Програмний каркас

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Фреймворк або каркас (англ. Framework) — основна концептуальна система або структура для вирішення комплексних задач.

Програмний фреймворк[ред.ред. код]

Програмним фреймворком (англ. software framework) є готовий до використання комплекс програмних рішень, включаючи, дизайн, логіку та базову функціональність системи або підсистеми. Відповідно програмний фреймворк може містити в собі також допоміжні програми, якісь бібліотеки коду, скрипти та загалом все, що полегшує створення та поєднання різних компонентів великого програмного забезпечення чи швидке створення готового і не обов'язково великого програмного продукту. Побудова кінцевого продукту відбувається, зазвичай, на базі єдиного API.

Каркас застосунку[ред.ред. код]

Одна з головних переваг, при використанні каркасних застосунків, полягає в тому, що такі програми мають стандартну структуру. Каркаси застосунків стали популярними з появою елементів інтерфейсу, які мали тенденцію до реалізації стандартної структури для додатків. З їх використанням стало набагато простіше створювати засоби для автоматичного створення графічних інтерфейсів, оскільки структура внутрішньої реалізації коду програми стала відома заздалегідь. Для забезпечення каркасу, зазвичай, використовують підходи об'єктно-орієнтованого програмування, наприклад, частини програми можуть успадковуватися від базових класів фреймворка.

Інші різновиди фреймворків[ред.ред. код]

Віддаючи данину моді на визначений у цій статті термін, слід зауважити, що в українських реаліях його використання є доволі обмежене вже згаданою вище галуззю інформаційних технологій. Наприклад термін концептуальний фреймворк (англ. Conceptual Framework) — є абстрактна структура чи система, що використовується в дослідженнях для визначення можливих способів вирішення проблеми, задачі чи представлення ідеї. Багато інших англомовних термінів де присутнє слово framework легко замінюється в українському варіанті загалом на слова: основа, тримальна конструкція, структура, каркас, в автоматиці та аудиті може бути концепція, в механіці стержнева система, а в тому контексті, в якому вживає цей термін така організація, як ЄБРР - це може бути просто механізм.

Див. також[ред.ред. код]