Псилоциба напівланцетовидна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Псилоциба напівланцетовидна
Psilocybe semilanceata.jpg
Біологічна класифікація
Царство: Гриби (Fungi)
Відділ: Базидіомікотові гриби (Basidiomycota)
Клас: Hymenomycetes
Порядок: Агарикові (Agaricales)
Родина: Strophariaceae
Рід: Psilocybe
Вид: Псилоцибе напівланцетовидна
Біноміальна назва
Psilocybe semilanceata
Elias Magnus Fries, P. Kumm.

Псилоцибе напівланцетовидна (Psilocybe semilanceata) — неїстівний гриб роду Psilocybe. Містить алкалоїди псилоцибін та псилоцин, які мають психоактивні властивості. Зустрічається на всій території України.

Будова та розповсюдження[ред.ред. код]

Невеликий пластинчастий гриб. Шапка конічної форми діаметром 5— 25 мм, висота перевищує ширину, на вершині шапки невеликий горбик, край може бути трохи завернутий, поверхня гладенька, слизиста. Забарвлення від бежевого до коричневого з оливковим відтінком в залежності від віку гриба та навколишніх умов. Пластини забарвлені від темно-сірого до чорного кольрів. Ніжка довга, світліша за шапку, тонка міцна та еластична. Може бути гладенька або з лусочками, без кайми. М’якуш на розрізі синіє. Спори овальної форми. Зустрічається на луках, полях, що зрошуються, кочках.

Дія на організм[ред.ред. код]

Псилоцибе напівланцетовидна — неїстівний гриб, але завдяки псилоцибіну та псилоцину має психоделічну дію, подібну до дії ЛСД. При вживанні грибів дія алкалоїдів починається через 25— 40 хвилин та виражається неприємними відчуттями у шлунку, тремтінням та відчуттям холоду. Після цього виникають розлади психіки, з’являються галюцинації, змінюються відчуття простору та часу, людина втрачає можливість до логічного мислення. Такий стан триває кілька годин, після чого до людини повільно повертається свідомість.

Гриб не є отруйним, летальна доза в кілька сот разів перевищує ефективну дозу. Але при систематичному вживанні може викликати психічні розлади.

Згідно з українським законодавством, псилоцибін та псилоцин, які містяться у Psilocybe semilanceata відносять до психотропних речовин. Їхнє зберігання, продаж та використання тягне за собою кримінальну відповідальність. Проте законодавством не заборонюється продаж спорів грибів для вирощування з метою колекціонування.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]