Полігональна сітка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Приклад полігонального мешу, що зображає мавпочку Сюзанну — один з примітивів програми Blender.

Полігональний меш чи нерегулярна сітка це колекція вершин, ребер, та граней, що описують форму багатогранного об'єкта в тривимірній графіці та твердотільному моделюванні. Грані зазвичай складаються з трикутників, чотирикутників, чи інших опуклих многокутників, що спрощує їх рендеринг, хоча можуть використовуватись і загальніші, неопуклі многогранники, чи многогранники з отворами.

Елементи моделювання сітки[ред.ред. код]

Елементи моделювання полігональної сітки.

Об'єкти створені за допомогою полігональних сіток повинні зберігати різні типи елементів, таких як вершини, ребра, грані, многокутники (полігони) та поверхні. У багатьох випадках зберігаються лише вершини, ребра і або грані, або многокутники. Рендерер може підтримувати лише трьох-сторонні грані, так що полігони повинні бути побудовані з їх множини, як зображено на малюнку. Однак багато рендерерів підтримують многокутники з чотирма та більше сторонами, або вміють тріангулювати многокутники в трикутники на льоту, роблячи необов'язковим зберігання сітки в тріангульованій формі. Також в деяких випадках, таких як моделювання голови, бажано вміти створювати трьох- і чотирьох-сторонні многокутники.

Вершина окрім координат, містить також іншу інформацію, таку як колір, нормальний вектор та координати текстури. Ребро з'єднує дві вершини. Грань це набір ребер, в якому трикутна грань має три ребра та чотирикутна — чотири. Полігон містить довільну кількість граней. У системах, які підтримують багатосторонні грані, полігони та грані рівнозначні. Однак, більшість апаратного забезпечення для рендеринга підтримує лише грані з трьома або чотирма сторонами, так що полігони представлені як множина граней. Математично, полігональна сітка може бути представлена ​​у вигляді неструктурованою сітки, або неорієнтованого графа, з додаванням властивостей геометрії, форми та топології.

Поверхні, частіше звані групами згладжування, корисні, але не обов'язкові для групування гладких областей.


Комп'ютер Це незавершена стаття про комп'ютери.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.

Формати файлів[ред.ред. код]

Полігональні меші можуть зберігатись в багатьох форматах файлів:

Дивіться також[ред.ред. код]

Зноски[ред.ред. код]