Прапор Абхазії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Прапор Республіки Абхазія
Прапор Республіки Абхазія
Використання
FIAV 111111.svg FIAV normal.svg
Пропорції 1:2
Затверджений 23 липня 1992
Кольори
Червоний
Зелений
Білий
Тип Державний
Приналежність Абхазія

Commons-logo.svg Прапор Республіки Абхазія у Вікісховищі

Прапор Республіки Абхазія — державний символ самопроголошеної Республіки Абхазія затверджений сесією Верховної Ради Республіки Абхазії 23 липня 1992 року в місті Акуа (Сухумі), після ухвалення рішення про припинення дії Конституції Абхазької АРСР 1978 року і відновлення Конституції РСР Абхазії 1925 року.

Опис[ред.ред. код]

Прапор Абхазької Автономної Республіки у складі Грузії

Прапор Абхазії являє собою полотнище з співвідношенням довжини і ширини 2:1. По його довжині розташовано сім рівних по ширині смуг зеленого і білого кольору, що чергуються, з них чотири зелених і три білих. Перша смуга зверху зеленого кольору.

У верхньому лівому кутку, біля держака прапора розташований прямокутник пурпурного кольору розміром 0,38 довжини прапора і шириною в три смуги. У центрі пурпурного прямокутника вертикально розташована відкрита долоня правої руки білого кольору. Над долонею півколом розташовано сім п'ятикутних зірок білого кольору. Цей елемент запозичений з прапора Абхазького царства. Червоний колір — символ військової доблесті, розкрита долоня — знак миру, добра і гостинності. Розкрита біла долоня на червоному фоні — символ Абхазької державності, яка оформилася за часів Абхазького царства і налічує 12 сторіч. Сім п'ятикутних зірок над долонею — це сім основних областей володарської Абхазії: Садз (Джігетія), Бзип, Гума, Абжуа, Самирзакан, Дал-Цабал, Псхуи-Аібга. Вони охоплювали етнічну територію абхазів від річки Хоста (межа з убихами) до річки Інгур (межа з Мігрелією) і від Чорного моря до Кавказьких гір. Крім того, число «сім» для абхазів, як і для багатьох народів, є священним і широко представлено в їх релігії, міфології і традиційній культурі. П'ятикутна зірка — поширений у абхазів стародавній астральний знак.

Автор прапора Республіки Абхазія — художник Валерій Гамгія.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Абхазія Це незавершена стаття про Абхазію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.