Пнакотичні манускрипти

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Пнакотичні манускрипти — вигадані манускрипти з Міфів Ктулху Говарда Лавкрафта. Являють собою збірку міфів і легенд з доісторичного часу часу, включають набір оповідань про зниклі континенти Атлантиду, Гіперборею, а також опис життя на планеті Юпітер.

Книга вперше з'явилася в оповіданні Г. Ф. Лавкрафта «Поляріс» (1918). Згадана в багатьох інших оповіданнях, зокрема «На стрімчаках божевілля» (1936), «Сомнамбулічний пошук незвіданого Кадату» (1926), «Інші Боги» (1933) і «За гранню часів» (1936).

Вигадана історія[ред.ред. код]

Походження[ред.ред. код]

Пнакотичні Рукописи з'явилися ще до появи людини людини. Оригінальні рукописи були виконані у формі сувою, пройшли через століття зрештою потрапивши в руці секретних культів. Велика Раса Йіт вважається автором перших п'яти глав рукописів, які окрім іншого містять детальну хроніку історії раси. Тим не менше, інші приписують написання рукопису Старцям через деяку схожості з Осколками Елдауна (англ. The Eltdown Shards).

Пнакотичні Рукописи зберігалися в бібліотеці міста Великої Раси Пнакотус (Pnakotus) (звідси й назва). Вони охоплюють широке коло питань, у тому числі опис істот Чаугнара Фаугна і Ібб-Цтлл, місце розташування Ксайархна (англ. Xiurhn), ритуали Ран-Теггота, та інше.

Рукописи в людській історії[ред.ред. код]

Пнакотичні рукописи спочатку були в руках народу Ломар, який уважно їх вивчав. Пізніше вони були передані в Гіперборею і перекладені на мову цієї землі.

Там рукописи були доповнені расою Вурма. Ще одне доповнення було зроблено в ранні часи писарем в землі Зобно. Рукописи збереглися в історичні часи, захищені потаємним культом відомим як Пнакотичне Братство, і, як вважають, була перекладені на грецьку мову у версії, відомій як Пнакотика. За різними чутками переклад на англійську мову був зроблений в 15 столітті невідомим писарем. Оригінальні сувої Пнакотичних Рукописів, як вважають, втрачені (проте, копія може як і раніше існувати в храмі Старців в Ультарі).

Посилання[ред.ред. код]