Прощавай, зброє!
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
| Прощавай, зброє! | |
|---|---|
| Жанр | роман |
| Автор | Ернест Хемінгуей |
| Мова | Англійська мова |
| Виданий | 1929 |
Прощавай, зброє! — автобіографічний роман Ернеста Хемінгуея, що побачив світ у 1929 році. Тема роману — кохання під час трагічних подій Першої світової війни.
Зміст |
Сюжет [ред.]
Американський архітектор Фредерік Генрі потрапляє добровольцем в італійську армію (що воює проти австрійців). Він служить в якості шофера в санітарній частині.
Все, що побачив Генрі на передовій, змінює його відношення до війни. Його відношення до життя також змінюється після того, як він вперше в житті закохується — в шотландку Кетрін Барклі. Зрештою, Генрі дезертирує з армії, разом із коханою нелегально тікає до Швейцарії. Там вони знаходять спокій, притулок від жахів війни. Проте Кетрін Берклі помирає від складних пологів, чим і закінчується роман.
Персонажі [ред.]
- Фредерік Генрі — американський доброволець в італійській армії
- Кетрін Барклі — кохана Генрі, медсестра
- Рінальді — італійський військовий хірург
Екранізації [ред.]
- 1932 — фільм Френка Борзажа
- 1957 — фільм Чарльза Відора
