Путівник по Галактиці для космотуристів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Назва Путівник по Галактиці для космотуристів
Автор Дуглас Адамс
Назва мовою оригіналу The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
Країна США США
Мова англ.
Жанр роман, фантастика
Видавництво Pan Books
Публікація 1979
Публікація
українською мовою
1990, Журнал Всесвіт
Наступне видання Ресторан «На Краю Всесвіту»

Путівник по Галактиці для космотуристів (1979, англ. The Hitchhiker's Guide to the Galaxy) — гумористичний науково-фантастичний роман британського письменника Дугласа Адамса. Перша частина серії «Путівник по Галактиці».

Сюжет[ред.ред. код]

Сюжет роману обертається довкола землянина Артура Дента, Форда Префекта, що походив з маленької планети неподалік Бетельгейзе, його напівдвоюрідного брата Зафод Бібльброкс, землянки Тріції Макміллан (Тріліан), а також депресивного робота Марвіна.

Зав'язка розповіді починається на тому, що вогонський будівельний флот знищує Землю, на якій перебували Артур Дент та Форд Префект. На щастя, в останній момент плем'я Дентразі, рятує обох і вони опиняються на борту корабля вогонів. Незабаром Артур з'язовує, що його друг зовсім не землялин, як він вважав раніше, а космотурист, який підробляє тим, що збирає відомості про віддалені світи для книжки «Путівник по галактиці для космотуристів». Вогони швидко помічають присутність на борту двох «зайців» і піддають їх жорстоким тортурам — зачитують їм свої вірші. Попри те, що Артур з Фордом витримують випробування віршами їх викидають за борт корабля.

Однак за неймовірним збігом обставин їх підбирає корабель «Золоте серце», викрадений Президентом Імперського Галактичного Уряду Зафодом Бібльброксом із землянкою Тріцією Макміллан, яка покинула Землю за довго до її знищення. Разом вони вирушають до планети Магратея, яка, за легендою, у часи розквіту галактичної економіки будувала планети на замовлення, тому була найбагатшою планетою всесвіту.

Екранізація[ред.ред. код]

За мотивами роману у 2005 році було випущено однойменний фільм. Події стрічки в основному спираються на першу книгу циклу, але крім того містять посилання і на інші книги серії. Картина була номінована на сім різних нагород, але виграла лише одну Golden Trailer Award в номінації найоригінальший трейлер.[1]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]