Прапори Європи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мапа Європи з прапорами держав

Це список міжнародних, національних і субнаціональних прапорів, які використовуються в Європі.


Наднаціональні і міжнародні прапори[ред.ред. код]

Прапор Затверджений Організація Опис
Flag of Benelux.svg 1957/1958 – Прапор Бенілюксу Поєднує елементи з прапорів країн-членів: Бельгії, Нідерландів та Люксембургу
Flag of the Western European Union.svg 1993 – 2011 Прапор Західноєвропейського союзу Прапор синій з півколом з десяти жовтих п'ятикутних зірок, розбитих у верхній частині. На ньому зображені білі літери WEU,написані горизонтально, і UEO, написані вертикально.Ці дві абревіатури перетинаються у центрі прапора, тобто, на букві "E". UEO є французькою мовою скороченням для Західноєвропейського союзу. Синій колір прапора з жовтими зірками взятий з Прапора Ради Європи та Європейського Союзу, проте десять зірок є символом перших десяти членів ЗЄС.
Flag of Europe.svg 1955 – прапор Європейського Союзу Коло з 12 золотих п'ятикутних зірок, розташованих на синьому полі.
Flag of the European Coal and Steel Community 12 Star Version.svg 1958[1] – 2002 Прапор Європейської спільноти з вугілля та сталі Дві горизонтальні смуги, синя зверху і чорна знизу, з білими зірками в два ряди вздовж середини.
Flag of NATO.svg 1953[1] – Прапор НАТО Прямокутне полотнище синього кольору, в центрі якого зображена біла зірка з чотирма променями (роза вітрів) та білими лініями, які розбігаються від неї.
Sami flag 1986 – Прапор Саамів Прапор складається з вертикальних смуг різної ширини синього, жовтого, зеленого і червоного кольору та червоно-синього кола, яке їх об'єднує.
Flag of the CIS.svg 1991 – Прапор СНД Прапор Співдружності Незалежних Держав є символом Співдружності Незалежних Держав і являє собою прямокутне полотнище синього кольору, в центрі якого зображено фігуру білого кольору з вертикальних смуг, які переходять у верхній частині симетрично вправо і вліво в концентричні кільцеподібні елементи. Останні розширюються догори і закруглені, їх довжина і ширина зменшуються від центру симетрії до периферії. У верхній частині композиції зображено золотий круг, що охоплюється кільцеподібними елементами.
1976 – Прапор Співдружності націй Прапор являє собою синє полотнище, в центр якого розміщений золотистий символ Співдружності - буква «С».
Flag CPLP.gif Прапор Співтовариства португаломовних країн Прапор має синє коло, розділене на вісім рівних променів хвилястої форми (країни-члени СПК), розміщене в центрі прапору на білому полі. В центрі великого кола знаходиться менше коло, яке символізує співдружність.
Nordiccouncil.jpg 1984 – Прапор Північної ради Прапор являє собою білий стилізований лебідь, з вісьмома пір'їнами, на синьому диску та білому тлі.
Flag of La Francophonie.svg Прапор Франкофонії
Flag of CEFTA.svg 1990s – Прапор Центрально-європейської асоціації вільної торгівлі (CEFTA)
Flag of the Central Commission for Navigation on the Rhine.svg Невідомо Прапор Центральної комісії судноплавства по Рейну Світло-синій прапор з чотирма синіми смугами по горизонталі по всій нижній половині прапора, на яких зображено жовтий якір. Верхня половина має шість жовтих зірок, розташованих по колу.
Romani flag 1971 – Прапор Циган Прапор розділений на два поля - синє (верх) і зелене (низ), що символізують небо і землю відповідно. У центрі прапора знаходиться червона чакра (колесо), що символізує індоарійське походження циганського народу.

Прапори держав[ред.ред. код]

Прапор Затверджений Використання Опис
Flag of Austria.svg 1918 — 1938

1945 —
Прапор Австрії Спочатку прийнятий в 1918 році і замінений прапором Третього Рейху в 1938, прапор був офіційно знову піднятий в 1945 році, після того, як закінчилася Друга світова війна.

Смуги червоного і білого були прапором Австрії ще 800 років тому. Їх перше використання відбулося в 1191 році. За давніми легендами червоно-білий прапор був розроблений, щоб нагадувати закривавлене біле пальто, яке носив герцог Австрії в ході запеклого бою.

Flag of Azerbaijan.svg 1918 — 1922

1991 —
Прапор Азербайджану Спочатку прийнятий в 1918 році, як прапор Азербайджанської Демократичної Республіки, був офіційно прийнятий знову в 1991 році, після здобуття Азербайджаном незалежності.

Прапор Азербайджану складається з трьох рівних горизонтальних смуг синього, червоного і зеленого кольорів, з білими півмісяцем і восьмикінечною зіркою, розташованих в центрі червоної смуги. Блакитна смуга означає тюркську спадщину, червона - прогрес і культуру, а зелена - іслам.

Flag of Albania.svg 1992 — Прапор Албанії Прапор Албанії, прийнятий у квітні 1992 року, являє собою червоний прапор з чорним двоголовим орлом в центрі. Він є похідним від печатки Скандербега, національного героя албанців, який підняв повстання проти Османської імперії у XV столітті, в результаті якого Албанія була незалежна з 1443 до 1478 року.
Flag of Andorra.svg 1866 — Прапор Андорри Прапор Андорри, прийнятий в 1866 році, є триколором з вертикальних смуг синього, жовтого і червоного кольору з гербом Андорри, розташованим в центрі жовтої смуги. Він заснований на прапорах Франції та Іспанії.
Flag of Belgium (civil).svg 1831 — Прапор Бельгії Прапор був офіційно прийнятий 23 січня 1831.

Чорний, золотий і червоний символізують герб країни; чорний представляє щит; золотий - лева, червоний - кігті лева і язик. Вертикальна смуги зроблені за прикладом французького триколора.

Flag of Belarus.svg 1995 — Прапор Білорусі Прапор Білорусі був офіційно прийнятий 16 травня 1995 року. За основу сучасного прапора Білорусі взято прапор Білоруської РСР, з якого було прибрано зірку та серп з молотом, а також інвертовано національний орнамент (був білий на червоному фоні, став червоний на білому фоні).

Червоний колір на сучасному прапорі Білорусі символізує штандарти переможної Грюнвальдської битви білоруських полків із хрестоносцями, колір прапорів Червоної Армії і білоруських партизанських бригад; зелений колір — надію, весну і відродження, ліси і поля; білоруський орнамент — стародавню культуру народу, духовне багатство, єдність.

Flag of Bulgaria.svg 1878 — 1946

1991 —
Прапор Болгарії Являє собою прямокутне полотнище, яке складається з трьох рівних горизонтальних смуг: верхньої - білого, середньої - зеленою і нижньої - червоного кольорів. Вперше піднято в 1879 році, був повторно затверджений в 1990. До 1991 року в лівому верхньому кутку містився герб Болгарії.
Flag of Bosnia and Herzegovina.svg 1998 — Прапор Боснії і Герцеговини Прапор являє собою синє полотнище із золотим трикутником в центрі, паралельно лівій стороні трикутника розташовані 9 зірок. Затверджено в 1998 році, спочатку колір полотнища був блакитним (на честь кольору прапора ООН), а трикутника - жовтим.
Flag of the Vatican City.svg 1929 — Прапор Ватикану Прапор Ватикану, прийнятий у червні 1929 року, складається з двох вертикальних смуг жовтого і білого кольору з схрещеними ключами святого Петра і папською тіарою в центрі білої смуги. Це один з двох квадратних прапорів країн світу (другий - прапор Швейцарії).
Flag of the United Kingdom.svg 1801 — Прапор Великобританії Сучасний прапор Сполученого Королівства з'явився у відповідності з Актом Союзу 1800 року, яким об'єднані Королівство Великобританії і Королівство Ірландії у формі Сполученого Королівства Великобританії та Ірландії.

«Юніон Джек» поєднує в собі червоний хрест святого Георгія (покровителя Англії) і червоний хрест Святого Патрика (покровителя Ірландії), які накладаються на чотири частини хреста Святого Андрія (покровителя Шотландії). Прапор Уельсу, на відміну від прапорів інших частин Сполученого Королівства, не представлений на прапорі.

Flag of Armenia.svg 1918 — 1922

1991 —
Прапор Вірменії Прийнятий в 2006 році. Являє собою полотнище з трьох рівних горизонтальних смуг: верхньої - червоного, середньої - синього і нижньої - помаранчевого кольору. Вперше було піднято в 1918 році як прапор Республіки Вірменії.
Flag of Greece.svg 1978 — Прапор Греції Прапор Греції був офіційно прийнятий в 1822 році.

Складається з білого хреста в кантоні і комбінації з дев'яти синіх і білих горизонтальних смуг. Відтінок синього змінювався протягом багатьох років, а на сьогодні широко використовується більш темний синій. Хрест є символом видіння Костянтина, тобто білим хрестом в блакитному небі. Білі і сині смуги, які чергуються, символізують незалежність грецького народу. Протягом століть османського панування грекам (тобто «римській нації» ) був представлений прапор з червоних і синіх смуг. Червоний, який представляв Османську імперію, був замінений на білий.

Flag of Georgia.svg 2004 — Прапор Грузії Цей прапор складається з п'яти червоних хрестів - одного Георгіївського, розташованого в центрі, і чотирьох Болнісського-Кацхских хрестів у чотирьох квадрантах. Був прийнятий у 2004 році парламентом Грузії, ставши заміною прапору Демократичної Республіки Грузія, що існувала в кінці 20-х років XX століття.
Flag of Denmark.svg 1219 — Прапор Данії Найстаріший державний прапор, який досі використовується, у світі. Легенда розповідає, що він з'явився, як знак з небес, отриманий королем Вальдемаром II в 1219 році.

Також відомий як Даннеброг («Датська тканина»). Цей криваво-червоний прапор з хрестом, розташованим поза центром (Скандинавський хрест), став моделлю для інших державних прапорів регіону.

Flag of Estonia.svg 1918 — 1940

1990 —
Прапор Естонії Був офіційно повторно прийнятий 8 травня 1990 року. Являє собою прямокутне полотнище, яке складається з трьох рівних горизонтальних смуг: верхньої - синього, середньої - чорного і нижньої - білого кольорів.
Flag of Ireland.svg 1919 — Прапор Ірландії Прапор Ірландії було офіційно прийнято 21 січня 1919 року.

Прапор Ірландії використовує кольори, що символізують релігії. Зелений представляє католиків, помаранчевий - протестантів, а білий символізує об'єднання людей двох релігій. За різними версіями походить від прапора Ньюфаундленду[2][3] або прапора Франції[4].

Flag of Iceland.svg 1915 — Прапор Ісландії Прапор був прийнятий в червні 1915 року як прапор Ісландії в складі Данії. В червні 1944 року став прапором незалежної Республіки Ісландія. Як і інші скандинавські прапори, він заснований на Скандинавському хресті. Кольори прапору взяті з прапору Норвегії. Синій символізує море, білий — сніги і льодовики, червоний— вулканічну лаву.
Flag of Spain.svg 1981 — Прапор Іспанії Прапор Іспанії був вперше офіційно прийнятий 19 липня 1927 року, хоча використання подібних прапорів відноситься до кінця 18 століття. Сучасний варіант прапора був прийнятий в 1981 році.

Червоний і золотисто-жовтий кольори були вперше використані в кінці 18 століття королем Іспанії, який намагався дати відмітний знак своїм кораблям. Вони також є кольорами трьох королівств, які утворили Іспанію - Кастилії, Арагона і Наварри.

Flag of Italy.svg 1948 — Прапор Італії Похідний від оригінального дизайну Наполеона, прапор Італії складається з трьох вертикальних смуг однакової ширини і відображає національні кольори Італії: зелений, білий і червоний. Зелений колір на прапорі символізує надію, білий - віру, а червоний - любов.
Flag of Kazakhstan.svg 1992 — Прапор Казахстану Прийнятий 4 червня 1992 року. Являє собою прямокутне полотнище блакитного кольору із зображенням в його центрі сонця з 32 променями, під яким - ширяючий орел. Біля древка - вертикальна смуга з національним орнаментом. Зображення сонця з променями, орла і вертикальної смуги з національним орнаментом - кольору золота.
Flag of Cyprus.svg 1960 — Прапор Кіпру Прапор був офіційно прийнятий 16 серпня 1960.

Острів зображений на прапорі в мідному кольорі, так як назва Кіпру має коріння в шумерському слові мідь («zubar») через великі родовища міді, знайдені на острові. Пересічені зелені оливкові гілки символізують надію на мир між турками і греками. Прапор був розроблений художником Ісметом Гюней, турком-кіпріотом за національністю.

Flag of Latvia.svg 1918 — 1940

1990 —
Прапор Латвії Прапор Латвії був офіційно прийнятий 27 лютого 1990 року.

Згідно з легендою, основою прапора стало біле полотнище, в якому винесли з поля бою смертельно пораненого вождя латиського племені. Воїни підняли просочене кров'ю з двох кінців полотнище як прапор, і воно привело їх до перемоги[5].

Flag of Lithuania.svg 2004 — Прапор Литви Прапор Литви було прийнято 18 листопада 1990 року, як прапор Литовської РСР, але він був в інших пропорціях. Після оголошення незалежності прапор став використовуватися як прапор Литовської Республіки. Нинішній варіант прапора був прийнятий 1 вересня 2004 року.

Жовтий колір символізує поля пшениці, зелений - ліси, а червоний - патріотизм. Разом кольори позначають надію на майбутнє, свободу від гноблення і мужність литовського народу.

Flag of Liechtenstein.svg 1937 — Прапор Ліхтенштейну Прапор Ліхтенштейну складається з двох горизонтальних смуг синього і червоного кольору з золотою короною біля держака. Синій колір символізує синяву неба над країною, червоний — яскраві заходи сонця в горах Ліхтенштейну, корона - символ княжої влади, єдність династії і народу.
Flag of Luxembourg.svg 1845 — Прапор Люксембургу Прапор Люксембургу був офіційно прийнятий в 1972 році, хоча використовується з 1848 року, після здобуття незалежності Люксембургу від Нідерландів.
Flag of Macedonia.svg 1995 — Прапор Македонії Червоне полотнище із зображенням сонця жовтого кольору з вісьмома променями, що розходяться у різні сторони. Прапор символізує «нове сонце свободи» (макед. ново сонце на слободата), оспіване в національному гімні Македонії.
Flag of Malta.svg 1964 — Прапор Мальти Прапор Мальти був офіційно прийнятий 21 вересня 1964 року.

Полотнище складається з двох частин: білої — біля держака і червоної — у вільній частині. На білому полі у верхньому кутку полотнища біля держака зображений облямований червоним знак англійського ордена Святого Георгія, яким острів був нагороджений у 1943 році за хоробрість жителів, проявлену під час [Друга світова війна[|Другої світової війни]].

Flag of Moldova.svg 1990 — Прапор Молдови Прапор Молдови був офіційно прийнятий 12 травня 1990 року. В основну державного прапора Молдови покладено державний прапор Румунії, так як дві країни використовують практично ідентичні відтінки червоного, жовтого і синього кольорів у своїх національних прапорах. У центрі, на смузі жовтого кольору, поміщений Державний герб Республіки Молдова.
Flag of Monaco.svg 1881 — Прапор Монако Прапор Монако має дві горизонтальні смуги червоного і білого кольорів. Кольори прапору пов'язані з барвами княжого роду Грімальді, представники якого правлять князівством з епохи середньовіччя.
Flag of the Netherlands.svg 1937 — Прапор Нідерландів Прапор Нідерландів було офіційно ухвалено 19 лютого 1937 року.

Свого часу цей прапор був помаранчевий, білий і синій, як кольори лівреї Вільгельма Оранського, голландського принца. У 17 столітті помаранчевий замінили на червоний.

Flag of Germany.svg 1919 — 1933

1949 —
Прапор Німеччини Використовувався в часи Веймарської республіки, був знову прийнятий у 1949 році в обох частинах Німеччини, але в НДР використовувався до 1959, коли був замінений тим же прапором, але з гербом НДР.

Триколор був створений в 1832 році. Чорний, червоний і золотий кольори прапора були взяті з уніформи німецьких солдатів, які брали участь у Наполеонівських війнах («з темряви (чорний) рабства через криваву (червоний) битву до золотого (золотий) світла свободи»[6]).

Flag of Norway.svg 1821 — 1844

1898 —
Прапор Норвегії Прапор Норвегії червоний з синім скандинавським хрестом, обрамленим білим; вертикальна частина хреста переміщена до сторони держакав стилі Даннеброг, прапора Данії. Він був прийнятий в 1821 році, проте не використовувався з 1844 по 1898 роки.
Flag of Poland.svg 1919 — Прапор Польщі Прапор Польщі був офіційно прийнятий 1 серпня 1919 року. Це прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 5:8, розділене на дві рівні горизонтальні половини: верхня — білого, а нижня — червоного кольору.

Національний прапор був формально затверджений польським Сеймом 7 лютого 1831 року. Червоний-білі прапори і стрічки використовувалися як символи національних повстань в XIX столітті.

Flag of Portugal.svg 1911 — Прапор Португалії Прапор Португалії був офіційно прийнятий 30 червня 1911 року.

Сучасним державним прапором Португалії є прямокутне полотнище із співвідношенням сторін 2:3, розділене вертикально (зліва направо) на зелену (2/5 довжин) і червону (3/5 довжин) частини. У центрі на лінії пересічення смуг зображений державний герб Португалії.

Flag of Russia.svg 1883 — 1919

1993 —
Прапор Росії Прапор Росії було офіційно, прийнято 22 серпня 1991 року. Прапор був піднятий незабаром після розпаду Радянського Союзу. Білий, червоний і синій - панслов'я́нські кольори.
Flag of Romania.svg 18489

1867 — 1948

1989 —
Прапор Румунії Прапор Румунії був офіційно повторно прийнятий в 1989 році. Вперше він був прийнятий в 1848 році під час революції у Валахії, проте, кольори прапора мають древніше походження.
Flag of San Marino.svg 1862 — Прапор Сан-Марино Прапор Сан-Марино має вигляд двох горизонтальних смуг — білої зверху та ясно-блакитної знизу. В центрі прапора — герб, який має вигляд щита (із зображенням трьох замків посередині). Його оточує вінок, зверху над ним корона, а під ним — сувій із написом «LIBERTAS» (Свобода).
Flag of Serbia.svg 2004 — Прапор Сербії Прапор Сербії складається з трьох горизонтальних смуг червоного, синього та білого кольорів, та з герба, який розташований ліворуч від центру. Прапор з трьома горизонтальними смугами червоного, синього та білого кольорів використовувався як національний прапор Сербії і сербів з 1835. Червоний, синій, і білий вважаються панслов'янськими кольорами.
Flag of Slovakia.svg 1992 — Прапор Словаччини Прапор Словаччини було офіційно прийнято 1 вересня 1992 року.

Червоний, білий і синій традиційні панслов'янські кольори. На передній половині полотнища, на однаковій відстані від верхнього, переднього та нижнього країв прапора зображений Державний герб Словацької Республіки, висота якого дорівнює половині ширини полотнища прапора.

Flag of Slovenia.svg 1911 — Прапор Словенії Прапор Словенії був офіційно прийнятий 24 червня 1991 року.

Національним прапором Словенії є прямокутне полотнище з трьох рівних смуг: верхньої — білої, середньої — синьої і ніжньої — червоного кольору з гербом Словенії, поміщеним у верхню частину прапора ближче до держака. На гербі змальований силует високої гори Словенії — Тріглава, а також символічно змальовано Адріатичне море і річки Словенії.

Flag of Turkey.svg 1844 — Прапор Туреччини Прапором Туреччини є червоний прапор з білим півмісяцем і зіркою в центрі. Прапор був прийнятий в 1844 році.
Flag of Hungary.svg 1957 — Прапор Угорщини Прийнятий в 1957 році. Походить від гербових (ліврейних) кольорів герба Угорщини.

Червоний колір символізує кров угорських патріотів, пролиту в боротьбі за незалежність Угорщини. Білий колір-символ моральної чистоти і благородства ідеалів угорського народу. Зелений колір - символ надії на краще майбутнє країни.

Flag of Ukraine.svg 1918 — 1920

1991 —
Прапор України Прапор України являє собою прямокутне полотнище з двох рівновеликих горизонтальних смуг : верхньої - синього і нижньої - жовтого кольору. Відношення ширини прапора до його довжини 2:3. Прапор був прийнятий 4 вересня 1991, незабаром після розпаду Радянського Союзу. Це оригінальний прапор Української Народної Республіки, який був заборонений протягом багатьох десятиліть радянської окупації. Синій колір символізує небо, а жовтий - золоті пшеничні поля.
Flag of Finland.svg 1918 — Прапор Фінляндії Прапор був офіційно прийнятий 29 травня 1918. Являє собою блакитний скандинавський хрест на білому фоні. Синій колір символізує блакитне небо, і тисячі озер у Фінляндії. Білий - зимові сніги.
Flag of France.svg 1794 — 1814

1830 —
Прапор Франції Прийнятий 15 лютого 1794 року. Триколор складається з трьох вертикальних смуг рівної ширини: синьої, білої і червоної. Синя смуга розташована найближча до держаа, біла в середині, а червона - з краю. Кольори символізують рівність і братерство - ідеали Французької революції. Синій і червоний є також кольори прапору Парижа, в той час як білий є кольором королівської династії Бурбонів.
Flag of Croatia.svg 1990 — Прапор Хорватії Прапор Хорватії, прийнятий в грудні 1990 року, складається з трьох рівновеликих горизонтальних смуг червоного, білого і синього кольорів з гербом Хорватії посередині.
Flag of Montenegro.svg 2004 — Прапор Чорногорії Прапором Чорногорії, прийнятим в липні 2004 року, є червоний прапор з гербом Чорногорії у центрі.
Flag of the Czech Republic.svg 1920 — 1939

1945—
Прапор Чехії Перший прапор Чехословаччини був з двома рівнозначнимисмугами білого та червого кольорів, і ці кольори є геральдичними кольорами Богемії. Синій трикутник був доданий до прапора щоб відрізнити його від польського прапора, і символізуює Моравію.
Flag of Sweden.svg 1906 — Прапор Швеції Прапор Швеції був офіційно прийнятий 22 червня 1906. Являє собою жовтий скандинавський хрест на синьому тлі. Кольори взяті з державного герба.
Flag of Switzerland.svg 1889 — Прапор Швейцарії Прапор Швейцарії є червоним квадратним полотнищем з білим хрестом посередині, кінці якого не досягають меж прапора. Промені хреста рівновеликі й при цьому довжина променя хреста на 1/6 більша, ніж ширина. На відміну від більшості інших державних прапорів, прапор Швейцарії має форму квадрата. Походить від герба кантону Швіц.

Прапор дерджавоподібного утворення з частковим дипломатичним визнанням[ред.ред. код]

Прапор Затверджений Використання Опис
Flag of the Sovereign Military Order of Malta.svg 1130 – Прапор Мальтійського ордена Червоний прямокутний прапор з білим латинським хрестом. Він називається прапором Св. Іоанна і використовувався з найдавніших часів.

Прапори невизнаних та частково визнаних держав[ред.ред. код]

Прапор Затверджений Використання Опис
Flag of Abkhazia.svg 1992 – Прапор Абхазії По довжині прапора розташовано сім рівних по ширині смуг зеленого і білого кольору, що чергуються, з них чотири зелених і три білих. Перша смуга зверху зеленого кольору. У верхньому лівому кутку, біля держака прапора розташований прямокутник пурпурного кольору розміром 0,38 довжини прапора і шириною в три смуги. У центрі пурпурного прямокутника вертикально розташована відкрита долоня правої руки білого кольору. Над долонею півколом розташовано сім п'ятикутних зірок білого кольору.
Flag of Kosovo.svg 2008 – Прапор Косова Прапор являє собою прямокутне полотнище синього кольору, в центрі якого зображено контур Косова та 6 зірок.
Flag of Nagorno-Karabakh.svg 1992 – Прапор Нагірно-Карабаської Республіки Прапор Нагірно-Карабаської Республіки розроблений на основі вірменського триколора — три рівновеликі горизонтальні смуги: червона, синя та помаранчева, що символізує історичну й культурну єдність з Вірменією. Від вірменського прапора прапор НКР відрізняє візерунок білого кольору, який вказує на те, що Нагірно-Карабаська Республіка залишається самостійною державою.
Flag of South Ossetia.svg 1990 – Прапор Південної Осетії Прапор має три однакові за розміром горизонтальні смуги: біла зверху, червона посередині та жовта знизу. Червоний колір символізує відвагу, жовтий успіх та розквіт, а білий – моральну чистоту.
Flag of Transnistria (state).svg 2000 – Прапор Придністровської Молдавської Республіки Прапор Придністров'я складається з трьох смуг (червона-зелена-червона) і радянського серпа з молотом. Цей прапор також використовувався Молдовською РСР.
Flag of the Turkish Republic of Northern Cyprus.svg 1984 – Прапор Турецької Республіки Північного Кіпру Прапор Північного Кіпру, частини Кіпру, захопленої в 1974 році Туреччиною, був створений на базі турецького. Червоний і білий колір змінено місцями і додано дві горизонтальні смуги червоного кольору.
Bosniak National Flag in Sandzak.svg 1991 – Прапор Санджаку Прапор був затверджений 11 травня 1991, коли була сформована Національна рада боснійців і був організований референдум за незалежність. 99% виборців проголосували за незалежність, але результати не були визнані.
Flag of Sealand.svg 1967 – Прапор Сіландії Прапор спірної мікродержави Сіландія.

Прапори регіонів, автономних і залежних територій[ред.ред. код]

Землі Австрії[ред.ред. код]

Прапор Затверджений Використання Опис
Flag of Burgenland.svg 1921 – Бургенланд Прапор Бургенланду затверджений 25 червня 1921 року і складається з двох рівнозначних смуг червоного та золотистого кольорів.
Flag of Upper Austria.svg 1949 – Верхня Австрія Прапор Верхньої Австрії затверджено 25 Квітня 1949 року. Складається з двох рівнозначних горизонтальних смуг білого та червоного кольорів.
Flag of Wien.svg 1946 – Відень Червоно-білий прапор Відню використовувався з 1844 року, проте офіційно був затверджений лише у 1946 році.
Flag of Salzburg.svg 1921 – Зальцбург Прапор був офіційно затверджений 16 лютого 1921 року.
Flag of Carinthia.svg 1946 – Каринтія Прапор Каринтії затверджено у 1946 році і поєднує в собі кольори Австрії з жовтим кольором герба землі.
Flag of Lower Austria.svg 1954 – Нижня Австрія Прапор Нижньої Австрії затверджено 9 Серпня 1954 року. Складається з двох рівнозначних горизонтальних смуг синього та жовтого кольорів.
Flag of Tirol.svg 1949 – Тироль Прапор Тиролю офіційно затверджено 10 березня 1949 року.
Flag of Vorarlberg.svg Перша пол. ХІХ ст. – Форарльберг Прапор Форарльбергу збігається з прапорами Відня і Зальцбургу. Пропорції прапору: 2:3
Flag of Styria.svg 1960 – Штирія Біло-зелений прапор Штирії було затверджено в 1960 році.

Регіони і мовні спільноти Бельгії[ред.ред. код]

Прапор Затверджений Використання Опис
Flag Belgium brussels.svg 1991 – Брюссельський столичний регіон Прапор Брюссельського столичного регіону складається з жовтого ірису з білим контуром на синьому тлі. Він був прийнятий в 1991 році. пропорції прапору: 2:3.
Flag of Wallonia.svg 1998 – Валлонія і Французька громада Бельгії Прапор являє собою зображення червоного півня з піднятою правою ногою і закритим дзьобом на жовтому фоні. Півень дивиться в древковий край. Кольори ідентичні з прапором міста Льєжа. 15 липня 1998 року регіон затвердив прапор в якості офіційного символу Валлонії.
Flag of Flanders.svg 1985 – Фландрія і Фламандська громада Прапор був офіційно прийнятий радою з голландської культурної спільності в 1973 році, а пізніше, в 1985 році, її наступником, фламандським парламентом.
Dgbelgiens.svg 1990 – Німецькомовна громада Бельгії Прапор являє собою зображення червоного лева на білому фоні. лева оточують дев'ять синіх квіток, які символізують німецькомовні муніципалітети.

Провінції Бельгії[ред.ред. код]

Прапор Затверджений Використання Опис
Flag of Antwerp.svg 1996 – Антверпен Прапор був офіційно прийнятий в 1996 році. Пропорції прапору: 2:3.
Drapeau Province BE Brabant Wallon.svg 1996 – Валлонський Брабант Золотий лев взятий з герба герцогства Брабант. Червоний півень є символом Валлонії.
Flag of Hainaut.svg  – Ено Провінція Ено досі не має офіційно затвердженого прапора. На неофіційному прапорі провінції розміщені два червоні голландські леви і два чорні фландрійські леви. Пропорції прапору - 1:1 або 2:3.
Flag of West Flanders.svg 1997 – Західна Фландрія Прапор Західної Фландрії був затверджений 27 травня 1997 фламандським міністром культури, сім'ї та соціального забезпечення. Прапор має прямокутну (2:3) форму та складається з шести жовтиж і шести синіх променів і з червоною накладкою в середині.
Flag of Limburg (Belgium).svg 1996 – Лімбург Прапор Лімбургу білий з червоним левом з золотим язиком і кігтями. Лев несе корону і щит, зроблений з десяти жовтих і червоних горизонтальних смуг.

Прапор був прийнятий провінційною радою 8 травня 1996 і підтверджені виконавчою владою Фландрії 29 жовтня 1996.

Flag of the Province of Liège.svg  – Льєж Провінція не має офіційно затвердженого прапора. Неофіційний прапор Льєжу складається з п'яти частин, які символізують п'ять міст провінції: золотий монумент з літерами L та G на червоному тлі символізує місто Льєж, три горизонтальні смуги (дві червоних та одна срібна) - місто Буйон, три зелені леви на срібному тлі - замок Франхімонт, десять золотих та червоних смуг, які чергуються - місто Борглон, а три червоно-золоті роги на золотому наконечнику - місто Фем.
Flag of the province of Luxembourg.svg 1955 – Люксембург Прапор провінції Люксембург був прийнятий провінційною радою 3 березня 1955 і підтверджено губернатором провінції 23 березня 1955.Перший варіант прапору був без гербу та з світлішим відтінком синього. Сучасного вигляду прапор набув у 1993 році. Пропорції прапору - 6:10.
Flag province namur.svg 1953 – Намюр Кольори прапору взяті з кольорів середньовічного графства Намюр. Пропорції прапору - 2:3.
Flag of Oost-Vlaanderen.png 1998 – Східна Фландрія На зеленому тлі розміщений фландрійський чорний лев. Тло перетинають чотири горизонтальні білі смуги. Зелений колі символізує турботу про довкілля, а білі смуги - річки, що перетинають провінцію (найтовстіша - Шельда) . Пропорції прапору - 2:3.
Flemish Brabant Flag.png 1995 – Фламандський Брабант Прапор провінції Фламандський Брабант був прийнятий провінційною радою 17 січня 1995 року. Пропорції прапору - 2:3.

Адміністративне утворення Боснії і Герцеговини[ред.ред. код]

Прапор Затверджений Використання Опис
Flag of Republika Srpska.svg 1992 – Республіка Сербська Прапор Республіки Сербської засновується на червоно-синьо-білому сербському триколорі. Пропорції прапору: 1:2.


Країни Об'єднаного Королівства Великої британії та Північної Ірландії[ред.ред. код]

Прапор Затверджений Використання Опис
Flag of England.svg XVI ст. – Прапор Англії Прапор Англії - білий з прямим хрестом Святого Юрія, який вважається небесним покровителем англійців. Пропорції прапору: 3:5.
Flag of the United Kingdom.svg 1973 – Прапор Північної Ірландії Прапор Північної Ірландії на сьогодні офіційно представлений прапором Великобританії. У 1924 році уряд Великобританії дарував уряду Північної Ірландії прапор, т. зв. прапор Ольстера, який офіційно використовувався в 1953-1972 рр. Прапор складався з червоного хреста Св. Георгія (прапор Англії) з накладеною на нього шестикінечною (по числу графств ) зіркою, із зображеннями корони і «червоної руки» (історичний символ Ольстеру). У 1973 році парламент Північної Ірландії був розпущений і прапор втратив офіційний статус; згідно британських законів єдиним офіційним північноірландським прапором є прапор Великобританії[7]. Пропорції прапору: 1:2.
Flag of Wales.svg 1959 – Прапор Уельсу Прапор являє собою зображення червоного дракона (валл. Y Ddraig Goch) на білому і зеленому фоні. Законодавчо затверджено у 1959 році, хоча червоний дракон був символом Уельсу з давніх (за поширеним уявленням, римських) часів. Пропорції прапору - 3:5 або 2:3.
Flag of Scotland.svg XVI ст. – Прапор Шотландії Прапор являє собою синє полотнище з білим (у геральдиці срібним) косим (Андріївським) хрестом. Шотландський прапор є одним з найдревніших національних прапорів у світі, його поява, згідно з легендами, відноситься до 832 року, коли король шотландців Ангус перед битвою з англосаксами побачив у небі знамення у вигляді X-подібного хреста, на якому, було розп'ято Андрія Первозванного. Пропорції прапору - 3:5.

Коронні землі Великобританії[ред.ред. код]

Прапор Затверджений Використання Опис
Flag of Guernsey.svg 1985 – Прапор Гернсі Прапор був прийнятий у 1985 році. Він є прапором Англії, де усередині червоного хреста знаходиться жовтий хрест Вільгельма Завойовника. Пропорції прапору: 2:3.
Flag of Jersey.svg 1981 – Прапор Джерсі Прапор Джерсі являє собою прапор Святого Патрика (червоний Андріївський хрест на білому фоні) з гербом Джерсі із співвідношенням сторін 3:5.
Flag of the Isle of Man.svg 1931 – Прапор Острова Мен Прапор складається з червоного полотнища із співвідношенням сторін 1:2, в центрі якого розташований трискеліон — сполучені разом три ноги, які біжать. Офіційно затверджений у якості прапора у 1931 році,[8] а за основу взятий герб Острова Мен, який є одним із найстаріших у світі. До 1931 року офіційним прапором острова був прапор Великобританії.

Заморські території Великобританії[ред.ред. код]

Прапор Затверджений Використання Опис
Flag of the United Kingdom.svg 1960 – Акротирі і Декелія Акротирі і Декелія — дві території на острові Кіпр, що знаходяться під суверенітетом Великобританії. Офіційний прапор територій - Прапор Великобританії.
Flag of Gibraltar.svg 1982 – Гібралтар Гібралтару Прапор складається з двох горизонтальних смуг білого (подвійної ширини) і червоного кольорів. Білий колір символізує мир і чесність, червоний — силу, відвагу та мужність. Посередині білої смуги розташована фортеця з трьома вежами, що характеризує стратегічне розташування Гібралтару. З воріт замку звисає золотий ключ, який вказує на важливість колонії при вході у Середземне море. Співвідношення сторін 1:2.

Особлива територіальна одиниця Греції[ред.ред. код]

Прапор Затверджений Використання Опис
Flag of the Greek Orthodox Church.svg 1900-ті – Афон Прапор Афону, прийнятий в 1900-х, являє двоголового орла Візантійської імперії, який розміщений на жовтому фоні.

Автономний регіон Данії[ред.ред. код]

Прапор Затверджений Використання Опис
Flag of the Faroe Islands.svg 1940

1948 –
Прапор Фарерських островів На прапорі зображений скандинавський хрест, що являє собою прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 8:11 з червоним хрестом та з синьою облямівкою на білому фоні. Червоний хрест на білому фоні є видозміненим прапором Данії (білий хрест на червоному тлі), чиїм автономним регіоном є острови. Синя облямівка можливо була додана в знак того, що раніше острови входили до складу Норвегії.

Землі Німеччини

Автономні спільноти Іспанії

Регіони Італії

Автономне територіальне утворення Молдови

Провінції Нідерландів

Суверенні республіки Росії

Автономний край Сербії

Автономна республіка України

Автономна провінція Фінляндії

Регіони Франції

Краї Чехії

Кантони Швейцарії

Посилання[ред.ред. код]

  1. Дизайн з 12 зірками використовувався з 1986 року. Раніше кількість зірок залежала від кількості держав-учасниць і відтінок синього був темнішим.
  2. John FitzGerald, «Pink, white and green», The Independent, 9 січня 2005 (англ.).
  3. Brian Lake, «The common history of the Newfoundland and Irish Tricolours» (англ.)
  4. Department of the Taoiseach (англ.)
  5. Національні символи Латвії
  6. Scheidler, Karl Hermann (1865-08-05), Illustrierte Zeitung, Leipzig, 98 (нім.)
  7. The Union Flag and flags of the United Kingdom
  8. The Three Legs of Man

Джерела[ред.ред. код]