Плюшевий ведмедик

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Плюшевий ведмедик

Плюшевий ведмедик — м'яка іграшка, що має конкретний день народження. У США, Великобританії і скандинавських країнах День Плюшевого Ведмедика святкують 27 жовтня.

Плюшевий ведмедик з'явився на світ завдяки президентові США та емігрантові з Росії. В кінці 1902 президент США Теодор Рузвельт на полюванні пошкодував ведмежа. Ця подія стала приводом для численних жартів. Зокрема, в одній з карикатур делегація ведмедів вимагала від Рузвельта підписати з людством пакт про ненапад.

Одну з карикатур помітив Морріс Мітчом (це псевдонім, справжнє ім'я на жаль невідоме) — емігрант з Росії, власник крамниці іграшок у Нью-Йорку. Дружина Мітчома — Роуз виготовила першого іграшкового ведмедика, на кшталт того, що був на карикатурі. Ведмежа було виставлене у вітрині магазину поруч із карикатурою президента США і отримало ім'я Ведмежа Тедді (скорочено від Теодор). Мітчом був здивований, скільки людей звернулося до нього з проханням купити таку іграшку. Торговець звернувся до Рузвельта і попросив дати його ім'я цій іграшці і отримав згоду. У 1903 торговець з Росії заснував компанію Ideal Toy Company, яка зайнялася випуском ведмежат.

Посилання[ред.ред. код]