Продукт (економіка)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Проду́кт (від лат. produce(re) — створювати) — речовий або інтелектуальний результат людської праці, або речовина, яка служить матеріалом для виготовлення або вироблення чого-небудь, а також товар, який задовільняє бажання чи потреби ринку.[1].

Загальною властивістю продукту на відміну від дарів природи є те, що в нього вкладена людська праця. Продукт може бути товаром, якщо він є об'єктом обміну. Продукти, виготовлені людиною для власного споживання, товарами не є.

Продукція та послуги[ред.ред. код]

Продукт може бути класифікований як матеріальне або нематеріальне. Матеріальним продуктом є фізичний об'єкт, який може бути сприйнятий на дотик, такі як будівлі, транспортного засобу, гаджет, або одяг. Нематеріальний продукт продукт, який може бути сприйнятий лише побічно, наприклад, страховий поліс.

Нематеріальні продуктів з даними можуть бути додатково класифіковані у віртуальних цифрових товарів, які практично розташованих на ОС комп'ютера і доступних для користувачів як звичайних типів файлів, таких як JPG і MP3-файлів без необхідності подальший процес роботи програми або трансформаційний роботу програмістів, і як такий використання може бути відповідно до ліцензій та / або права передачі цифрових і реальних цифрових товарів, які можуть існувати в рамках презентаційних елементів даних програми, незалежно від звичайного типу файлу, звичайно розглядається як 3-D об'єктів або презентаційний темі пункт до користувача управління або віртуальна передача в межах одного візуальних засобів масової інформації програмної платформи. Відкритий вихідний код, GNU Linux, або навіть Android, може керувати і / або конвертувати базових віртуальних цифрових товарів в процесно-орієнтованого реальних цифрових товарів в рамках процесу подачі заявки або виробництва послуг, які можуть бути переглянуті на особистого помічника даних або іншого портативного матеріальні пристрою або операційної системи комп'ютера.

Третій тип в це послуги. Послуги можуть бути класифіковані по нематеріальних продуктів, які можуть бути міцними або НЕ durable. Служби потрібна висока якість управління, точність і пристосовність. Основним фактором, про послуги, як тип продукту є те, що він не буде рівномірним, і буде варіюватися залежно від який виконує, в якому вона виконується, і на яких /, що вона виконується.

При використанні[ред.ред. код]

У своєму онлайн-каталозі продукції, роздрібний торговець «Sears», «Робак і компанія» ділить свою продукцію на «відділи», то представляє продукцію потенційним покупцям відповідно до (1) функції або (2) бренду. Кожен продукт має Номер елемента Sears і модель-номер виробника. Sears використовує відділи і групи продуктів з метою надання допомоги клієнтам пошуку продуктів за призначенням або бренду в традиційному універмагу структури.

За асоціації[ред.ред. код]

Лінія продукту "група продуктів, які тісно пов'язані між собою, або тому, що вони функціонують аналогічним чином, продаються в тих же груп клієнтів, які продаються через ті ж типи торгових точок, або потрапляють в заданих діапазонах цін." Багато підприємств пропонують широкий спектр виробничих ліній, які можуть бути унікальними для однієї організації або можуть бути спільними для всіх промисловості бізнесу. У 2002 перепису населення США складено дані про доходи за фінансово-страхової галузі за допомогою різних ліній продукції, таких як "нещасний випадок, здоров'я та медичних страхових премій» і «Доходи від забезпечених споживчих кредитів". У страховій галузі, лінія продуктів вказано за типом покриття ризиків, таких, як страхування авто, комерційного страхування і страхування життя[2]

Національні та міжнародні класифікації продуктів[ред.ред. код]

Різні системи класифікації для продуктів були розроблені для економічних статистичних цілей. Сторони, що підписали НАФТА працюють в системі, яка класифікує продукти, звані НАПКБ як доповнення до «Північноамериканської системи промислової класифікації» (англ. North American Industry Classification System) (NAICS). Європейський союз використовує Класифікація продукції за видами діяльності» серед інших товарних класифікацій. Організація Об'єднаних Націй також класифікує продукти для міжнародної звітності господарської діяльності[3].[4].

У «Аспінуолл система класифікації класифікує і ціни продуктів» Aspinwall Classification System [5][6], заснованих на п'яти змінних: 1.Заміна ставка (Як часто продукт викупила?) 2.Валова маржа (скільки прибутку отримано з кожного продукту?) Регулювання 3.Buyer мета (Як гнуття купівельних звичок покупців у зв'язку з цим продуктом?) 4.Тривалість задоволеності продукту (Як довго буде продукт приносити користь для користувача?) 5.Тривалість пошукової покупець поведінки (Як довго буде споживачі магазин для продукту?)

«Національний інститут урядової закупівель» (англ. National Institute of Governmental Purchasing) (NIGP) розробили систему класифікації товару та послуги для використання державних та місцевих органів влади, в NIGP Кодексу. NIGP Код використовується 33 держав у Сполучених Штатах, а також тисячі міст, повітів і політичних підрозділів. NIGP Кодекс ієрархічна схема, що складається з 3-значний класу, 5-значний класу порядку денного, 7 цифр класової пункт-групи і 11-значний класу пункт-групу деталь. Додатки NIGP кодексу включають реєстрацію постачальника, ідентифікацію інвентарний об'єкт, управління контрактами пункт, провести аналіз і стратегічної ресурсної бази.

Модель продукту[ред.ред. код]

Виробник, як правило, забезпечує ідентифікатор для кожного конкретного типу продукту, який вони роблять, відомого в якості моделі, моделі варіанті, або номер моделі. Наприклад, «Дайсон» Dyson виробник побутової техніки (в основному пилососів), вимагає від клієнтів для виявлення їх моделі в розділі підтримки веб-сайті. Марка і модель може бути використана разом, щоб визначити продукти на ринку. Модельний ряд не обов'язково збігається з виробником частина номера.[7]


Через величезної кількості однакових виробів в автомобільній промисловості, особливий вид визначення автомобіля з опціями (знаки, атрибути), які представляють характеристики особливостей транспортного засобу. Модель автомобіля визначається деякими базовими можливостями, як тіла, двигуна, коробки передач і осей. Варіанти моделі побудовані на деяких додаткових опцій, таких як колір, сидіння, колеса, дзеркала, декоративні планки, розваг і помічників систем і т.д. Опції, які виключають один одного (попарно) побудувати опцію сім'ю. Це означає, що ви можете вибрати тільки один варіант для кожного сімейства, і ви повинні вибрати саме один варіант. Цей вид визначення продукту відповідають вимогам ідеального булевої алгебри і можуть бути корисні для побудови конфигуратор продукту. Іноді, набір опцій (панель автомобіля) об'єднуються для автомобільної пакету і пропонуються за більш низькою ціною. Послідовного визначення автомобіля має важливе значення для планування та управління виробництвом в автомобільній промисловості, для створення майстер-план виробництва, який є фундаментальним для планування ресурсів підприємства.[8] [9].

Крім того, конкретний блок продукт, як правило, (і повинен бути) ідентифікується серійний номер, який необхідно відрізняти продукти з тим же визначенням продукту. У разі автомобільної продукції, це називається «Ідентифікаційний номер транспортного засобу» (англ. Vehicle Identification Number VIN), міжнародний стандартизований формат.

Посилання[ред.ред. код]

  • Herlyn, W.: PPS im Automobilbau - Produktionsprogrammplanung und -steuerung von Fahrzeugen und Aggregaten. Hanser Verlag, München, 2012 - ISBN 978-3-446-41370-2

Примітки[ред.ред. код]

  1. Kotler, P., Armstrong, G., Brown, L., and Adam, S. (2006) Marketing, 7th Ed. Pearson Education Australia/Prentice Hall.
  2. "2002 Economic Census, Finance and Insurance" US Census Bureau, 2002, p.14.
  3. North American Product Classification System, U.S. Census Bureau
  4. Eurostat classifications, ec.europa.eu.
  5. Leo Aspinwall, 1958, Social Marketing AED Resource p. 45
  6. A history of schools of marketing thought, Eric H. Shaw, D.G. Brian Jones, Marketing theory Volume 5(3): 239–281, 2005 SAGE, p. 249
  7. SOTW, Celebird, et al. "Model Number Vs. MPN". Google Merchant Center: Help forum.
  8. Herlyn: PPS im Automobilbau, Hanser Verlag, München, 2012, S. 81-120
  9. Herlyn: PPS im Automobilbau, Hanser Verlag, München, 2012, S. 122 ff.


Економіка Це незавершена стаття з економіки.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.