Президентські вибори у США 1804

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Президентські вибори в США 1804 року були першими президентськими виборами США після прийняття Дванадцятої поправки до Конституції. Президент Томас Джефферсон, який представляв демократично-республіканську партію, легко здобув перемогу над Чарльзом Пінкні від федералістів. Джордж Клінтон був обраний віце-президентом. Згідно з Дванадцятою поправці виборщики від штатів повинні були голосувати окремо за президента та балотується з ним віце-президента.

Контекст виборів[ред.ред. код]

Після майже рівних виборів 1800 року Томас Джефферсон постійно збільшував свою популярність. Американська торгівля процвітала завдяки тимчасовому припиненню революційних воєн у Франції. Великим досягненням стала Луїзіанська покупка 1803 року, що значно збільшило територію США і їх вплив у світі.

Вибори[ред.ред. код]

Чарлз Котсворт Пінкні, претендент від федералістської партії

Джефферсон номінував губернатора з Нью-Йорка Джорджа Клінтона в якості кандидата у віце-президенти, який замінив Аарона Бурра. Федералісти вибрали Чарльза Пінкні та Руфуса Кінга як своїх кандидатів. Однак, критика політики Джефферсона виявилася безплідною і він переміг з величезним відривом, випередивши федералістів навіть в штатах Нової Англії, що вважалася оплотом федералістів.

Результати[ред.ред. код]

Результати президентських виборів в США 1804 року.
Томас Джефферсон був переобраний 1804 року президентом США.
Кандидат Партія Виборці Вибірники
Кількість  %
Томас Джефферсон Демократично-республіканська партія 104.110 72,8% 162
Чарльз Пінкні Федералістська партія 38.919 27,2% 14
Всього 143.029 100% 176

Посилання[ред.ред. код]