Південнополярний поморник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Південнополярний поморник
IMG 0645-skua-rothera.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Euraryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Сивкоподібні (Charadriiformes)
Родина: Поморникові (Stercorariidae)
Рід: Поморник (Stercorarius)
Вид: Південнополярний поморник
Біноміальна назва
Stercorarius maccormicki
H. Saunders, 1893
Посилання
ITIS logo.jpg ITIS: 660062
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 395889
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Stercorarius maccormicki

Південнополярний поморник (Stercorarius maccormicki) — великий морський птах родини поморникових (Stercorariidae). AСтаріша назва птаха — поморник МакКорміка, на честь дослідника та морського хірурга Роберта МакКорміка, який вперше зловив цей тип. Цей вид та інші великі поморники південної півкулі, разом з поморником великим, деколи виділяють в окремий рід Catharacta.

Опис[ред.ред. код]

Південнополярний поморник — це великий птах (хоча і малий у порівнянні з іншими поморниками, яких деколи відносять до роду Catharacta), довжиною приблизно 53 см. Дорослі коричнево-сірі зверху та мають молочну або солом'яно-коричневу голову та штанці, і завдяки цьому контрасту між головою та тілом їх досить легко відрізнити від інших поморників у хорошій оптиці. Молодих птахів та птахів більш темного окрасу відрізнити від родичів важче — для цього використовують більш суб'єктивні чи важкі для спостереження критерії як плюмаж більш холодного коричневого відтінку або блакитна основа дзьобу.

Ідентифікація[ред.ред. код]

Skua antarctique - South Polar Skua.jpg

Відрізнити південнополярного поморника від поморників північної півкулі (короткохвостотго, середнього та довгохвостого) досить легко. Він має великий розмір, масивну грудну клітину та білі проблески на крилах, які легко побачити вже здалеку. Політ прямий та сильний. Однак, відрізнити його від родичів — поморника великого з Північної Атлантики або інших великих поморників південної півкулі, складніше. Це спричинило те, що лише декілька свідчень про спостереження південнополярного поморника та поморника великого за межами їх ареалу були прийняті як надійні.

Розповсюдження і місця проживання[ред.ред. код]

Птах розмножується на берегах Антарктики, відкладаючи, як правило, два яйця у листопаді-грудні. Це мігруючий птах, що зимує у морях Тихого, Індійського та Атлантичного океанів. У східній північній Атлантиці, його заміняє поморник великий. Південнополярних поморників спостерігали на Південному полюсі.

Поведінка і дієта[ред.ред. код]

Як і інші поморники, цей птах летить з прицілом у голову людині або тварині, яка наближається до гнізда.

Південнополярний поморник харчується переважно рибою, часто за рахунок крадіжки здобичі у чайок, крячок та навіть олуш. Він також їсть інших морських птахів, кроликів та падло. Як і більшість інших видів поморників, ці птахи займаються такою піратською поведінкою цілий рік.

Примітки[ред.ред. код]

  • Udayakumara, A. A. D. A., D. M. S. S. Karunarathna, A. A. T. Amarasinghe and E. M. K. B Ekanayake (2007). First confirmed record of South Polar Skua Catharacta maccormicki Saunders, 1893 (Aves: Stercorariidae) from Western Province, Sri Lanka. Birding Asia, 8: 83-84.

Посилання[ред.ред. код]