Погром у День святої схоластики

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Погром у День святої Схоластики ( англ. St Scholastica Day riot ) відбувся в Оксфорді 10 лютого 1355 в день пам'яті св. Схоластики - католицької святої і сестри-двійні св. Бенедикта Нурсійського. Це одна з найганебніших подій в історії міста.

У таверні Свіндлсток (де зараз розташована Набережна Абатства (Сантандер) на річці Карфакс) відбулася суперечка через пиво між городянами та двома студентами Оксфордського університету. Взаємні образи переросли у збройні сутички між жителями й студентами, які тривали два дні і жертвами яких стали 63 студента та близько 30 городян. Врешті-решт студенти зазнали поразки.

Суперечка була врегульована владою на користь університету, у зв'язку з чим був виданий спеціальний указ. З того часу, щорічно 10 лютого мер міста та члени міської ради повинні були промарширувати з непокритою головою по вулицях і сплатити штраф університету по одному пенні за кожного вбитого студента, тобто всього 5 шилінгів 3 пенси. Покарання залишалося в силі протягом 470 наступних років і було знято лише в 1825 р., коли мер міста відмовився брати участь в церемонії. Формально університет «пробачив» місто 10 лютого 1955, коли мерові була присвоєна почесна вчена ступінь, а віце-канцлер університету був обраний почесним городянином.[1]

Див. також[ред.ред. код]

  • St Scholastica - Свята Схоластика - католицька свята, у день пам'яті якої і сталися заворушення.
  • Town and Gown - «місто і плаття» - термін, використовуваний для сторін подібних конфліктів - городян і університетської спільноти.

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]