Плокгорст Бернард

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Плокгорст, Бернард: Добрий Пастир

Бе́рнард Пло́кгорст (нім. Bernhard Plockhorst *2 березня 1825 Брауншвейг — †18 травня 1907 Берлін) — німецький маляр та графік.

Автор популярних картин на євангельську та біблійну тематику, що користуються всесвітньою популярністю в Україні, Росії, США. Копії з його картин часто появлялися на стінах православних церков і надалі поширюються в православних та інших християнських лавках. Його картини Христа прикрашають безліч церков та домів Америки і світу.

Життя[ред.ред. код]

На початку кар'єри Плокгорст отримав п'ятирічну освіту з літографії в Каролінському коледжі (Collegium Carolinum) в Брауншвейзі. В Лейпцігу він вступає в контакт з Пілоті і разом з ним вирушає на рік до Академії в Мюнхен де, в Альте Пінаткотек, він змалював картини Рубенса та Тіціана. В 1853 році він їде в Париж, де під керівництвом Томаса Кутюра продовжує навчання. Накінець, після навчальних поїздок до Бельгії, Голандії, та Італії він оселяється в Берліні, е малює ряд портретів і проявляє своє велике захоплення релігійною тематикою (одна з перших таких картин — "Марія та Іван повертаються від Господнього Гробу) і надалі в першу чергу концентрується на релігії.

З 1866 до 1869 працював професором великокнязівській Художній Школі Веймара, де між іншим він був вчителем відомого маляра Отто Пілца. Потім Плокгорст повертається в Берлін.

Роботи[ред.ред. код]

Плокгорст був представником художнього напряму романтичної школи (Пізнього-) Назарянства (разом з іншими релігійними художниками та представниками протестантської віри такими як Карл Готфрід Пфаншмідт та Гейнріх Гофманн) яке через вплив до-рафаельської еліти повернулося до художніх тем Середньовіччя. Рівночасно, Плокгорст стоїть за збільшеною індустріалізацією і частково за «вияскравлення» назарянського мистецтва.

Галерея[ред.ред. код]

Художник Це незавершена стаття про художника.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.