Проблиски майбутнього

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

«Згадай, що буде» або «Проблиски майбутнього» (англ. FlashForward) — американський телевізійний серіал Бреннона Брага і Девіда С. Гоєра, що транслювався на ABC в період з 24 вересня 2009 року до 27 травня 2010. У його основу покладено роман Flashforward канадського письменника-фантаста Роберта Сойєра, написаний в 1999 році. Через падіння інтересу аудиторії до серіалу, у травні 2010 року було прийнято рішення припинити його подальше виробництво. Сюжет обертається навколо життя кількох людей; таємнича подія викликає такий ефект, що майже всі люди на планеті одночасно втрачають свідомість на дві хвилини і сімнадцять секунд 6 жовтня 2009 року. Під час цього «Затьмарення» люди бачать своє майбутнє через півроку — тобто 29 квітня 2010 року.

В червні 2010 року було оголошено, що ABC не буде поновлювати «Згадай, що буде» для другого сезону. Повідомлялося, що мережа Starz намагається екранізувати наступний сезон шоу і таким чином подовжити серіал.

Сюжет[ред.ред. код]

«Згадай, що буде» будується навколо концепції, де таємнича подія викликала у майже всіх людей на планеті одночасну встрату свідомісті на 137 секунд, під час якого люди бачать своє власне життя приблизно через шість місяців у майбутньому — глобальний флешфорвард (англ FlashForward). Команда агентів ФБР з Лос-Анджелесу на чолі зі Стенфордом Ведеком (Вансе), Марком Бенфордом]] (Файнс) і його партнером Димітрієм Ноа (Cho), починає процес визначення того, що трапилося, чому і чи буде повторення. Бенфорд сприяє справі унікальним поглядом на розслідування, тому що в своєму флешфорварді він побачив результати шести місяців розслідування, які він зробив на «глобальному флешфорварді». Він і його команда використовують ці ключі для відтворення розслідування.

Група розслідує ряд подій, пов'язаних зі флешфорвардом, в тому числі «Підозрюваний Зеро» — людина, яка не втратила свідомість через пристрій квантової заплутаності (ПКЗ), зловісний «Д. Гіббонс / Дайсон Фрост» і аналогічні втрати маси свідомості в Сомалі в 1991 році. Між тим особисті одкровення, що містяться в флешфорварді, займають особисте життя головних героїв. Марк Бенфорд побачив себе відновленим алкоголіком; його дружина — себе з іншою людиною; Димітрій Ноа взагалі нічого не побачив, що може означати, що на той час — 29 квітня 2010 року — його вже не буде в живих, щоб побачити той день чи що його майбутнє не було встановлено на день флешфорварду. Інші герої намагаються боротися з аналогічними несподіваними та дивними одкровення в їх флешфорвардах, таким чином, наближаючи іх чи віддаляючи.

Персонажі[ред.ред. код]

Серіал починається з дев'ятьох головних героїв. З шостого епізоду Домінік Монаган оголошений як регулярний персонаж.

  • Джозеф Файнс — спеціальний агент ФБР Марк Бенфорд — керівник команди розслідування подій 6 жовтня. Чоловік Олівії Бенфорд і батько Чарлі Бенфорд, він алкоголік. У своєму флешфорварді він побачив себе під час роботи над Мозаїкою, коли озброєні люди в масках входили в його офіс. Він також бачить на підпитку, що і намагається приховати від дружини.
  • Джон Чо — спеціальний агент ФБР Димітрій Ноа — партнер Марка Бенфорда у ФБР. У нього не було флешфорварду, і він побоюється, що це означає його власну смерть до 29 квітня 2010 року, особливо після того, як він отримує телефонний дзвінок, під час котрого йому кажуть, що він буде убитий 15 березня 2010 року. Він зустрічається з Зої, адвокатом, яка вважає що її флешфорвард був про іх власне весілля, доки вона не зрозуміла, що він про похорони її нареченого. Димітрій все-таки виживає 15 березня завдяки допомозі Марка.
  • Джек Девенпорт — доктор Ллойд Сімко, академік Стенфорда. Колишня дружина Ллойда і матір його сина загинула під час Затемнення. Має сина Ділана з аутизмом, котрий знає Олівію і Чарлі. Його партнер по дослідженням — Саймон Кампос, і Ллойд вважає, що вони несуть відповідальність за Затемнення, але, за словами дядька Симона Теді, вони лише посилюють його, в результаті чого воно впливає на весь світ.
  • Захарі Найтон — доктор Брюс Варлі, стажист-хурірг доктора Олівії Бенфорда. Він був на грані самогубства через діагноз 4-ї стадії нирково-клітинної карциноми (раку нирки), коли відбулося Затемнення. Після Затемнення він відчув потребу знову жити, і тому бачить у своєму видінні подарунок долі. У «корекції курсу» Брайс дізнається, що його рак перейшов у стадію ремісії.
  • Пейтон Ліст — Ніколь Кірбі, 19-річна студентка і няня Чарлі Бенфорда. Вона була другом дитинства дочки Аарона Старка Трейсі. Флешфорвард показав Ніколь, що її топить незнайомець. Вона вміє розмовляти японською.
  • Домінік Монаган — доктор Саймон Кампос, квантовий фізик і партнер Ллойда Сімко по академічним дослідженням в Стенфорді, який не вірить, що вони несуть відповідальність за Затемнення. Він говорив людям, що в своєму флешфорварді, він бачить себе під час боротьби, а потім вбиває людину, що є насправді брехнею. В «Одкровенні Зеро (Частина 2)» з'ясовується, що він і є тим самим «Підозрюваним Зеро», оскільки він отримав кільце, що не дало йому втратити свідомість під час Затемнення. Його дядько — посередник в угоді, і молодшу сестру Саймона викрадають люди, які хочуть контролювати відключення свідомості. Дядько Саймона раніше вбив батька свого племінника, і після цього Саймон вбиває його.
  • Брайан Ф. О'Бірн — Аарон Старк, алкоголік, що одужує, він спонсор Марка Бенфорда і його близький друг. Його дочка Трейсі, передбачалося, загинула в боях в Афганістані, але флешфорвард Аарона показав його дочку живою. Пізніше він приходить додому і знаходить Трейсі в своїй вітальні. Агенти військового підрядчика Єрихон пізніше викрадають Трейсі з будинку, а в «Саду розбіжних стежок» агент Ведек дає йому сприяння в отриманні допуску в Афганістан, щоб знайти Трейсі.
  • Кортні Б. Венс — агент ФБР, помічник директора Ведек — глава ФБР в Лос-Анджелесі. Він курирує команду Марка Бенфорда в розслідуванні 6 жовтня. Його флешфорварді показує йому, що він сидів на туалеті і читав газету.
  • Соня Волгер — доктор Олівія Бенфорд, дружина Марка і успішний хірург у головній лікарні. Вона керує доктором Брюсом Варлі. У своєму флешфорварді вона розпочала романтичні відносини з доктором Ллойдом Сімко, хоча вона ніколи не зустрічалася з ним до затемнення. Вони перетинаються, коли Олівія лікує аутичного сина Ллойда Ділана.
  • Крістін Вудс — спеціальний агент ФБР Яніс Хок — працює в Лос-Анджелесі у складі команди Марка Бенфорда. У своєму баченні вона була вагітна під час УЗД, в яке їй важко повірити, тому що вона — лесбійка. Вона відповідає за спостереження за Саймоном пізніше в серіалі. В епізоді «Королева жертвопринесення» було виявлено, що вона відповідна за звітність для осіб, відповідальних за затемнення. У «Goodbye Yellow Brick Road» з'ясовується, що вона насправді подвійний агент ФБР і ЦРУ на прохання агента Фогеля.

Виробництво[ред.ред. код]

Пілотна серія була написана Девідом С. Гоєром і Бренноном Брагом з роману Роберт Сойєра.

«Згадай, що буде» був спочатку розроблений на HBO, який продав свій варіант, оскільки думав, що шоу буде краще підходять для широкомовної мережі. Після придбання ряду і впорядкування експериментальних ABC взяв «Згадай, що буде» протягом тринадцяти епізодів травня 2009. 12 жовтня 2009 ABC взяв ряд для 22 епізодів сезону. Пізніше в той же день було оголошено, що ABC наказав взяти ще три епізоди по 25 епізод першого сезону, яка пізніше була скоректована до 24.

21 жовтня 2009 було оголошено, що виконавчий продюсер Марк Гуггенхайм залишить «Згадай, що буде» АВС. Co-творець і виконавчий продюсер Девід С. Гойер вийшов, щоб замінити його, як показують бігун. 5 лютого 2010 року Гойер оголосив, що піде у відставку, як showrunner зосередитися на художніх фільмах та режисурі. Він залишився, пов'язані з шоу, однако. Гойера замінила на посаді шоураннера його дружина Джессіка, разом з Лізою Цверлінг і Тімоті Дж. Лі.

13 травня 2010, було повідомлено, що «Згадай, що буде» не буде продовжений на другий сезон. Перший сезон серіалу був випущений на DVD 23 лютого 2010. DVD має перші 10 епізодів плюс бонусний матеріал. Повна серія була випущена на DVD і Blu-Ray 31 серпня 2010.

Кожен епізод включає в себе приховані зображення, всередині котрих є логотип «Згадай, що буде».

Ходять чутки, що Starz розглядає можливість купівлі прав на показ і, можливо, відновлення його показу на другий сезон.

Реакція[ред.ред. код]

Рейтинги і аудиторія[ред.ред. код]

Незважаючи на розмір аудиторії серіалу на момент його запуску (майже 12,5 мільйонів глядачів у США), рейтинги шоу стрімко зменшилися приблизно в три рази. Одним із факторів, які викликали незадоволення і нарікання публіки, був незручний графік показу серій. Іншим фактором — неочікувані перерви між епізодами. Однак, в інших країнах, наприклад, в Сполученому Королівстві, де шоу показувалося в прайм-тайм на каналі національного, безкоштовного телебачення, рейтинги серіалу також знизилися.

Серіал дивилося в середньому 8,5 млн глядачів за епізод, що ставило його на 44те місце в рейтингу найпопулярніших шоу сезону.

Критика[ред.ред. код]

Серіал «Згадай, що буде» отримав в цілому позитивні відгуки, із рейтингом «Метакритика» у 72 із 100. У вересні 2009, Тім Гумен із «San Francisco Chronicle» назвав його «надзвичайно цікавим» із «дразливою примішкою», а Джинія Беллафанте із New York Times написала, що серіал «почався в дусі настільки захопливої інтриги, що вона змушена була порівнювати його із іншим серіалом, в який вона теж дуже швидко втягнулася». Брайан Вар'єте Лоурі дав більш стриманими огляду, висловивши думку: "Це інтригує, галюциногенний концепція, яка в основному добре виконаний […] є тверде бажання, щоб побачити більше, але не такі, як подив проголосити непохитну вірність до показати одноліткам мало . далі вниз по дорозі « Entertainment Weekly Кен Такер градуювальних серії» B + ", заявивши: " FF не є досконалим Багато зусиль було приділено сюжетом і характером, але не достатньо, щоб візуальні ефекти. Це одна з Найбільш сірої дивлячись інтелектуальних шоу. Тематично, FF робить основний філософської точки життя в момент і т. д., але замість того, драматизувати їх, він часто просто має свої символи говорити їм ". Такер описано показати, як «COMBIN [я] Sci-Fi-іш змови невідомість з відмінною драми в прайм-тайм-мило».