Прокляття

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Прокляття - 1) різке засудження кого-небудь, що часто свідчить про безповоротний розрив із ним та супроводжується зловісним пророцтвом;засудження, супроводжуване відлученням від церкви; 2) прояв різкого осуду кого-, чого-небудь, великого обурення кимсь, чимсь, ненависті до когось, чогось і т. ін.; лайливий вислів, яким виражають такі почуття; 3) у значенні вигуку вживається для вираження великого невдоволення, сильного обурення, досади, відчаю і т. ін.; 4) те, що обтяжує, мучить, робить нещасним когось, завдає лиха, горя тощо.

Опис[ред.ред. код]

В магії прокляття - це особливі заклинання, які викликають нещастя, хвороби або завдають шкоди. Прокляття вважаються однією з найбільш небезпечних форм магії, а ритуали, пов'язані з накладенням проклять (Magia Maleficio), можна спостерігати в різних культурах по всьому світу. Адепти цього напрямку зазвичай тримаються від інших практиків осторонь. Причиною такої стриманості є те, що хто проклинає відчуває на собі наслідки прокляття і інших магічних дій підступної природи (в середовищі магів іменовані «відкат»). Також ефект протидії (або відкат) поширюється як на близьких, так і на улюблених людей мага-оператора.

Тому при ініціації маг відрікається від рідних, близьких і коханих і присвячує себе ремеслу. Також маг повинен пам'ятати, що платою за успіх в магії часто служить самотність, викривлене сприйняття дійсності, а на довершення всього - безумство (смерть Душі за життя Тіла).

Прокляття «накладають», в першу чергу, в якості помсти або надання впливу. Але також і з метою захисту - зазвичай будинків, скарбів, могил і кладовищ. Прокляття надає дію або негайно, або по закінченні багатьох років.

Прокляття може наслати будь-яка людина, просто висловивши бажання, щоб певній людині було завдано певної шкоди. Проте ефективність прокляття залежить від стану і положення проклинаючого. Вважається, що прокляття володіють більшою силою - і тому більш небезпечні, коли їх насилають люди авторитетні, наприклад, жерці, жриці або члени королівської сім'ї; люди, які володіють магічним мистецтвом, наприклад, відьми, чаклуни і маги; люди, які не можуть помститися якось інакше, наприклад, жінки (у більшості суспільств), бідняки, хворі і ті, що перебувають при смерті. Прокляття, вимовлені на смертному одрі, володіють найбільшою силою, оскільки вся життєва енергія проклинаючого йде з цим прокляттям. (Прикладом може послужити прокляття Жака де Моле - великого магістра тамплієрів, вимовлене ним перед стратою. Згідно Готфриду Паризькому, Жак де Моле, зійшовши на багаття, викликав на Божий суд Філіпа IV, хранителя печатки Ногаре і Климента V - у підсумку рід кожного з проклятих зжив себе - всі загинули або насильницькою смертю, або від хвороб, в тому випадку і нащадки. В даному випадку прокляття можна представити як останню волю вмираючого - у наш час це заповіт. (Докладніше див: Тамплієри:Легенда про прокляття ).

Прокляття полягає в заклику до надприродних сил зробити якусь дію, що міняє стан справ. Різниця між благодіянням і шкодою створюється внутрішнім наміром. За винятком неоязичницьких відьом, відьми і чаклуни в більшості суспільств протягом всієї історії використовують стосовно інших людей як благословення, так і прокляття, у відповідь на плату від своїх клієнтів або на вирок суду. Платон зауважує в «Державі»: «Якщо хто-небудь хоче нанести шкоду ворогу, то за невелику плату вони - чаклуни заподіюють шкоди як добрій, так і злій людині, закликавши богів служити їх цілям за допомогою заклинань і прокльонів».

Можливо, найпоширеніший метод проклять - це прокляття з використанням фігури або портрета жертви. У Стародавній Індії, Персії, Єгипті, Африці та Європі були дуже поширені воскові фігурки, які досі продовжують використовуватися. Фігурки можуть також виготовлятися з глини, дерева або набитою ватою матерії (ганчіркові ляльки). Воскові фігурки розфарбовують, на них роблять відмітки або обважують чимось, що має зв'язок з жертвою: пасмом волосся, нігтями, виділеннями, одягом, навіть пилом з підошов її взуття - потім ці фігурки розтоплюють, спалюють на вогні, ховають у могилах на манер небіжчика.

Види проклять[ред.ред. код]

Прокляття, як правило, передається. І передається воно родичам і близьким ураженої людини. Видів проклять дуже багато. Основні, які зустрічаються найчастіше і торкаються людини (а не місця або предмета):
Родове прокляття

1)Вид прокляття, при якому дія йде від одного з Предків (батьківське прокляття) на нащадків або від одного з членів Роду, - на інших.
2)Вид негативу, накладеного не на одну людину, а на усю сім'ю.

Чаклунське прокляття

Вид негативу, накладеного практикуючим чаклуном.

Прокляття від жебраків

Не усі про це знають, але багато жебраків проклинають тих, хто їм дає гроші, а деякі інші - тих, хто не дає їм випрошуване.

Релігійні прокляття

Різновид негативу, що наводиться служителями різних релігій (анафема в православному християнстві, "Пульсу денура" в іудаїзмі та інші).

Самопрокляття
Вид негативу, накладенням якого займається сама людина.