Прапор Аризони

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Прапор Аризони

Прапор Аризони (англ. Flag of Arizona) — один з символ ів американського штату Арізона.

Прапор штату Арізона являє собою прямокутне полотнище перетнуте на дві рівні частини. Верхня частина складається з 13 променів червоного і золотого кольору (кольору конкістадорів і прапора Іспанії), представляючи 13 первинних округів Арізони (нині 15 округів), так само символізуючи мальовничі заходи Арізони. Нижня частина прапора синього кольору символізує свободу. У центрі прапора поміщена зірка мідного кольору, яка символізує мідну гірничодобувну промисловість Арізони.

У 1910 році, полковник Чарльз В. Харріс, голова Арізонський національної гвардії, розробив прапор для арізонський команди стрільців, які виступали в національних змаганнях. До цього моменту, команда з Арізони була єдиною командою не мала свого прапора.

Цей прапор був затверджений офіційним прапором штату Арізона 27 лютого 1917, третім державним зборами штату. Законопроект був прийнятий без підпису губернатора Томаса Кампбелл. Сам губернатор офіційно не пояснив своїх причин бездіяльності в цьому питанні.

В опитуванні, проведеному в 2001 році Північноамериканською Вексилологічною Асоціацією, аризонський прапор був названий одним з «10 найкращих прапорів на континенті», зайнявши шосте місце з 72-х Північноамериканських прапорів.

Побудова прапора[ред.ред. код]

Арізона вітає вас!

Відношення висоти до довжини - 2:3. Промені сонця нагорі розділені на 13 рівних часток, що починаються з червоного променя, поперемінно чергуються з золотим промінням. У центрі прапора, мідна зірка заввишки в половину висоти прапора. Нижня частина прапора - синього кольору, в половину висоти від висоти прапора. Червоний і синій колір мають той же самий відтінок, який використовується на прапорі США. Визначення кольору міді і золота в законі не обмовляються. Запропонований розмір прапора - чотири на шість футів, зірка - два фути заввишки.

Посилання[ред.ред. код]