Планетар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Під планетарами в астрономії розуміється одне з двох наступних понять[Джерело?]:

  • Планета́р — це коричневі карлики, що утворилися подібно до планет шляхом акреції або колапсу ядра з матерії навколозоряних пилового диска.
  • Планетар — холодні формування за розмірами менше коричневих карликів, які не обертаються навколо зірки, а вільно плавають у міжзоряному просторі.

Планетари як коричневі карлики[ред.ред. код]

Планетоподібні об'єкти, масою що перевищує нижню межу маси для коричневих карликів. Їх відмінність від інших зірок полягає в тому, що процес їх формування схоже з процесом формування планет. Тобто відбувається акреція або колапс ядра з матерії навколозоряного пилового диска, а не колапс газової хмари як у випадку із зіркою. Наукове співтовариство поки не прийшло до остаточного висновку про те, що вважати планетою, а що коричневим карликом. У цей час астрономи розбилися на два табори, які вирішують питання, чи вважати процес формування планет критерієм для класифікації. Планетар також іноді називають надгігантськими планетами[Джерело?].

Планетари як планети, що не обертаються навколо зірки[ред.ред. код]

Вільно мандруючі в міжзоряному просторі планети називаються планетари, тому що велика частина астрономів[Хто?] вважає[Джерело?], що до планет слід відносити об'єкти, що обертаються навколо будь-якої зірки. Таким чином, планетоподібний об'єкт, не обертається навколо якоїсь зірки, не може називатися планетою. Тому такі об'єкти прийнято відносити до планетарів.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Сатурн Це незавершена стаття з астрономії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.