Повернення короля

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Повернення короля - перше видання

Повернення короля — це третя і заключна частина трилогії Дж.Р.Р. Толкієна "Володар Перснів", що видана у 1955 році у Лондоні. Попередні частини називаються Братерство Персня і Дві вежі. Книгу, як і дві попередні частини, екранізовано Пітером Джексоном (Володар Перснів: Повернення короля). У творі йдеться про завершення Третьої і початок Четвертої Епох Середзем'я.

Зміст[ред.ред. код]

Книга 5[ред.ред. код]

Прапор Еленділа

Гендальф та Піппін прибувають до міста Мінас Тіріт, над яким нависає загроза нападу військ Мордору. Піппін розповідає наміснику Денетору, що його син Боромир загинув, коли захищав його з другом, Меррі Брендібаком. Після розповіді Денетор приймає гобіта до себе на службу. Гобіт отримує уніформу вартового. В цей час до міста прибуває Фарамір, молодший син Денетора. Він доповідає про орди орків, що йдуть з Мордору. Батько ж відправляє його на смерть, захищати Осгіліат. Там весь загін гондорського капітана гине, а сам він тяжко поранений. Намісник же вирішує, що його син мертвий і хоче спалити себе разом із ним. Він наказує воїнам не захищатись, адже почалась облога міста, тому що збожеволів. Король Рохану Теоден повертається до столиці Едорасу, а Арагорн, подивившись у палантір, збирається йти на Дорогу Мертвих, де планує залучитись підтримкою привидів клятвовідступників, що живуть у скелі. Ельфи Елладан та Елроїр, сини Елронда, приносять прапор Еленділа. З цим прапором та мечем Арагорна привиди його послухають. Теоден збирає всіх воїнів, які тільки є в Рохані і вирушає на допомогу Гондору. Вони скорочують шлях через ліс дикунів Ган-Бурі-Гана, що їм допомагають, і потрапляють на поле битви. Вони вступають у бій, коли вже пробита брама Мінас-Тіріту тараном Грондом. Війська Мордора очолює Король-Відьмак з Ангмару. Під його керівництвом південні та східні воїни з Хараду, орки та гобліни з Мордору, тролі з плато Горгорот та назгули, привиди Персня. У розпалі бою він перемагає короля Теодена (той гине під вагою свого коня), але його вбивають принцеса Еовін та Меррі. В цей час прибуває піратська армада, що на боці орків. Але ті помічають, що на щоглі майоріє прапор Еленділа. Арагорну, Гімлі та Леголасу з Армією Мерців вдається захопити піратські кораблі, знищивши піратів; і вони привозять війська Арнору та рабів, захоплених піратами Умбару, а також ельфів Рівенделу. Військо Мордору вщент знищене. Гендальфу і Піппіну вдається завадити загибелі Фараміра, але сам намісник себе спалює. Фараміра та Еовін згодом зцілює Арагорн, це доводить те, що він і є справжній король. Тепер Арагорн вирішує відволікти Око Ворога та почати облогу Чорної Брами Мордору. Це дасть змогу Фродо і Сему прослизнути непоміченими до Вогняної гори, щоб знищити Перстень. Він збирає семитисячне військо з усіх уцілілих та йде в наступ.

Книга 6[ред.ред. код]

Сем визволяє Фродо з вежі орків, де ті знов побились з гоблінами і вони вирушають до Вогняної гори у вбранні орків. Їм доводиться долучитись до одного ворожого загону, що прямує до Брами, але потім вони втікають. Гобіти добираються нарешті до мети, але в самому кратері вулкану Кільце бере гору над Фродо і він надягає його на палець.

Та Горлум на нього нападає і відкушує палець разом з Перснем. Але він не втримується на ногах і падає у магму. Перстень знищений. Всі башти орків руйнуються, а вони самі гинуть у тріщинах та в лаві. Двох друзів рятують велетенські орли, друзі Гендальфа. Так закінчується Третя Епоха Середзем'я. Відбувається коронація та одруження Арагорна з Арвен, донькою Елронда.Знову росте Біле Дерево. А гобіти повертаються додому. Але тут з'ясовується, що Гобітанія під контролем родича Фродо та Сарумана. Той намагається вбити Фродо, але гине сам. Його вбиває його служник Гріма Солодкоязикий, хоч смерть не оминає і його.Битва виграна. За допомогою землі Лоріену, що подарувала Сему Галадріель, той відроджує зруйновану Гобітанію. Меррі та Піппін отримують у своє правління землі Бакленду і Тукбарроу, а Сем одружується з Розі Коттон. У них народжується донька Еланор. Проте Фродо непокоять рани. Тому він разом з Більбо, Гендальфом та ельфами відпливає у невмирущий край, Аман, що на заході. Він залишає своєму садівнику дописати книгу. Сем повертається додому. Книга завершується його словами: "Що ж, ну от я і повернувся".

Глави[ред.ред. код]

Книга 5

1 - Мінас Тіріт

2 - Перехід Сірої Компанії

3 - Рохан збирається

4 - Облога Гондору

5 - Їзда Рохіррімів

6 - Битва на Пеленорських Полях

7 - Поховальне багаття Денетора

8 - Будинки сцілення

9 - Остання дискусія

10 - Чорна Брама відчинена


Книга 6

1 - Башта Кіріт Унгол

2 - Земля Тіні

3 - Рокова гора

4 - Поле Кормалену

5 - Намісник і король

6 - Багато розставань

7 - Дорога додому

8 - Визволення Ширу

9 - Сірі Гавані


Головні герої[ред.ред. код]

Фродо Беггінс, Семвайс Гемджі, Перегрін Тук, Меріадок Брендібак, Арагорн, Гендальф, Гімлі, Леголас, Теоден, Денетор, Фарамір, Король-Відьмак, Елронд, Арвен, Еомер, Еовін, Галадріель, Кірдан Корабел, Селеборн, Саруман, Гріма Солодкоязикий, Саурон, Ган-Бурі-Ган, Берегонд, Бергіл, Елладан, Елроїр, Том Бомбадил, Барлі, Розі Коттон, Еланор.