цзяо Люян — 2:04.72
Китай
Австралія Джесс Скіппер — 2:06.26
Австралія
100 м на спині США Наталі Кафлін — 58,96
США
Зімбабве Керсті Ковентрі — 59,19
Зімбабве
США Маргарет Гользер — 59,34
США
200 м на спині Зімбабве Керсті Ковентрі — 2.05.24 (WR)
Зімбабве
США Маргарет Гользер — 2:06.23
США
Японія Накамура Рейко — 2:07.13 (AS)
Японія
100 м брасом Австралія Лісель Джонс — 1.05,17 (OR)
Австралія
США Ребекка Соні — 1.06,73
США
Австрія Мірна Юкич — 1.07,34
Австрія
200 м брасом США Ребекка Соні — 2:20,22 (WR)
США
Австралія Лісель Джонс — 2:22,05
Австралія
Норвегія Сара Норденстам — 2:23,02 (ER)
Норвегія
200 м
комплексом
Австралія Стефані Райс — 2:08,45 (WR)
Австралія
Зімбабве Керсті Ковентрі — 2:08,59 (AF)
Зімбабве
США Наталі Кафлін — 2:10,34
США
400 м
комплексом
Австралія Стефані Райс — 4:29,45 (WR)
Австралія
Зімбабве Керсті Ковентрі — 4:29,89 (AF)
Зімбабве
США Кейті Гофф — 4:31,71
США
Естафета 4×100 м
вільним стилем
Нідерланди Нідерланди

Інґе Деккер
Раномі Кромовідйойо
Фемке Гемскерк
Марлеєн Велдгойс — 3:33.76 (OR)
Хінкелін Шредер *
Манон ван Ройхен *

США США

Наталі Кафлін
Лейсі Наймаєр
Кара Лінн Джойс
Дара Торрес — 3:34.33 (AM)
Емілі Сільвер *
Джулія Сміт *

Австралія Австралія

Кейт Кемпбелл
Еліс Міллс
Мелані Скленджер
Ліббі Тріккетт — 3:35.05 (OC)
Шейн Різ *

Естафета 4×200 м
вільним стилем
Австралія Австралія

Стефані Райс
Бронті Берретт
Кайлі Палмер
Лінда Маккензі — 7:44,31 (WR)
Енджі Бейнбрідж *
Мелані Скленджер *
Лара Дейвенпорт *
Фелісіті Гелвес *

КНР КНР

Пан Цзяїн
Ян Юй
Тань Мяо
Чжу Цяньвей — 7:45,93 (AS)
Тан Цзінчжі *

США США

Еллісон Шмітт
Наталі Кафлін
Керолайн Беркл
Кейті Гофф — 7:46,33 (AM)
Крістін Маршалл *
Джулія Сміт *
Кім Ванденберґ *

Естафета 4×100 м
комплексом
Австралія Австралія

Емілі Сібом
Лісель Джонс
Джесс Скіппер
Ліббі Тріккетт — 3:52.69 (WR)
Тарні Вайт *
Фелісіті Гелвес *
Шейн Різ *

США США

Наталі Кафлін (AM)
Ребекка Соні
Крістін Меґнусон
Дара Торрес — 3:53.30 (AM)
Маргарет Гользер *
Меган Джендрік *
Елейн Бріден *
Кара Лінн Джойс *

КНР КНР

Чжао Цін
Сунь Є
Чжоу Яфей
Пан Цзяїн — 3:56.11 (AS)
Сюй Тяньлунцзи *

Марафон 10 км Росія Лариса Ільченко −1:59:27.7
Росія
Велика Британія Кері-Енн Пейн — 1:59:29.2
Великобританія
Велика Британія Кессі Петтен −1:59:31.0
Великобританія

*  — учасники попередніх запливів

Спортивні об'єкти[ред.ред. код]

Пекінський Національний Аквацентр, вигляд зсередини 14 серпня 2008.

Більшість змагань з плавання проводилися у спеціально побудованому для Ігор Пекінському Національному Аквацентрі. Тільки запливи на відкритій воді пройшли в Олімпійському гребному парку Шуньї.

Дисципліни[ред.ред. код]

Плавальна програма на Олімпіаді у Пекіні була розширена у порівнянні з минулими Іграми в Афінах. У програму ігор включено плавання на відкритій воді (марафонська дистанція 10 км). Таким чином загальна кількість розігруваних комплектів нагород збільшилася до 34:

Кваліфікація[ред.ред. код]

Для участі в Олімпіаді спортсменам необхідно було виконати кваліфікаційні нормативи, встановлені Міжнародною федерацією плавання (FINA) для кожної з дисциплін. Національний Олімпійський комітет кожної країни мав право заявити для участі в Олімпіаді двох спортсменів з тих, хто виконав норматив А, або одного спортсмена з тих, хто виконав норматив B (якщо норматив А не було виконано для даної дисципліни жодним спортсменом). Спортсмени повинні були показати ці результати у період з 15 березня 2007 року по 15 липня 2008 року на змаганнях, що проводилися під егідою FINA.

Для участі у Олімпійських іграх 2008 необхідно було виконати наступні нормативи:[1]

Дисципліна Чоловіки Жінки
Норматив A Норматив B Норматив A Норматив B
50 м вільним стилем 00:22,35 00:23,13 00:25,43 00:26,32
100 м вільним стилем 00:49,23 00:50,95 00:55,24 00:57,17
200 м вільним стилем 01:48,72 01:52,53 01:59,29 02:03,47
400 м вільним стилем 03:49,96 03:58,01 04:11,26 04:20,05
800 м вільним стилем - - 08:35,98 08:54,04
1500 м вільним стилем 15:13,16 15:45,12 -
100 м на спині 00:55,14 00:57,07 01:01,70 01:03,86
200 м на спині 01:59,72 02:03,91 02:12,73 02:17,38
100 м брасом 01:01,57 01:03,72 01:09,01 01:11,43
200 м брасом 02:13,69 02:18,37 02:28,21 02:33,40
100 м батерфляєм 00:52,86 00:54,71 00:59,35 01:01,43
200 м батерфляєм 01:57,67 02:01,79 02:10,84 02:15,42
200 м комплексним плаванням 02:01,40 02:05,65 02:15,27 02:19,97
400 м комплексним плаванням 04:18,40 04:27,44 04:45,08 04:55,06

В естафетах брали участь 12 найкращих збірних за результатами чемпіонату світу з водних видів спорту 2007, а також 4 команди, відібрані Міжнародною федерацією плавання у період відбіркових змагань .

У плаванні на відкритій воді взяти участь могли десять найкращих спортсменів за результатами чемпіонату світу 2008 і п'ять найшвидших від кожного з п'яти континентів (однак цього права позбавлені Австралія у чоловіків і ПАР у жінок, оскільки інші плавці з Океанії і плавчихи від Африки не приймали участі). Одне місце залишалося за Китаєм, як за приймаючою країною, і ще дев'ять спортсменів відбиралися після Олімпійського змагання з марафонського плавання (у жінок десять місць, оскільки китайська спортсменка Фан Яньцяо кваліфікувалася за підсумками світової першості). Максимальна квота від кожної країни — два спортсмена.

Спортсмени Китаю, як приймаючої країни, автоматично отримували місця тільки у плаванні на відкритій воді. В інших видах програми вони відбиралися як плавці інших країн.

В естафетах та плаванні на відкритій воді кваліфікувалися наступні країни:

Формат змагань[ред.ред. код]

Індивідуальні змагання у басейні починалися з відбіркових запливів, у яких кожен спортсмен повинен був показати максимальний результат для виходу у наступну стадію. Шістнадцять найкращих проходили у півфінали, або вісім найшвидших — у фінал, якщо півфінали не організовувалися. З півфіналів у фінал виходить вісім плавців, які показали найкращий час, і вони в останньому запливі розігрували комплект медалей. В естафетах влаштовувалися два відбіркових запливу по вісім команд, і найкращі команди за часом виходили у фінал. Плавці на відкритій воді змагалися тільки в одному фінальному запливі.

Календар[ред.ред. код]

О Відбіркові 1/2 Півфінали Ф Фінали
+ Чоловіки
Серпень 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Вільний стиль
50 м О 1/2 Ф
100 м О 1/2 Ф
200 м О 1/2 Ф
400 м О Ф
1500 м О Ф
Батерфляй
100 м О 1/2 Ф
200 м О 1/2 Ф
На спині
100 м О 1/2 Ф
200 м О 1/2 Ф
Брас
100 м О 1/2 Ф
200 м О 1/2 Ф
Комплексне плавання
200 м О 1/2 Ф
400 м О Ф
Естафети
4х100 м вільним стилем О Ф
4х200 м вільним стилем О Ф
4х100 м комплексом О Ф
Плавання на відкритій воді
Марафон 10 км Ф


+ Жінки
Серпень 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Вільний стиль
50 м О 1/2 Ф
100 м О 1/2 Ф
200 м О 1/2 Ф
400 м О Ф
800 м О Ф
Батерфляй
100 м О 1/2 Ф
200 м О 1/2 Ф
На спині
100 м О 1/2 Ф
200 м О 1/2 Ф
Брас
100 м О 1/2 Ф
200 м О 1/2 Ф
Комплексне плавання
200 м О 1/2 Ф
400 м О Ф
Естафети
4х100 м вільним стилем О Ф
4х200 м вільним стилем О Ф
4х100 м комплексом О Ф
Плавання на відкритій воді
Марафон 10 км Ф

Всі фінали і півфінали проходили вранці з 10:00 до 12:00 за місцевим часом (тобто UTC +8), а відбіркові запливи ввечері з 18:30. Марафонські запливи проводилися о 9:00.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  • AM — рекорд Америки, AS — рекорд Азії, ER — рекорд Європи, OC — рекорд Океанії, OR — олімпійський рекорд, WR — світовий рекорд

Посилання[ред.ред. код]

Шаблон:Літні Олімпійські ігри 2008